Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    11

    Domyślnie Fotografia produktowa dziecięca /studio do 3000 zł

    Witam

    Może zacznę od tego, że od jakiegoś czasu zajmuję się fotografią produktową, przy czym w okropnych warunkach. Większą pracę wykonuję na PS niżeli bawiąc się aparatem - bez lamp w ciemnym pomieszczeniu,na kartownie... bez statywu.... , ale zdjęcia nie wychodzą tak źle:


    Uwielbiam robić zdjęcia - lecz do tej pory ograniczałem się do sesji wyłącznie z aparatem i modelką

    Przechodząc do sedna chciałbym zacząć robić sam zdjęcia produktowe i czasem może jakiś dzieciakom od znajomych, ale totalnie nie znam się na sprzęcie do studia! Prosiłbym o pomoc.

    Chodzi o fotografowanie zarówno małych obiektów, jak również modelki w ubraniu. Do dyspozycji póki co mam:

    *porządny statyw
    *D90 z kitowym obiektywem ( przy czym zmieni się to na pewno jak się trochę odbije !)
    *narzędzia do obróbki - Wacom a4 + laptop o dość potężnych parametrach ( zajmuję się grafiką trójwymiarową również )
    *dość mały pokój na początek... 3 x 4m ( x 2m h ) - przy czym z możliwością zakrycia okien, pomalowania go itp.
    *piękną modelkę z która chciałbym zacząć przygodę z tym studiem.

    Tak myślałem nad takim zestawem:

    *2 lampy
    http://allegro.pl/studyjna-lampa-bly...115941728.html
    *2 softbox'y 150
    *tło ze statywem + stolik pod mniejsze produkty

    Co moglibyście mi poradzić? jak to zsynchronizować, może przy okazji jakiś obiektyw do 2000 zł polecicie?

    z góry dziękuję za odpowiedzi - strasznie mi zależy bo chciałbym się usamodzielnić.

  2. #2

    Domyślnie

    czy jest jaki sposob by codziennie nie pojawial sie post nowego "uzyszkodnika" ktory a szybko potrzebuje nowgo sprzetu do studio, nie ma o tym pojecia ale trzeba mu doradzic bo chce zaczac na tym zarabiac?
    naprawde tak ciezko przejrzec tematy w tym dziale?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #3

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jest! nie logować się na forum i tak czytałem.... ale nie doszukałem się inf o np relacjach takiego pomieszczenia do oświetlenia ? Szczególnie biorąc pod uwagę jego mała wysokość. Nie odnalazłem również systemu nadającego się jednocześnie do fotografii produktowej jak i "większych opcji". Ogólnie ujął bym to to tak masz zły dzień - nie pisz, nie loguj się, idź pobiegać !

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciekfromtg Zobacz posta
    nie pisz, nie loguj się, idź pobiegać !
    Schodzac do twojego poziomu - poszukaj sobie w google a jak nie znajdziesz to sie naucz sam lub w jakiejs szkole

    Odrobina elementarnego szacunku do ludzi ktorzy zostawili tu mase wiedzy wymagalaby zeby przed zadaniem pytania przejrzec dzialy w poszukiwaniu odpowiedzi. Tym bardziej ze wszyskto o co pytasz jest na 2 pierwszych stronach. A nesli nie potrafisz przeczytac ze zrozumieniem to wroc jak sie tej czynnosci nauczysz
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    11

    Domyślnie

    Sailor - wciąż czekam na takowych ludzi... - bo jedyne co tu zostawiłeś wnioskując po treści Twoich postów to chyba zbędne kilobajty. Zazwyczaj taka jest idea takowych forum - pomagać,konwersować. Nie spędzać tu całych dni, w momencie gdy w rzeczywistości ktoś sobie nie radzi, na narzekaniu na ludzi którzy szukają świadomości w kwestiach o których nie mają pojęcia. Także jeśli możesz to nie zaśmiecaj mi tematu zbędnymi tekstami, chyba że masz coś konkretnego do powiedzenia - w co wątpię.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak bys zamiast produkowac zlosliwe posty, posluchal rady Sailora, to na tych dwoch stronach znalazlbys co najmniej 6 tematow ktore odpowiadaja na Twoje pytania

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciekfromtg Zobacz posta
    Sailor - wciąż czekam na takowych ludzi... - bo jedyne co tu zostawiłeś wnioskując po treści Twoich postów to chyba zbędne kilobajty. Zazwyczaj taka jest idea takowych forum - pomagać,konwersować. Nie spędzać tu całych dni, w momencie gdy w rzeczywistości ktoś sobie nie radzi, na narzekaniu na ludzi którzy szukają świadomości w kwestiach o których nie mają pojęcia. Także jeśli możesz to nie zaśmiecaj mi tematu zbędnymi tekstami, chyba że masz coś konkretnego do powiedzenia - w co wątpię.
    Bardzo mi przykro ale zostalem wychowany w czasach gdy radzenie sobie oznaczalo cos wiecej niz umiejetnosc rejestracji na forum w celu zadania pytania na ktore odpowiedz jest kilka watkow nizej. I nie zwyklem zadac by mi podano na srebrnej tacy cos co jest na wyciagniecie reki. Zapewniam cie ze zostawilem przez ostatnich 10 lat na tym forum znacznie wiecej niz ty zostawisz kiedykolwiek. Bo jak na razie to ty na forum nie wniosles nic poza zbednymi kilobajtami. Nadal polecam lekture dzialu "studio".
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem, po co te kłótnie, wystarczyło w pierwszym poście napisać, że są podobne tematy lub dać odnośnik do tych tematów, ale też jestem za tym, że w końcu od czego jest to całe forum. Każdy problem trzeba rozwiązać osobno, a nie tylko odwoływać się do kogoś tematów. Każdy ma inne wymagania, inny budżet, chce czegoś więcej lub mniej, no nie wiem, ale jakby każdy tak podchodził jak co nie którzy to ludzie w bankach nie dostawaliby kredytu, bo stwierdziliby, że tamten tyle samo zarabia i nie dostał, a więc czemu Ty masz dostać, a różnica polegała na tym, że ten pierwszy był zatrudniony na umowę-zlecenie, a ten drugi "na stałe".

    Gdzie tu logika ? Jeżeli nie chcecie to nie odpowiadajcie, bo tylko psujecie atmosferę na forum i odstraszacie ludzi..
    *LG IPS237L
    *Sony Alpha A300 | SONY 18-70mm f/3.5-5.6
    *Nikon D80 | Nikkor AF 50 mm f/1.8D

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misiek1227 Zobacz posta
    Nie wiem, po co te kłótnie, wystarczyło w pierwszym poście napisać, że są podobne tematy lub dać odnośnik do tych tematów, ale też jestem za tym, że w końcu od czego jest to całe forum. Każdy problem trzeba rozwiązać osobno, a nie tylko odwoływać się do kogoś tematów. Każdy ma inne wymagania, inny budżet, chce czegoś więcej lub mniej, no nie wiem, ale jakby każdy tak podchodził jak co nie którzy to ludzie w bankach nie dostawaliby kredytu, bo stwierdziliby, że tamten tyle samo zarabia i nie dostał, a więc czemu Ty masz dostać, a różnica polegała na tym, że ten pierwszy był zatrudniony na umowę-zlecenie, a ten drugi "na stałe".

    Gdzie tu logika ? Jeżeli nie chcecie to nie odpowiadajcie, bo tylko psujecie atmosferę na forum i odstraszacie ludzi..
    w końcu ktoś kto wie w czym problem Choć nie powiem wyszło na to że lampy kupiłem w ciemno i bede eksperymentował z resztą sprzetu.

    Quantuum Pulse PRO 400 i 600
    2 blendy
    softbox / osmiokąt?
    2 statywy / jeden z boomem
    stolik do produktów i tła

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •