Close

Strona 3 z 52 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 514
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Dziękuje bardzo za wszystkie wskazówki (laptop musi być bo komputera niemam gdzie postawić i czasami zdarzy mi się zabrać laptopa ze sobą).
    Wybrałam HP 8570p (i7 16gb ssd) z ekranem full HD i tutaj pojawia się problem bo w testach wszędzie jest ekran HD+ na którym pokrycie sRGB jest w 98% niby w full HD powinno być takie samo pokrycie ale w jaki sposób będe mogła sama to sprawdzić? (wiadomo będę miała 10dni na zwrot laptopa)
    Obawiam się, że nie zobaczysz różnicy między 95,98 czy 100% A Ty raczej nie masz sprzętu do takich pomiarów.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  2. #22

    Domyślnie

    Wiem że na oko nie zobaczę różnicy dlatego zastanawiam się jak to sprawdzić? Niechce aby za miesiąc okazało się że pokrycie ma tylko w 60%, jakieś pomysły? Może znacie jakieś stronki gdzie są zamieszczone testy pokrycia sRGB ekranów full HD w Laptopach HP Elite ???

  3. #23
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    madzik86, przepraszam za być może zbyt jędrny język, ale wszelakie kompromisy, to o kant rzyci potłuc, słuchaj zatem lepiej swojej intuicji, a nie niemądrych rad.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #24

    Domyślnie

    Wyświetlacze laptopowe nie nadają się nawet do amatorskiej pracy z kolorem. Konieczne będzie podpięcie zewnętrznego monitora. (W przeciwnym wypadku lepiej po prostu robić zdjęcia w jpg i prosto do foto-labu).

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Wiem że na oko nie zobaczę różnicy dlatego zastanawiam się jak to sprawdzić? Niechce aby za miesiąc okazało się że pokrycie ma tylko w 60%, jakieś pomysły? Może znacie jakieś stronki gdzie są zamieszczone testy pokrycia sRGB ekranów full HD w Laptopach HP Elite ???
    No ale nawet HD+ ma pokrycie wg testów 96% sRGB
    http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...p.82260.0.html

    a tak z ciekawości - jaka konfigurację kupujesz ?
    Ostatnio edytowane przez lechupe ; 17-04-2014 o 16:55
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  6. #26

    Domyślnie

    lechupe Kupuje intel 7,pamięć 16gb, dysk 256gb SSD
    Test widziałam i myśle że 96% by mnie zadowoliło tylko czy napewno w full HD będzie to samo czy może okazać się porażką?

    Misio-jedi czy nie przesadzasz że nienadają się do amatorskiej obróbki?
    Ostatnio edytowane przez madzik86 ; 17-04-2014 o 17:50

  7. #27

    Domyślnie

    Jaki duży ekran ma ten laptop?
    Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej1974 Zobacz posta
    jaki duży ekran ma ten laptop?
    15.6

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Misio-jedi czy nie przesadzasz że nienadają się do amatorskiej obróbki?
    Cóż, ortodoksyjny nie jestem, pracowało się w różnych warunkach więc wiem, że jak się bardzo chce i musi to da się wykonać przyzwoitą robotę nawet na bardzo kiepskim sprzęcie.

    Ale obróbka zdjęć na ekranie laptopa, hmm... Widziałaś film Kill Bill, jak Uma pobierała nauki u mistrza kung-fu który dawał jej straszliwy wycisk żeby zrobić z niej babkę twardą jak stal ? No więc praca z kolorem na laptopie to będzie coś jak ta nauka Umy u tego złośliwego mistrza

  10. #30

    Domyślnie

    Misio-jedi czy nie przesadzasz że nienadają się do amatorskiej obróbki?
    Co to amatorska obróbka? Obróbka to obróbka. Amatorska, to robiona przez amatora.
    Nie nadają się do pracy z kolorem, bo po prostu jego odwzorowanie jest na nich koszmarne, a zazwyczaj do tego jeszcze tragiczne.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 3 z 52 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •