Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Sorry, ale tekst o dojrzalych kobietach byl bzdura.

    A dzieci da się fotografowac nawet bez af - vide Mariusz i WBK Grand Press Photo.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Sorry, ale tekst o dojrzalych kobietach byl bzdura.

    A dzieci da się fotografowac nawet bez af - vide Mariusz i WBK Grand Press Photo.
    Da się, ale łatwiej to zrobić aparatem z dobrym AF.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #23

    Domyślnie

    Więc,

    dziękujemy za zainteresowanie.

    Na początek to całkiem zaciekawiły nas opcje fuji i olympusa.

    Jedyne co, to zoom. Jak zauważyłeś Gniadek wybierając aparat patrzyliśmy na większy zoom, mieliśmy do testów tego canona co pisałem (SX40) i zrobiło nas to jak można przybliżyć i mieć super zdjęcie, na max przybliżeniu optycznym doskonale radził sobie ze stabilizacją, za to też brawa. Poza tym ładnie doświetla lampą którą posiada w standardzie, ciemno było całkiem a wyszło prawie jakby za dnia było robione, spodobało nam się to, co do parametrów, nie znam się i dlatego dobrze Was zapytać :] Mówiąc o tym zoomie, dodam jeszcze że kilka razy korzystając z aparatów naszych znajomych przydałby się większy zoom niż x4 i dlatego tak patrzyliśmy.

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Nie wiem, ale miałem w ręku s100 i nie potrafilem "tym" robić zdjęć. Ja rozumiem, ze ma to być kompakt, ale bez przesady To aparat dla nastolatki, bo dojrzała kobieta tez patrzy na taki aparat z politowaniem.
    jakby co to nam nie zależy aby aparat był jak najmniejszy, wielkościowo to np ten canon, co testowaliśmy, wcale nam nie przeszkadzał, ale większy to już raczej nie:] Do torebki nie musi się mieścić:] wózek ma też swoją torbę:]

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    A tak w ogóle to nie wiem czy fotografując dziecko w ruchu, nie będziesz skazany jednak na DSLR, ze względu na AF
    no wiadomo że nie będą cykane na umiar zdjęcia, ale czasami może coś wyjść wesołego i dobrze by było aby długo nie czekać na zdjęcie + możliwość zrobienia filmu z efektem zwolnienia to jest chyba to:]

    Jeszcze co do panoramy to powiem Ci kolego Gniadek że jest to dla nas coś fajnego i chyba nie chciałbym z tego zrezygnować, nie wiem czy już nie szybciej zrezygnowalibyśmy z RAW-ów :]

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja po utopieniu rx100 szukam jego następcy i po analizie testów wszelakich wychodzi na to, że albo kupię znowu RX'a, albo zainwestuję xz-2.

  5. #25

    Domyślnie

    Stanley - zaufaj, zakres 28 - 80 mm w zupelnosci wystarczy na dowolna okazje. Zaufaj również, ze zdjec seryjnych nie potrzebujesz, a ISO 1600 to absolutny max, co bedzie Ci potrzebne (zakladajac wzglednie jasny obiektyw).

  6. #26
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanley_83 Zobacz posta
    Więc,

    dziękujemy za zainteresowanie.

    Na początek to całkiem zaciekawiły nas opcje fuji i olympusa.

    Jedyne co, to zoom. Jak zauważyłeś Gniadek wybierając aparat patrzyliśmy na większy zoom, mieliśmy do testów tego canona co pisałem (SX40) i zrobiło nas to jak można przybliżyć i mieć super zdjęcie, na max przybliżeniu optycznym doskonale radził sobie ze stabilizacją, za to też brawa. Poza tym ładnie doświetla lampą którą posiada w standardzie, ciemno było całkiem a wyszło prawie jakby za dnia było robione, spodobało nam się to, co do parametrów, nie znam się i dlatego dobrze Was zapytać :] Mówiąc o tym zoomie, dodam jeszcze że kilka razy korzystając z aparatów naszych znajomych przydałby się większy zoom niż x4 i dlatego tak patrzyliśmy.
    Jak sam zauważyłeś, większe przybliżenie przydało by się kilka razy. Lepsza jakość optyki, to że wpuszcza ona więcej światła na matrycę oraz lepsza sama matryca to realny zysk przez cały czas użytkowania aparatu. Poza tym, żebyś nie wiem co miał przy sobie, a choćby i 3 lustrzanki i 10 obiektywów, to i tak znajdą się sytuacje, w których najlepiej spisałby się sprzęt którego akurat nie masz ze sobą. Nie ma sprzętu do wszystkiego, a im bardziej coś jest do wszystkiego, tym bardziej jest do d...
    A co do lampy błyskowej, to może ona oświetlić kadr, ale kiedy błyska na wprost i jest głównym źródłem światła zarejestrowanym przez aparat, efekty są raczej kiepskie. Lampy powinno się używać tylko jako możliwie dyskretnego doświetlenia kadru, wtedy jakoś dziwnym trafem wszyscy lepiej "wychodzą" na zdjęciach


    Cytat Zamieszczone przez stanley_83 Zobacz posta
    Jeszcze co do panoramy to powiem Ci kolego Gniadek że jest to dla nas coś fajnego i chyba nie chciałbym z tego zrezygnować, nie wiem czy już nie szybciej zrezygnowalibyśmy z RAW-ów :]
    Panoramę z kilku zdjęć skleisz bez żadnego wysiłku na komputerze przy pomocy wielu darmowych programów i to lepiej niż poradzi sobie z tym oprogramowanie aparatu. Dlatego jest to tylko bajer, który odwraca uwagę od tego co istotne, bo jak materiał wyjściowy będzie słabej jakości, to już nic z tym nie zrobisz.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •