Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Przechowywanie akumulatorow

    Witam. Jak powinno się przechowywać akumulatorki (np.eneloopy) których nie używamy kilka tygodni? Powinny być każdy osobno czy można je trzymać w koszyku do gripa (8sztuk). Nie zaszkodzi im że są wszystkie spięte w koszyku?
    Może to głupie pytanie ale męczy mnie i postanowiłem popytać i doradzić się.

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej osobno. W przypadku np. szybszego spadku napięcia na jednym z akumulatorków, pozostałe będą go doładowywały.
    Ot, taka koleżeńska przysługa aku
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Ale one tam są połączone szeregowo, a nie równolegle...
    Czyli żaden aku nie ma wpływu na jakikolwiek inny wpięty w koszyk.
    No i w sytuacji gdy jest to koszyk "luzem", do niczego nie podłączony, to efekt jest jest taki jakby były luzem w szufladzie.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Lepiej osobno. W przypadku np. szybszego spadku napięcia na jednym z akumulatorków, pozostałe będą go doładowywały.
    Ot, taka koleżeńska przysługa aku
    Nawet gdyby doładowywały, to lepiej niż ten jeden ma paść, przez co cały komplet jest nieużyteczny.
    Tak się składa, że gdy masz 4 aku i tylko jeden słabszy to on będzie się znacznie szybciej rozładowywał - a to oznacza, że z 4 aku zrobi się 3 - a z kolei oznacza, że nie masz prądu, przy czym tylko jeden aku się rozładował...

    Inną sprawą jest to "doładowywanie" - występuje ono tylko i wyłącznie, kiedy akumulatory są w obwodzie zamkniętym - czyli we włączonym urządzeniu.
    Gdy lampa błyskowa jest wyłączona, to nie pobiera ona prądu z akumulatorów, czyli obwód nie jest zamknięty, a tym samym nie może następować doładowanie słabszego aku.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Ważne żeby nie leżały miesiącami w lampie....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...] Gdy lampa błyskowa jest wyłączona, to nie pobiera ona prądu z akumulatorów, czyli obwód nie jest zamknięty, a tym samym nie może następować doładowanie słabszego aku.
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Ważne żeby nie leżały miesiącami w lampie....
    @KaarooL, czy możesz ciut bardziej rozwinąć swoją wypowiedź?
    Nikon

  7. #7
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek. Czy wyłącznik w SB-910 odcina całkowicie prąd w pozycji off ? Pytam właśnie w kontekście pozostawienia aku w lampie (nie mam na myśli długiego okresu).

    Poprzednio miałem lampy innego producenta z miękkim wyłącznikiem i odnosiłem wrażenie że lampa delikatnie rozładowywała akumulatory jeżeli zostawały w niej na dłuższy czas.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Podepnę się pod wątek. Czy wyłącznik w SB-910 odcina całkowicie prąd w pozycji off ? Pytam właśnie w kontekście pozostawienia aku w lampie (nie mam na myśli długiego okresu).

    Poprzednio miałem lampy innego producenta z miękkim wyłącznikiem i odnosiłem wrażenie że lampa delikatnie rozładowywała akumulatory jeżeli zostawały w niej na dłuższy czas.
    Tylko mechaniczne wyłączniki odcinają całkowicie zasilanie, tzn. wyłączniki które są przesuwane lub wciskane.
    wyłączniki dotykowe, miękkie takie jak na korpusie aparatu nie wyłączają całkowicie zasilania.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Podepnę się pod wątek. Czy wyłącznik w SB-910 odcina całkowicie prąd w pozycji off ? Pytam właśnie w kontekście pozostawienia aku w lampie (nie mam na myśli długiego okresu).

    Poprzednio miałem lampy innego producenta z miękkim wyłącznikiem i odnosiłem wrażenie że lampa delikatnie rozładowywała akumulatory jeżeli zostawały w niej na dłuższy czas.
    SB-910 ma wyłącznik elektroniczny, ale nawet takie wyłączniki nie powodują jakiegoś wyraźnego upływu prądu.
    Nie zauważyłem też, aby lampa z "miękkim" wyłącznikiem (np. YN-560) bardzie rozładowywała aku niż lampa z twardym (Metz 50).

    Wszystko zależy głównie od tego gdzie jest ten wyłącznik (w całej elektronice) usytuowany oraz od jego realizacji.

    Z pozoru "miękki" (elektroniczny) wyłącznik może być też wyłącznikiem "twardym" (fizycznym) i na odwrót.
    Wszystko zależy od implementacji elektronicznej.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Jest prosta metoda na sprawdzenie czy wyłączona lampa pobiera prąd.
    Podłączyć zewnętrzne zasilanie przez miliamperomierz do wyłączonej lampy, jeśli pobiera to amperomierz pokaże.
    Sprawdziłem swojego Metza 50 AF-1 przy pomocy amperomierza, w pozycji wyłączony nie pobiera żadnego prądu.
    Po włączeniu pobór prądu jest znaczny tylko przez chwilę i przekracza 2,5 A po naładowaniu lampy pobór jest symboliczny.
    Ostatnio edytowane przez zgera ; 17-04-2014 o 21:19 Powód: edycja tekstu
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •