Close

Strona 1 z 52 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 514
  1. #1

    Domyślnie Laptop - jakie parametry do obróbki zdjęć?

    Witam!
    Obecnie dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią ale mój laptop nie wyrabia przy pracy na Lightroomi-e i Nikcollection dlatego chce kupić laptopa który pozwoli mi na płynną obróbkę zdjęć (wiem że stacjonarny komputer byłby lepszy ale nie moge sobie na niego pozwolić), możecie polecić jakieś modele i powiedzieć jakie parametry będą najważniejsze?
    Laptop będzie w domu (więc nie musi być super mały i lekki), głównie używany do obróbki zdjęć i surfowania w sieci.

  2. #2

    Domyślnie

    Brakuje jednej informacji- ile chcesz przeznaczyć?

  3. #3

    Domyślnie

    wiadomo że jak najmniej, ale zdaje sobie sprawę że będzie trzeba wydać przynajmniej 5000 zł? Nie jestem ograniczona budżetem ale niechcę też bez potrzeby wydawać 10tys.

  4. #4

    Domyślnie

    Tu już takie temat jest.
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Czytałam temat ale nie znalazłam odpowiedzi (osoby szukające miały ograniczony budżet przez co nie wybierają "najlepszego"tylko w danym budżecie)

    Może trochę inaczej zadam pytanie (po lekturze internetu), który laptop (model) będzie najlepiej odzwierciedlał kolory?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-04-2014 o 21:28

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    [...] mój laptop nie wyrabia przy pracy na Lightroomi-e i Nikcollection dlatego chce kupić laptopa który pozwoli mi na płynną obróbkę zdjęć [...] możecie polecić jakieś modele i powiedzieć jakie parametry będą najważniejsze?
    Laptop będzie w domu (więc nie musi być super mały i lekki), głównie używany do obróbki zdjęć i surfowania w sieci.
    Szczerze mówiąc to Lr nie ma zbyt wielkich wymagań (klik).

    Jak chcesz kupić lapka do obróbki grafiki to 3 najważniejsze elementy:
    1. CPU (MZ i5 w zupełności wystarczy -> lektura).
    2. RAM (fajnie mieć przynajmniej 8GB).
    3. Dysk SSD.
    + Matryca (szukałbym jakiejś 17-tki z IPS).

    P.S. Warto zapoznać się na początku z lekturą.
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Tu akurat prosto:
    core i7 4. gen
    8-16 GB RAM

    to wystarczy. Żadnej dodatkowej grafiki nie trzeba, bo LR i tak z niej nie korzysta. Dobrze by było, aby matryca była w chociaż technologii IPS.

    Jak chcesz możesz zainwestować w dysk SSD, który dodatkowo przyśpieszy pracę.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    1. CPU (MZ i5 w zupełności wystarczy -> lektura).
    No i polecasz komputer do zabawy, nie do LR. Wymagania podane przez Adobe, a realne to 2 zupełnie nie związane ze sobą sprawy.
    Mam laptopa z i5, 8GB RAMu i LR 4 i 5 ledwie zipią, a obróbka więcej niż kilku zdjęć to istny koszmar.


    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Może trochę inaczej zadam pytanie (po lekturze internetu), który laptop (model) będzie najlepiej odzwierciedlał kolory?
    Tu już wchodzi się w półkę laptopów profesjonalnych... których cena zaczyna się gdzieś ok 5000zł netto i to za modele z i5.
    Wszystko tańsze wyświetla kolory jak chce i trzeba indywidualnie profilować.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 15-04-2014 o 19:08
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Wiele internetowych testów procesorów pokazuje, że i7 jest tylko nieznacznie lepszy przy grafice od i5. Różnica naprawdę znikoma. Oczywiście jak się ma kasę to warto brać i7. Podobnie jest z RAM-em: 8GB to minimum ale nie zaszkodzi mieć 16. Choć są i tacy, dla których 32GB to minimum. Wszystko rozbija się o kasę.

    MZ i5+8GB to takie minimum.

    P.S. Ledwie zipie to Celeron, co pokazywałem kiedyś na forum, a nie nowoczesny i5.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 15-04-2014 o 19:32
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Tu akurat prosto:
    core i7 4. gen
    8-16 GB RAM

    to wystarczy. Żadnej dodatkowej grafiki nie trzeba, bo LR i tak z niej nie korzysta. Dobrze by było, aby matryca była w chociaż technologii IPS.

    Jak chcesz możesz zainwestować w dysk SSD, który dodatkowo przyśpieszy pracę.


    No i polecasz komputer do zabawy, nie do LR. Wymagania podane przez Adobe, a realne to 2 zupełnie nie związane ze sobą sprawy.
    Mam laptopa z i5, 8GB RAMu i LR 4 i 5 ledwie zipią, a obróbka więcej niż kilku zdjęć to istny koszmar.




    Tu już wchodzi się w półkę laptopów profesjonalnych... których cena zaczyna się gdzieś ok 5000zł netto i to za modele z i5.
    Wszystko tańsze wyświetla kolory jak chce i trzeba indywidualnie profilować.
    Czyli jaki laptop profesjonalny polecacie do ceny 7-8 tys?
    Przypomne że najważniejsze aby odzwierciedlał kolory i płynnie chodził przy obróbce zdjęć.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Wiele internetowych testów procesorów pokazuje, że i7 jest tylko nieznacznie lepszy przy grafice od i5. Różnica naprawdę znikoma[...]
    Klik.

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Czyli jaki laptop profesjonalny polecacie do ceny 7-8 tys?
    Przypomne że najważniejsze aby odzwierciedlał kolory i płynnie chodził przy obróbce zdjęć.
    Nie, tańszy będzie tez ok. Szkoda, że nie zajrzałaś do linku, którego ci podałem w poprzednim wpisie. Mowa tam jest o:
    - Dell XPS 15 L502x,
    - Dell Precision M4600,
    - HP EliteBook 8560w i 8760w,
    - Lenovo ThinkPad W520.

    Każdy z nich jest tańszy od 7-8 tys.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 15-04-2014 o 20:42
    Nikon

Strona 1 z 52 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •