Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie program do obrobki NEF - porady

    Witam Serdecznie

    mam nadzieje, ze trafilem w dobre miejsce.

    Postaram sie w skrocie opisac swoj problem.

    Srednio 2 razy w roku korzystam z aparatu i wykonuje lacznie z 2000 zdjec. Pliki raw z Nikona D80 do tej pory obrabialem w PS CS3 Camera Raw, ktory zakupilem kiedys na korzystnych warunkach. Problem pojawia sie na tym, iz w camera raw za kazdym razem musze na nowo ustawic balans bieli, gdyz informacje z aparatu nie zostaja wczytane przez ten program. Pobralem wersje probna Nikon Capture NX - program ten "rozpoznaje" balans bieli ustawiony przez aparat. Program ten dziala u mnie jednak mega wolno (mam sredniej klasy komputer). Przelaczanie zdjec trwa dlugo...tak, ze nie da sie normalnie pracowac. Cena 200 euro jest tez dla mnie za wysoka.


    W skrocie: szukam programu do obrobki zdjec w formacie NEF z nikona d80. program ten musi rozpoznawac balans bieli i ustawiania aparatu w chwili robienia zdjecia, tak bym nie musial tego ustawiac ponownie. Moje edycje to z reguly tylko kadr, korekta balansu bieli, poziomy oraz kontrast. Czy znajde jakis rozsadny program w cenie do 100 euro?

    Z gory dziekuje za pomoc.

    Pozdrawiam, rzysiek

  2. #2

    Domyślnie

    Przetestuj betę nowego Capture NX-D: http://beta.nikonimglib.com/

    Rewelacyjnej szybkości nie ma, ale może będzie działać u Ciebie trochę szybciej niź NX2?

    Edycja: Aha, beta jest darmowa, finalna wersja też podobno taka ma być. To jest następca Capture NX2, więc to oficjalny program od Nikona do wywoływania RAWów.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdzałeś darmowy Nikon ViewNX? Ma trochę mniej funkcji niż CameraNX, ale chyba działa trochę szybciej i powinien wystarczyć do Twoich potrzeb.
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiak84 Zobacz posta
    Problem pojawia sie na tym, iz w camera raw za kazdym razem musze na nowo ustawic balans bieli, gdyz informacje z aparatu nie zostaja wczytane przez ten program.
    A w opcjach CR masz zaznaczone, by czytał ustawienia ze zdjęć a nie z ustawień domyślnych programu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    A w opcjach CR masz zaznaczone, by czytał ustawienia ze zdjęć a nie z ustawień domyślnych programu?
    gdzie znajde te opcje?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jak w CS3. W CS6 jest to nad suwakami, obok napisu "podstawowe".

    Edit: No chyba, że nie o to się rozchodzi. W każdym razie CR w CS6 czyta bez problemu balans bieli zarówno z D300 jak i z D3100...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 27-04-2014 o 22:48

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o czytanie balansu bieli, to jest to chyba w każdym programie do obróbki RAWów.
    Natomiast wszystkie inne ustawienia, tylko i wyłącznie w oprogramowaniu Nikona - ViewNX, ViewNX 2, Capture NX, NX 2, Capture NX-D. Żadne inne programy ich nie czytają.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Nie wiem jak w CS3. W CS6 jest to nad suwakami, obok napisu "podstawowe".

    Edit: No chyba, że nie o to się rozchodzi. W każdym razie CR w CS6 czyta bez problemu balans bieli zarówno z D300 jak i z D3100...
    ahhh tak, to ustawiania znam - niestety jak to przestawie to zdjecie z reguly wyglada baznadziejnie i znacznie gorzej niz jpeg zapisany na karcie (robie zdjecia jakos RAW+JPEG)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiak84 Zobacz posta
    ahhh tak, to ustawiania znam - niestety jak to przestawie to zdjecie z reguly wyglada baznadziejnie i znacznie gorzej niz jpeg zapisany na karcie (robie zdjecia jakos RAW+JPEG)
    ACR nigdy nie pokaże zdjęcia nawet podobnie jak to co pokazuje aparat, czy jak wygląda JPEG, bo korzysta z własngo profilu, który bardzo różni się od profili Nikona.
    Na profile podobne do tych z aparatu musisz przełączyć sam.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiak84 Zobacz posta
    ahhh tak, to ustawiania znam - niestety jak to przestawie to zdjecie z reguly wyglada baznadziejnie i znacznie gorzej niz jpeg zapisany na karcie (robie zdjecia jakos RAW+JPEG)
    No to jedynym rozwiazaniem jest wspomniany soft Nikona, wszystkie NXy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •