Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21
    Coyote
    Gość

    Domyślnie

    Mam zamiar kupić Nikona D500 ze szkiełkami i zastanawiam się nad ubezpieczeniem tego sprzętu. Haczyk jest taki, że trzeba ubezpieczyć w momencie zakupu.
    Warunki ubezpieczenia pod linkiem:
    http://sklepy.mediaexpert.pl/zlotow_...PGNNW_full.pdf
    Proszę o odpowiedź tych, którzy korzytali z takiego ubezpieczenia. Czy warto?

  2. #22

    Domyślnie

    Te ubezpieczenia to wyciąganie kasy od ludzi. Jak chcesz ubezpieczyć aparat to wybierz się do firmy ubezpieczeniowej.
    A tym bardziej jeśli mowa o jakimkolwiek ubezpieczeniu czy gwarancji dawanej przez MediaExpert. Oni nie chcą wywiązywać się z odpowiedzialności sprzedawcy nałożonej przez ustawę, a co dopiero z dodatkowej...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    A tak w ogóle to orientuję się ktoś o co chodzi w tym, że w przypadku np. MediaMarkt pisze 12 miesięcy gwarancji, a np. Avans ma w specyfikacji 24 miesiące na aparat?

  4. #24

    Domyślnie

    O to, że część z nich nie wie co sprzedają.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #25
    muszyn88
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze można ubezpieczyć mieszkanie i dodatkowo sprzęt, który się posiada jeśli chodzi o kradzież

  6. #26

    Domyślnie

    A co z wyjściem w teren?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #27

    Domyślnie

    Na wyjście w teren musisz mieć ubezpieczenie na sam sprzęt foto.
    Dla firm jest takie dostępne, dla osób prywatnych nie wiem, ale chyba jeszcze nie ma nic dobrego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    A czy ktoś może powiedzieć gdzie obecnie jest najlepsze ubezpieczenie sprzętu foto dla firm? Najlepiej z opcją na EU.
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mori Zobacz posta
    A czy ktoś może powiedzieć gdzie obecnie jest najlepsze ubezpieczenie sprzętu foto dla firm? Najlepiej z opcją na EU.
    Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby przeczytać warunki ubezpieczenia wszystkich firm ubezpieczeniowych, a jest ich chyba ze czterdzieści.
    Jako, że pracowałem wiele lat w firmie ubezpieczeniowej, podaję kilka informacji na temat ubezpieczenia sprzętu elektronicznego w tym fotograficznego. Przeczytałem przed chwilą ogólne warunki tych ubezpieczeń w PZU i Allianz. PZU ubezpiecza sprzęt elektroniczny tylko we wskazanym lokalu, czyli nie ubezpiecza sprzętu w terenie. Jeżeli chodzi o kradzież sprzętu z takiego lokalu {miejscu ubezpieczenia} to musi to być kradzież z włamaniem,a lokal odpowiednio zabezpieczony. Rabunek tez tylko we wskazanym w umowie lokalu i tu nieprawdę pisze kolega wyżej, że muszą być ślady pobicia, wystarczy groźba użycia niebezpiecznego narzędzia . Allianz ubezpiecza też sprzęt w trakcie przenoszenia ale w takim przypadku stosuje minimalny 25% udział własny. Ofert innych firm jeszcze nie czytałem, ale z własnego doświadczenia wiem, że o ubezpieczeniu aparatu w trakcie robienia zdjęć w terenie niema co marzyć. Dodam jeszcze, że w tego typu ubezpieczeniach jest masę wyłączeń i definicji, dlatego musimy zawsze dokładnie czytać te ich warunki ubezpieczeń i w żadnym przypadku nie ufać jedynie paplaninie agenta.

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć Odgrzebuję starocia z 2016 - gdzie szukać ubezpieczenia? Nie na firmę. Mam ergo hestia, compensa niestety nie ma takiej oferty, simplesurance - nie jestem pewna tej firmy patrzac na opinię. Najlepiej pełna ochrona - włącznie z przypadkowym uszkodzeniem. Wiecie gdzie szukać dalej ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •