Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D60 - wyświetlacz

    Cześć,

    Od pewnego czasu mam problem z wyświetlaczem mojego nikona d60. Mianowicie wygasza mi się lub wyłącza (jak kto woli) podczas zmiany ustawień. Niestety przez to zmuszona jestem niejednokrotnie do ustawiania 'na oko'. Zdarza się to bardzo nieregularnie, a ponieważ aparat kupilam za granicą kilka lat temu nie mam ani gwarancji ale doświadczenia z jakimkolwiek serwisem.

    Czy ktoś z was mial może taki problem?
    Opłaca się to naprawiać wogóle?

    No i na konie, czy ktoś mógłby polecić mi jakiś sprawdzony serwis/magika we Wrocławiu?

    Dzieki i pozdrawiam,

    A.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy jeśli wejdziesz do menu i zaczniesz chodzić po ustawieniach to wyświetlacz również się wygasza/wyłącza?

  3. #3

    Domyślnie

    nie, tylko jeśli próbuje zmieniać ustawienia w menu to nie ma problemu.zmieniając natomiast np. czas czy przysłonę na wyświetlaczu przy użyciu pokręteł wyświetlacz się wygasza. pomocy

  4. #4

    Domyślnie

    Ma pełne prawo się wygaszać jeżeli coś zasłania czujnik. Zauważ że zaraz nad ekranem a pod wizjerem są dwa malutkie okienka - spróbuj zasłonić i odsłonić je palcem - zapewne ekran wpierw się wyłączy a następnie włączy. Jest to czujnik zbliżeniowy i działa do odległości ok. 5 cm.
    Ostatnio edytowane przez Obelix ; 14-04-2014 o 17:08

  5. #5

    Domyślnie

    hmm... niewiem czy jest to możliwe, bo korzystam z niego już od dłuższego czasu i zaczęło mi się to z różną częstotliwością pojawiać od jakiegoś czasu, ale sprawdzam wszystkie opcje, wiec jeszcze dzis to przetestuje i dam znać!
    dzieki

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej jak odsuniesz aparat od siebie i wówczas pobawisz się ustawieniami - ważne by czujnik nie był niczym zasłaniany.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wygasza się tylko przy robieniu zdjęć, a w menu nie, to mogą być 2 przyczyny:
    1. automatyczne wygaszanie wyświetlacza - sprawdź w menu czasu
    2. czujnik przy wizjerze - albo go czymś przesłaniasz, albo jest z nim jakiś problem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obelix Zobacz posta
    Ma pełne prawo się wygaszać jeżeli coś zasłania czujnik. Zauważ że zaraz nad ekranem a pod wizjerem są dwa malutkie okienka - spróbuj zasłonić i odsłonić je palcem - zapewne ekran wpierw się wyłączy a następnie włączy. Jest to czujnik zbliżeniowy i działa do odległości ok. 5 cm.
    Hej mam podobny problem z d7100 grzebiac w menu nieraz wylacza sie wyswietlacz, albo czasem aparat sie zawiesi i nieda sie wejsc w zdjecia lub menu. Co moze byc tego przyczyna. Czy moze byc to wina kart pamieci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •