Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzętu foto

    Wiem, że temat powracający i wiem, że były już takie tematy - przejrzałem to i w sumie nic nie wiem. Raz, że wątki mogą być mocno przeterminowane (sprzed 3-6lat), dwa - mało konkretów.
    Znajomy po rozmowie z agentem podesłał mi takie coś:

    http://www.compensa.pl/LinkClick.asp...8%3D&tabid=315

    Podobno brzmiało to wszystko dość sensownie, ale przeczytałem OWU i nie wiem co o tym myśleć. Na papierze może brzmieć spoko, a jak jest w rzeczywistości? Niewielkie mam pojęcie w temacie, może ktoś zajrzy i coś mu się rzuci w oczy? Może ktoś ma już ubezpieczony sprzęt albo ma jakieś doświadczenie w tym temacie? W jakiejkolwiek firmie (niekoniecznie compensa)?
    Mi osobiście by zależało na ubezpieczeniu sprzętu od zniszczenia i kradzieży z mieszkania i ogólnie pojętego "terenu" - czy to na ulicy w mieście czy z samochodu. Da się coś w tym temacie załatwić?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak Compensa, a tego całego OWU nie chce mi się czytać, poza tym są to pełne ogólne warunki.

    Wiem natomiast, że PZU, Aviva i Allianz mają ofertę skierowaną pod fotografów, ale trzeba się kontaktować osobiście, bo nie jest to tak jak na zachodzi odrębna oferta, a "wariant specjalny" ubezpieczenia sprzętu firmy czy ubezpieczenia sprzętu elektronicznego.

    Niestety Polska, to jeszcze nie zachód i nadal ubezpieczającego sprzęt traktują jak przestępcę, który tylko chce wyłudzać odszkodowanie, więc w warunkach jest cała masa zastrzeżeń i wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.
    I tak w PZU i Allianz (bo tych jestem pewien), jak wyrwą na ulicy aparat z ręki, ale nie pobiją, na tyle, że będzie potrzebny lekarz, to raczej ubezpieczenia się nie dostanie, bo mają tylko od kradzieży z rozbojem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    A może się ubezpiecz za granicą z pełną ochroną na terenie UE, łącznie z ubezpieczeniem OC?
    Zrobiłem przykładową wycenę na stronie http://www.photoguard.co.uk/ dla wartości sprzętu 6000 funtów, w całej UE + 30 dni na całym świecie, z ochroną sprzętu w samochodzie, 1 mln funtów ubezpieczenie OC, przy założeniu, że w razie nieszczęście będziesz mieć tylko połowę sprzętu "przy sobie" i wyszło 22 funty miesięcznie lub 237 na rok.

    Nie wiem, jak jest z ubezpieczeniem sprzętu, który "na stałe" jest w innym kraju - nie brnąłem przez warunki ubezpieczenia, ale może to jest jakieś rozwiązanie warte głębszego zastanowienia?
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    A może się ubezpiecz za granicą z pełną ochroną na terenie UE, łącznie z ubezpieczeniem OC?
    Zrobiłem przykładową wycenę na stronie http://www.photoguard.co.uk/ dla wartości sprzętu 6000 funtów, w całej UE + 30 dni na całym świecie, z ochroną sprzętu w samochodzie, 1 mln funtów ubezpieczenie OC, przy założeniu, że w razie nieszczęście będziesz mieć tylko połowę sprzętu "przy sobie" i wyszło 22 funty miesięcznie lub 237 na rok.

    Nie wiem, jak jest z ubezpieczeniem sprzętu, który "na stałe" jest w innym kraju - nie brnąłem przez warunki ubezpieczenia, ale może to jest jakieś rozwiązanie warte głębszego zastanowienia?
    Jest tylko jedno małe "ale" przy ubezpieczaniu za granicą:
    1) Do you only cover UK residents?
    Yes. You must be a resident of, and domiciled in, the United Kingdom, the Channel Islands, Isle of Man or Northern Ireland. Sorry, we cannot cover residents of Eire.
    I tak jest przy wszystkich ubezpieczeniach w UE (wyjątek to ubezpieczenia turystyczne i im pokrewne) - dostępne tylko do podmiotów z danego kraju.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    A widzisz GonzoG - czyli się nie da - a szkoda, bo pewnie parę osób by się taką opcją zainteresowało, skoro w Polsce bandzior najpierw musi zrobić fotografowi z mózgu albo ciała galaretę za pomocą kopania zanim wypłacą odszkodowanie...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    A widzisz GonzoG - czyli się nie da - a szkoda, bo pewnie parę osób by się taką opcją zainteresowało, skoro w Polsce bandzior najpierw musi zrobić fotografowi z mózgu albo ciała galaretę za pomocą kopania zanim wypłacą odszkodowanie...
    Szkoda i do duża
    Gdyby się dało, to pewnie każdy by już na wyspach ubezpieczył, bo tam mają najlepsze stawki w EU, ale prawo ubezpieczeniowe na to nie pozwala );
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    ja korzystałem w hestii z ubezpieczenia. kosztowało to jakieś 1200 zł za rok, ale na sprzęt wart 40000 + ciekawa rzecz - przeniesienie ciężaru dowodowego, czyli to ubezpieczyciel musi tobie udowodnić że celowo uszkodziłeś sprzęt a nie ty jemu, że stało się to przypadkiem
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    przemyslawdurczak to ubezpieczenie jest na osobę prywatna czy na firmę?

  9. #9

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzetu fotograficznego

    Chciałem zapytać, w jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć sprzęt fotograficzny od kradzieży, wyjeżdżając na wycieczkę za granicę?

  10. #10
    vacks
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie, co polecacie? Mam nowy sprzęt i muszę go jak najszybciej ubezpieczyć, bo podróż coraz bliżej :/

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •