Close

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 177
  1. #1

    Domyślnie YONGNUO YN-622N-TX vs Pixel King PRO

    Czy ktoś miał możliwość porównania tych dwóch systemów wyzwalania lamp?
    Na tę chwilę potrzebowałbym dwóch odbiorników (2 lampy) i nadajnik. Z tego co widzę, w przypadku YN można kupić jeden TX i dwa starsze odbiorniki. W Pixelach zestawy PRO są sprzedawane w parach.
    Jak te systemy się sprawują z SB-600 i SB-800? Jakie są wady i zalety obu tych zestawów?
    Zależy mi na sprawnym działaniu zarówno w manualu, jak i w TTL, powtarzalności itd... Po prostu ma dobrze działać
    Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Yongnuo działa bardzo dobrze i nic wiecej do szczęścia nie potrzeba...
    Pozdro...

  3. #3

    Domyślnie

    YN-622N-TX to tylko i wyłącznie nadajnik. Te "starsze" jak nazwałeś, to nadajniko-odbiorniki i są konieczne do działania.
    Pixel King Pro działa bez problemów z odbiornikami starszego King'a, a te można nabyć oddzielnie (chyba 275zł/szt).

    Ogólnie oba wyzwalacze działają bez większych problemów.
    Są natomiast różnice w obsłudze:
    - PK Pro, z racji pozycji wyświetlacza jest wygodniejszy - nie trzeba obracać aparatu, szczególnie wygodne gdy pracuje się ze statywem. Natomiast ma trochę mniej wygodne sterowanie. To w YN-622N-TX jest trochę wygodniejsze i lepiej przemyślane.
    - PK Pro pozwala na użycie lampy na wyzwalaczu
    - YN-622N-TX pozwala na ustawienia opóźnienia czasu wyzwalania lamp przy korzystaniu a autoFP - tyczy się lamp bez tej funkcji - bardzo fajna rzecz, bo nie łapiesz gasnącej lampy, a jej pełną moc.
    - są drobne "problemy" z YN-622 i SB-800 - chodzi mianowicie o nie najlepsze spasowanie lampy w sankach i potrafi nie stykać poprawnie. Wystarczy wtedy minimalnie wysunąć lampę i będzie działać dobrze.
    - w przypadku YN-622N i YN-622N-TX ludzie zgłaszają problemy z rzeczywistą mocą błysku przy manualu. Lampa błyska słabiej niż ustawiona na nadajniku. Nie jest to ogólny błąd, a tylko w niektórych egzemplarzach. Nie wiem czy tyczy się nadajnika, czy odbiorników, bo wszyscy, którzy pisali o tym problemie wymieniali komplet na nowy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    hmm... czyli biorąc pod uwagę, że mam SB-800 to lepszym wyborem wydaje się chyba King, prawda?

  5. #5

    Domyślnie

    A mam pytanie, czy mając nadajnik TX mogę na zwykłym zmianiać kwestie mocy lampy ? sb-900

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawid503 Zobacz posta
    A mam pytanie, czy mając nadajnik TX mogę na zwykłym zmianiać kwestie mocy lampy ? sb-900
    jeśli poprawnie zrozumiałem pytanie, to tak.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    A nie mieliście problemów w powtarzalnością mocy błysku z YN622n???w systemie ttl robię 3 fotki w odstępach 4sek i każda inaczej naświetlona i nie chodzi tu o nienaładowaną lampę po wcześniejszym błysku.


  8. #8

    Domyślnie

    PK pro z 2 odbiornikami to 1100 zł, a YN-622N-TX + 2 odbiorniki to niecałe 600 zł... obywa się równie dobrze sprawdzają? które polecacie?

    z tego co widzę to tylko PK ma gorącą stopkę na nadajniku więc można biegać z sb-900 na aparacie i doświetlać np tło lampami w grupie 2 lub 3...
    brak sygnatury

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    A nie mieliście problemów w powtarzalnością mocy błysku z YN622n???w systemie ttl robię 3 fotki w odstępach 4sek i każda inaczej naświetlona i nie chodzi tu o nienaładowaną lampę po wcześniejszym błysku.
    To jest właśnie TTL - w takich samych ujęciach za każdym razem może inaczej naświetlić. Szczególnie wykorzystując zdalne wyzwalanie.
    Dokładnie to samo jest przy CLS - jak tylko scena jest trochę bardziej zróżnicowana, to za każdym razem wychodzi trochę inaczej oświetlona.


    Cytat Zamieszczone przez fotopstryczek Zobacz posta
    PK pro z 2 odbiornikami to 1100 zł, a YN-622N-TX + 2 odbiorniki to niecałe 600 zł... obywa się równie dobrze sprawdzają? które polecacie?

    z tego co widzę to tylko PK ma gorącą stopkę na nadajniku więc można biegać z sb-900 na aparacie i doświetlać np tło lampami w grupie 2 lub 3...
    Właśnie podstawową różnicą PK Pro vs. YN-622N-TX to stopka na nadajniku.
    Drugą istotną różnicą jest możliwość ustawienia opóźnienia wyzwolenia lamp w YN-622N-TX.

    Poza tym w podstawowych funkcjach są identyczne - 3 grupy TTL/M, manualny zoom.

    A które lepsze - Pixel King jest bardziej przyszłościowy, bo i nadajnik i odbiornik ma aktualizację softu, w YN tylko nadajnik. Jeśli Nikon coś zmieni w TTL, to odbiorniki mogą iść do śmieci. Poza tym ludzie zgłaszają drobne problemy ze stabilnością przekazywania ustawień. W Kingach się o tym raczej nie słyszy. Jednak różnica w cenie prawie dwukrotna.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 11-05-2014 o 20:46
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Witam podepne sie do tematu
    Do zestawu D90 i SB 700 chce dokupic jeszcze dwie lampy,nadajnik i odbiornik radiowy
    Czy wspomniany YN-622N-TX + 3 x YN-622N bedzie dzialac z SB 700 i dwiema lampami Yongnuo ? ( mysle o kupnie Yongnuo YN-560 Mark III )
    Potrzebuje mozliwosci ustawienia opóźnienia czasu wyzwalania lamp. Pracy w TTL i manualnie jak rownierz mozliwosc wyzwolenia lamp YN blyskiem z SB 700 podpietej na sankach.

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •