Close

Strona 2 z 52 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 514
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Wiele internetowych testów procesorów pokazuje, że i7 jest tylko nieznacznie lepszy przy grafice od i5. Różnica naprawdę znikoma. Oczywiście jak się ma kasę to warto brać i7. Podobnie jest z RAM-em: 8GB to minimum ale nie zaszkodzi mieć 16. Choć są i tacy, dla których 32GB to minimum. Wszystko rozbija się o kasę.

    MZ i5+8GB to takie minimum.

    P.S. Ledwie zipie to Celeron, co pokazywałem kiedyś na forum, a nie nowoczesny i5.
    To powiedz to 4 i5 3. i 4. gen, na których używam LR 4 i 5.
    Wszystkie ledwie zipią. RAWy ładują się po 30s, a używanie korekt lokalnych to już zabójstwo dla procesora i 8 GB RAM... po jednym zdjęciu obowiązkowo restart komputera, aby mógł normalnie pracować.

    A co do wydajności w grafice - nie ma najmniejszego znaczenia. Sam rendering zdjęć to może 10% tego co robi LR.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    @GonzoG przed chwilą zrobiłem sobie szybciutki eksport RAW-a z D7100 (30,8 MB) do JPEG (3,83 MB) w LR 5.3 na cienkim (czytaj budżetowym) lapku z i3-M380 i 3 GB RAM-u + dysk 5400 rpm. I powiem ci szczerze, że poradził sobie bardzo dobrze. CPU tylko przez chwilę, podobnie jak i RAM, podskoczyły do 50%. Usłyszałem wentylatorek i... po eksporcie. Stąd tym bardziej moje zdziwienie, że Twoje i5 tak ledwie zipią. Mi zipiał ledwie Celeron sprzed bodajże 8 lat, który 3 minuty eksportował tego RAWa do JPEGa.
    Nikon

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    @GonzoG przed chwilą zrobiłem sobie szybciutki eksport RAW-a z D7100 (30,8 MB) do JPEG (3,83 MB) w LR 5.3 na cienkim (czytaj budżetowym) lapku z i3-M380 i 3 GB RAM-u + dysk 5400 rpm. I powiem ci szczerze, że poradził sobie bardzo dobrze. CPU tylko przez chwilę, podobnie jak i RAM, podskoczyły do 50%. Usłyszałem wentylatorek i... po eksporcie. Stąd tym bardziej moje zdziwienie, że Twoje i5 tak ledwie zipią. Mi zipiał ledwie Celeron sprzed bodajże 8 lat, który 3 minuty eksportował tego RAWa do JPEGa.
    A co mi po tym, że on szybko zrobi eksport ?? Jak 2x dłużej zajmuje wczytanie zdjęcia, nie wspominając, że "odświeżanie" przy używani pędzla spada do 1Hz z 20 sekundowym opóźnieniem.

    Na i7-3720QM nie ma żadnych przycięć, wszystko chodzi płynnie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    Czy wszystkie laptopy hp elitebook 8570w mają ekran color dream? bo w tańszych opcjach za 5-6 tys nie pisze że to ekrany color dream, dopiero w cenie ok 9tys pisze że to color dream.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A co mi po tym, że on szybko zrobi eksport ?? Jak 2x dłużej zajmuje wczytanie zdjęcia, nie wspominając, że "odświeżanie" przy używani pędzla spada do 1Hz z 20 sekundowym opóźnieniem.

    Na i7-3720QM nie ma żadnych przycięć, wszystko chodzi płynnie.
    Na forum jest temat Test wydajność komputera dla PSa - polecam, gdzie są przedstawiane różne konfiguracje sprzętowe. Jego autor twierdzi, że ten test pozwala sprawdzić szybkość komputera przy pracy w PS-ie. Nie wiem na ile ten test jest wiarygodny i jak ma się do realiów ale znajdziesz tam m.in. info, że np. komputer z CPU i5-4670 (z 8GB RAM i dyskiem SSD) daje praktycznie ten sam wynik, co CPU i7-4770 (z taką samą ilością RAM i dyskiem SSD). Różnica jest rzędu 0,5 sek (16,3 sek [i5] vs 15,8 sek [i7]). Dodam, że obydwa procesory są 4-rdzeniowe i mają identyczną szybkość zegara (3,4 GHz) oraz potwierdzają wiele testów, które są dostępne w internecie, a które pokazują, że i5 jest tylko nieznacznie gorszy od i7 w PS-ie. Jedyna różnica to HT w i7, w którego skuteczność wielu wątpi, i cache L3 (6MB w i5 vs 8MB w i7). Poza oczywiście ceną (i7 jest około 30% droższy od i5).

    Co do pracy z programem Lightroom, o który pyta autorka tematu, to sam robiłem wiele testów i twierdzę, że i5 + 8GB RAMu + dysk SSD w zupełności wystarczy do płynnej pracy w tym programie.


    P.S. @GonzoG jakie dokładnie masz te i5? Jakie RAMy? Jak mocno jest wykorzystany (procentowo) RAM i CPU w PS-ie?
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Czy wszystkie laptopy hp elitebook 8570w mają ekran color dream? bo w tańszych opcjach za 5-6 tys nie pisze że to ekrany color dream, dopiero w cenie ok 9tys pisze że to color dream.
    Nie wszystkie.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    (wiem że stacjonarny komputer byłby lepszy ale nie moge sobie na niego pozwolić)
    Chwileczkę, - komputer stacjonarny wychodzi taniej i to znacznie !

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    Laptop będzie w domu (więc nie musi być super mały i lekki)
    W takim razie dlaczego laptop ? Jedyną zaletą laptopa jest mobilność, poza tym laptop ma praktycznie same wady

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Chwileczkę, - komputer stacjonarny wychodzi taniej i to znacznie !

    W takim razie dlaczego laptop ? Jedyną zaletą laptopa jest mobilność, poza tym laptop ma praktycznie same wady
    W sumie to racja. Jak ma być taniej, lepiej (pod względem parametrów)... to tylko normalny komputer. Sam rozglądam się za laptopem dla żony ale widzę, że sensowniejsze laptopy zaczynają się od kwoty 3 000 zł+. I to naprawdę bez szału (i3, 4GB RAM, 15,6'' z FHD IPS)... Za tę kasę mam w stacjonarce i7, 8GB RAMu, SSD...
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 17-04-2014 o 11:46
    Nikon

  9. #19

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że kupując laptopa musimy zapłacić za tandetny wyświetlacz (który nie za bardzo się do czegokolwiek nadaje), nie ma opcji zakupu laptopa bez wyświetlacza
    - a przecież prawdziwy monitor podpiąć do tego trzeba.

    Tak więc, laptopa kupuje się jak się bardzo musi (konieczność mobilności).
    Ale może autorka ma jakieś istotne powody o których nie wspomniała.

  10. #20

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za wszystkie wskazówki (laptop musi być bo komputera niemam gdzie postawić i czasami zdarzy mi się zabrać laptopa ze sobą).
    Wybrałam HP 8570p (i7 16gb ssd) z ekranem full HD i tutaj pojawia się problem bo w testach wszędzie jest ekran HD+ na którym pokrycie sRGB jest w 98% niby w full HD powinno być takie samo pokrycie ale w jaki sposób będe mogła sama to sprawdzić? (wiadomo będę miała 10dni na zwrot laptopa)

Strona 2 z 52 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •