Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Lirydy 2014

  1. #1

    Domyślnie Lirydy 2014

    może kogoś zainteresuje i zmobilizuje

    http://www.mmlodz.pl/479062/2014/4/2...?category=news


    ja się dziś wybieram na polowanie Lirydów - o ile pogoda pozwoli...
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  2. #2

    Domyślnie

    dzięki!
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    Też bym się chętnie wybrał ale nic nie będzie widać :/
    Już wiem dlaczego u mnie pochmurna pogoda się robi
    Zawsze jak mają meteoryty spadać to u mnie nieba nie zobaczy :/
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  4. #4

    Domyślnie

    Też miałem zamiar coś połapać, ale tradycyjnie już, tak jak u zoltona, tak i u mnie pełne zachmurzenie :/

    U mnie znacznie łatwiej złapać Irydium, niż deszcze meteorytów.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 22-04-2014 o 15:33
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    byłem z kolegą z forum i muszę powiedzieć że wszystko było wporządku.
    Pojechaliśmy o 23 nad jezioro za miasto. Bezchmurne niebo, pełno gwiazd, zero wiatru, ciepło itp
    jeśli chodzi o lirydy, to kilka małych się złapało w kadr. Opierając się o moje obserwacje meteorytów to powiem szczerze, że spodziewałem się więcej spadających kamyczków.
    nie obyło się bez problemów - wszystko parowało i sprzęt po 1godz był już zaparowany. No ale to nie okazał się problem mając sciereczkę.
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  6. #6

    Domyślnie

    Sokolnik to zapodaj zdjęcie
    U mnie było jedynie widać mały skrawek nieba więc odpuściłem sobie podglądanie meteorytów.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  7. #7

    Domyślnie

    zdjęcia obrobię dopiero w sobotę na wieczór albo w nd.
    wróciłem o 2.30, rano do pracy a po pracy odrazu do Warszawy jadę.

    Może na szybko coś obrobię dziś przed wyjazdem ale to tylko żeby pokazać niebo.
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Opierając się o moje obserwacje meteorytów to powiem szczerze, że spodziewałem się więcej spadających kamyczków.
    Jeśli chodzi o Lirydy, to jest to mało liczny deszcz. Średnia ilość meteorytów to (ZHR) ok 10-15 na godzinę i są to liczone wszystkie zarejestrowane wejścia w atmosferę, nawet te nie widoczne dla ludzi.
    W szczególnych sytuacjach (przejście Ziemi bezpośrednio przez ślad komety) szczytowa ilość dochodzi do 90-100, ale to bardzo rzadkie (co 60 lat).

    Na ten rok przewidywane maksymalne ZHR to ok 20-25.

    Natomiast jest to chyba najliczniejszy rój, jeśli chodzi o sytuację, gdy kometa przelatuje koło Ziemi - nawet do 700/h widocznych dla ludzi. Ostatni przelot komety był w XVIIw, a okres komety to ponad 400 lat );
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    To jak na szybko to wrzuć tutaj - nie będę szukał po forum
    Jak obrobisz to już w odpowiedni dział
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zolton Zobacz posta
    To jak na szybko to wrzuć tutaj - nie będę szukał po forum
    Jak obrobisz to już w odpowiedni dział
    nie wiem czy będę miał czym się chwalić w odpowiednich działach
    tu wrzucę jedno
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •