Close

Strona 11 z 40 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 397
  1. #101

    Domyślnie

    Jak w porównaniu z Nikonem sprawuje sie to szkło? Nadaje się do reportażu ?
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  2. #102

    Domyślnie

    Dokładnie. Podłączam się pod pytanie. Jakby ktoś jeszcze z Was na D750 testował/używał to proszę o uwagi.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juggler Zobacz posta
    Wczoraj prawie kupiłem, ale niestety szkło które było dostępne miało poważnego FF. Korekta + 20 na jednym body na drugim +15, mam usb docka mogę to skorygować, ale poszukam jakiejś lepszej sztuki. Obrazek bardzo ładny i jest naprawdę ostro, szukam dalej
    A czy po tak dużej korekcie usb dokiem obiektyw może nie być w stanie ostrzyć na minimalną albo na nieskończoność?

    Wysłane z mojego SGP312 przy użyciu Tapatalka

  4. #104

  5. #105

    Domyślnie

    Dwa tygodnie temu kupiłem Sigmę 24 1.4. Pierwsze testy w warunkach wieczornych w mieście, na pełnej "dziurze", bez statywu, bez korekty USB-dockiem, są bardzo obiecujące. Tak właściwie sprawdzałem szerokość, czy będzie zadowalająca. Wcześniej używałem N 14-24, ale ostatnio zaczął mnie irytować swoimi gabarytami i masą. Sigma 24 Art kupiona bez przebierania, pierwsza z brzegu, podpięta do D800, wymagała minimalnej korekty dockiem na dwóch z czterech podzakresów - korekty o wartość -1 (skala regulacji +/- 20). Podobnie było z 35 Art, kupiłem dosłownie pierwszy z brzegu. Być może zależy to od jakości AF korpusu. Czytałem wcześniej, że ta 24 Art ma wolny AF. W sklepie, w warunkach sztucznego oświetlenia, porównywałem sprawność AF z Sigmą 24-35, której zakup rozważałem oraz z N 85 1.4 G. Nie było odczuwalnej różnicy pomiędzy w/w wymienionymi. Tak więc Sigma 24 Art wraz z N 85 1.4 G, dołączyła do posiadanej przeze mnie 35 Art. Czekam na testy w dziennym świetle, ale niestety pogoda w dni wolne od pracy była paskudna. Może nadchodzący weekend będzie lepszy.
    ________________________
    Z7, 14-30 f4, 24-70 f4, 20 1.8s, 50 1.8s, MC 105 2.8 VR s

  6. #106

    Domyślnie

    Dzięki kolego za opinie Jeśli uda Ci się coś ustrzelić w ruchu, to napisz wrażenia jak działa AF, bo to przywiewa największe wątpliwości i jeśli masz chwilkę to może wrzuć jakieś sample. Ja ciągle myślę o tym szkle.

    Jedno się zastanawiam, jak wygląda sprawa z usb dockiem, w przypadku używania dwóch body jednocześnie. Czy różną korekcje można zapisać osobno dla dwóch body ?

  7. #107

    Domyślnie

    Jak mozesz to napisz opinie jak sprawdza sie AF przy sztucznym oswietleniu zarowno z bliska jak i z wiekszej odleglosci 3-5 m.

  8. #108

    Domyślnie

    no w koncu cos sie tu ruszylo, czekam na testy bo planuje zakup

  9. #109

    Domyślnie

    Dziś nabyłem to szkiełko. Jedna sztuka na Wrocław była, gdzie wcześniej widziałem ją praktycznie wszędzie. Po podpięciu straszne mydło, ale stwierdziłem że się nie poddam. Na szczęście w sklepie była tablica do regulacji AF, dosłownie po kilku strzałach ustawiłem mikroregulacje na +15 i obiektyw trafiał w punkt, z daleka i bliska. Dziwne bo z D750 mam też Sigme 35 ustawioną na +15. Wziąłem dziś kontrolnie D600 i na D600 24mm i 35mm focusują w punkt bez mikroregulacji Ale generalnie dwie sigmy ustawione na +15 na Nikonie D750 i bez mikroregulacji w D600. Pochodziłem kilka godzin z tymi szkiełkami, no i co tu napisać, 24mm jest w zupełności używalne od 1.4, obraz jest jak dla mnie genialnie ostry, plastyczny. AF trafia na bocznych i działa dobrze w trybie AFC i AFS. Myślę że spokojnie prędkość i celność AFU wystarczająca na reportaże Ślubne. Wrzucę niedługo jakieś sample na bloga 24 i 35

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dziś nabyłem to szkiełko. Jedna sztuka na Wrocław była, gdzie wcześniej widziałem ją praktycznie wszędzie. Po podpięciu straszne mydło, ale stwierdziłem że się nie poddam. Na szczęście w sklepie była tablica do regulacji AF, dosłownie po kilku strzałach ustawiłem mikroregulacje na +15 i obiektyw trafiał w punkt, z daleka i bliska. Dziwne bo z D750 mam też Sigme 35 ustawioną na +15. Wziąłem dziś kontrolnie D600 i na D600 24mm i 35mm focusują w punkt bez mikroregulacji Ale generalnie dwie sigmy ustawione na +15 na Nikonie D750 i bez mikroregulacji w D600. Pochodziłem kilka godzin z tymi szkiełkami, no i co tu napisać, 24mm jest w zupełności używalne od 1.4, obraz jest jak dla mnie genialnie ostry, plastyczny. AF trafia na bocznych i działa dobrze w trybie AFC i AFS. Myślę że spokojnie prędkość i celność AFU wystarczająca na reportaże Ślubne. Wrzucę niedługo jakieś sample na bloga 24 i 35
    Ale masz tempo zakupowe Łukasz sprawdz w żarowym jak działają boczne jestem bardzo ciekaw.
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

Strona 11 z 40 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •