Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli do DX, to raczej ze światłem 2,8, żeby jakoś tam jednak wyzyskac plastycznie właściwości pełnego otworu. A tutaj - cóż? Mistrz jest tylko jeden.
    Jeśli myślisz o pełnej klatce, to po jej zakupie docenisz roztropność dzisiejszego wydania więcej za dwukrotnie większe światło. Nie wiem, jaki jest Nikkor o świetle 4, ale wiem, co daje Nikkor 2,8. Dlatego też nie zachęcam do krótkowzrocznej oszczędności. Nikt nie obiecywał, że nasze hobby, jak zresztą każde hobby, nie będzie dojną krową...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Nie wiem, jaki jest Nikkor o świetle 4, ale wiem, co daje Nikkor 2,8. Dlatego też nie zachęcam do krótkowzrocznej oszczędności.
    Znam jeden i drugi. Podtrzymuję swoje zdanie.

    Zerknij : http://www.photozone.de/nikon_ff/782...04vrfx?start=2

    http://www.photozone.de/nikon_ff/511...8vr2ff?start=2

    Wujek google przetłumaczy. Pozdrawiam i nie podejmuję dalej tematu.
    Panerai vel Eliot Capone

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    najlepszy stosunek jakości do ceny to ma nikkor 80-200 2.8

    optycznie dobry, w zupełności wystarczający do normalnych zastosowań, jak ktoś robi zdjęcia a nie testy to będzie zadowolony
    AF znacznie pewniejszy niż we wszystkich tamponach i sigmach, na dobrym body bardzo szybki

    ja wieki temu mialem pompke 80-200 2.8 D, kupiona za grosze, do dzisiaj ja wspominam z łezką w oku
    nie, no takich bzdur już dawno nie czytałem...jeżeli 80-200 ma lepszy af od S 70-200 OS to są jakieś żarty...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  4. #14

    Domyślnie

    Napisał pewniejszy a nie lepszy tylko nie wiem czy o pompkę mu chodziło....bo w wersji ED faktycznie af jest bardzo pewny.

  5. #15
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Ponad rok temu po przesiadce na Nikona szukałem tele w zakresie 70/80-200. Wybór padł na Nikona 70-200 2.8 VR (pierwsza wersja). Kupiłem go na forumowej giełdzie w stanie idealnym i pełen komplet fabryczny. Zależało mi na świetle 2.8 aby łatwiej zamrozić ruch, z kolei VR przydaje się w sytuacjach gdzie brakuje światła. Zwróciłem uwagę że pozostawienie VR włączonego przy krótkich czasach powoduje pogorszenie jakości obrazu. Dlatego VR włączam tylko przy czasach dłuższych niż 1/200.

    Rozważałem też Sigmę jednak kierowany stereotypami na temat losowości współpracy AF zrezygnowałem. Stwierdziłem że pewny i niezawodny AF jest priorytetem.

    Póki co po ponad roku stwierdzam że to był dobry zakup. Jeżeli chodzi o zakres 70-200 temat mam zamknięty.

    Tak z ciekawości zapytam jak wypadają tele Sigmy właśnie w tej kwestii, pewność i powtarzalność pracy AF ?

  6. #16

    Domyślnie

    ja jeszcze nie spotkałem sigmy z dobrym AF, ciągle problemy, BF/FF, kalibracja w serwisie nic nie daje, dwa razy się dałem nabrać i teraz komu mogę, to odradzam

    do krajobrazu i plenerów 80-200 starczy z nadwyżką i nie będzie przygód z obiektywopodobnymi wyrobami spod znaku sigmy

  7. #17
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    ja jeszcze nie spotkałem sigmy z dobrym AF, ciągle problemy, BF/FF, kalibracja w serwisie nic nie daje, dwa razy się dałem nabrać i teraz komu mogę, to odradzam

    do krajobrazu i plenerów 80-200 starczy z nadwyżką i nie będzie przygód z obiektywopodobnymi wyrobami spod znaku sigmy
    No właśnie ja słyszałem podobne opowieści. Ludzie musieli wysyłać obiektyw i body żeby to ustawić a efekty były różne. Pomijam fakt że po zmianie body na inne zabawa zaczynała się od nowa. Chyba w 2011 roku miałem okazje kilka dni testować Sony A900 i Sigmę 50mm 1.4 oraz Sigme 70-200 2.8 ze stabilizacją. Znajomy który mi to użyczył musiał wysyłać zestaw do serwisu Sigmy. Ogólnie mówiąc na kolana mnie te obiektywy Sigmy nie rzuciły. Z trafnością AF było bardzo różnie. Z kolei moja osobista przygoda z Sigmą polegała na zakupie używki 12-24 pod FX. Obiektyw po kilku dniach wrócił do właściciela, zachowywał się dziwnie, w każdym narożniku inny poziom winiety, jakieś dziwne zafarby i co narożnik to różna ostrość. Na pierścieniu zooma brakowało gumy, zapytałem serwis o cenę odpowiedzieli mi że muszę obiektyw wysłać do nich i zaśpiewali chyba 150 pln albo więcej. Odpowiedź dostałem chyba tydzień po tym jak obiektyw wrócił już do właściciela, napisałem im co o tym myślę i zapomniałem o Sigmie.

    Bazując na tych dwóch doświadczeniach przestałem się interesować obiektywami Sigmy. Natomiast z Nikona 70-200 2.8 VR jestem bardzo zadowolony.

    W końcu chodzi o to żeby robić zdjęcia a nie kopać się z koniem.

  8. #18

    Domyślnie

    Tamrona SP 70-200mm f2.8 Di VC USD nikt nie ma?
    Nikon D90, Tamron 17-50, Sigma 50-150, Nikkor 24-70, Sigma 50/1,4, SB 900, Samyang 14mm

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    W 100% popieram królewicza
    I do tego jeszcze 80-200D robi piękne gwiazdki na światłach
    Ostatnio ta po północy księżyc na Bielskiem zobaczyłem i nie mogłem sie oprzeć
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kitkat Zobacz posta
    Proszę o pomoc użytkowników n/w obiektywów który z wymienionych ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
    Zastosowanie raczej uniwersalne, krajobraz plus zdjęcia plenerowe. Ostrość - następnie, plastyka taka ocena obiektywów.
    1. Nikon Nikkor AF-S 70-200 mm f/2.8G IF-ED VR
    2. Nikon Nikkor AF-S 70-200 mm f/2.8G ED VR II
    3. Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
    4. SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD
    Aktualnie D90, przyszłościowo FX.
    Jeśli myślisz przyszłościowo, to w zasadzie jedynie Nikkory wchodzę w grę. Którego z nich kupisz - kwestia gustu. Oba są świetne.
    Sigmę kupuj tylko jeśli nie boisz się potencjalnych problemów z AF (zwłaszcza jak kiedyś zmienisz puszkę). Poza standardowymi problemami z AF to szkło i dodatkowe opcje przy zakupie - genialne.
    Tamrona chyba można skreślić z listy?
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •