Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: WD My Cloud

  1. #1

    Domyślnie WD My Cloud

    Witam
    Czy ktoś z Was ma i używa ten dysk ? Sprawa pilna


    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
    ff

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    ... ale o co chodzi, nie sądzisz że łatwiej rozmawiać, gdy wiadomo o co biega?
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    Witam
    Czy ktoś z Was ma i używa ten dysk ? Sprawa pilna


    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
    Tak.

    Wysłane z mojego komputera przez sieć Internet.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam i używam.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mój wątek, ale się podepnę i zmienię pytanie. Chcę założyć własną chmurę i rozważam dwa sposoby: WD Cloud, albo Synology 214. Drugi znacznie bardziej elastyczny, pierwszy znacznie tańszy. Pytanie: czy warto oszczędzać?
    D7500, Z50, kiedyś wiele innych, analogi, aż do Zorkij S i Start 66. Zabawki Nikon 1 J5, V3. Obiektywy: N10-24, N16-80, N80-400G, Sam8,5. Dawniej dużo szkieł do różnych systemów. Wyliczam, żeby żadna cholera mi nie mówiła, że nie wiem o czym piszę. No!

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Ja używam WD Cloud głównie jako serwera mediów w domu oraz awaryjnego dostępu do danych gdy jestem w podróży.
    Do tych celów jest mi zupełnie wystarczający.
    Synology 214 ma dwie kieszenie na dyski a WD Cloud to pojedynczy dysk z możliwością podpięcia drugiego przez USB3.
    WD udostępnia oprogramowanie umożliwiające eksport zdjęć z telefonów i tabletów przez się bezpośrednio na dysk, ale nigdy go nie testowałem.

  7. #7

    Domyślnie

    W synology wsadzisz sobie dowolne dyski a nie wiem czy w wd cloud jest lepiej ale w mybook wkladali wd z serii green - moj padl zaraz po gwarancji tak skutecznie ze dalo sie odzyskac jedynie czesc danych. System parkujacych glowic tak skutecznie zaparkowal podczas awarii pradu ze przer talerze jak rolnik pole od sadzenie ziemniakow.
    Oczywiscie nima dyskow bezawaryjnych ale inwestujac w serwer plikow warto pomyslec o tym na jakim nosniku beda skladowane
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8

    Domyślnie

    A nie wystarczy jakis NAS z odpowiednim RAIDem?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  9. #9

    Domyślnie

    Jasne sorry , już wyjaśniam
    Chodzi mi o to , czy tem WD ma jakiś soft w sobie aby bez włączania kompa przesyłał kablem ethernetowym na amplituner sieciowy np FLAC 192/24 lub WAV
    Teraz mam zwykły dysk zewnętrzny (nie sieciowy) podłączony do kompa. Aby puścić ww FLAC do Amplitunera muszę włączyć na kompie PS3 MediaSerwer. Inaczej ampli tego nie widzi
    Reasumując czy zadziała połączenie : WD MyCloud>ethernet>Yamaha RN-500 jeśli chodzi o pliki FLAC lub WAV , BEZ WŁĄCZANIA KOMPA.


    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
    ff

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    Reasumując czy zadziała połączenie : WD MyCloud>ethernet>Yamaha RN-500 jeśli chodzi o pliki FLAC lub WAV , BEZ WŁĄCZANIA KOMPA.
    Tak jeśli Twoja Yamaha współpracuje z serwerem DLNA.

    Fragment z instrukcji WD Cloud:
    "Serwer TwonkyMedia jest serwerem DLNA w urządzeniu WD My Cloud. Serwer ten służy do strumieniowego przesyłania muzyki, zdjęć i plików wideo do zgodnych odbiorników w domu. Serwer TwonkyMedia wyszukuje wszystkie pliki multimedialne zapisane w udziale publicznym urządzenia WD My Cloud podłączonego do sieci domowej.
    Serwer jest skonfigurowany fabrycznie. Wystarczy umieścić pliki multimedialne w udziale Public (Publiczny) wurządzeniu WD My Cloud, aby móc odtwarzać je strumieniowo w odtwarzaczu multimediów WD TV HD Live lub innych odtwarzaczach multimediów zgodnych ze standardem DLNA 1.5 oraz na komputerach PC w sieci domowej"

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •