Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Krótka piłka - sprzętem zarabiam na życie, więc nie mogę sobie pozwolić na to żeby być wyautowanym z rynku na miesiąc. Jak działą policja itd wiadomo w życiu się nie odzyska sprzętu.
    Szklarni mam sporo ale na reportaż ze slubu zabieram najczęściej 2 stałki i krótkie tele. Razem z korpusem (i zapasową, awaryjną puszką d90, licząc fakt, że migawka ma już 40k kłapnięć podejrzewam, że noszę przy sobie na ślubie ok 15 000 zł w sprzęcie.
    Płącę za ubezpieczenie 500 zł na rok (602 264 478 tu namiar na moja agentkę jakby co, można siępowoływać na mnie jakby co priv), potencjalnie mogę mieć sprzęt do 40 k zł takei są widełki. Tak więc w skali roku przebitka jest niezła i jest to dość mocno opłącalne. W miesiącu robięminimum 3 śluby i to minimum, jak jest mały ruch. Każdy śłub – potencjalna kradziez albo inne przygody.
    Bez ubezpieczenia wyszedłbym co najwyżej do parku obok postrzelać foty żonie. :P
    Ostatnio edytowane przez Detleff ; 30-08-2014 o 16:44

  2. #12

    Domyślnie

    Aktualnie tylko 2 firmy oferują ubezpieczenie sprzętu foto na ogólnych warunkach:
    Warta
    Compensa
    W obu przypadkach trzeba sprzęt musi być własnością firmy. Koszt dla ubezpieczenia od wszystkiego co oferują na terenie całej Polski dla sprzętu o wartości ok 30 000zł, to 600-700zł.
    W obu firmach trzeba dokładnie pytać, bo nie wszyscy agenci wiedzą, że można. Szczególnie w Warcie, gdzie w ich systemie nie ma możliwości wybrania sprzętu foto.

    Pytałem oprócz tego w:
    - PZU - brak odpowiedzi z wyceną
    - Alianz - wszystko tylko nie foto
    - Aviva - j.w.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Hestia tez ubezpiecza
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #14

    Domyślnie

    Jak Aviva nie ubezpiecza foto jak ubezpiecza? Sam mam u nich, pisałem I to na dobrych warunkach. Może trafiłeś na agenta-ciemniaka.

  5. #15

    Domyślnie

    Aviva - nie wiem jak ubezpieczyłeś, bo sprzęt foto wg. ich OWU jest wyłączony z pełnego ubezpieczenia. Tylko w siedzibie firmy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    A może odezwie się ktoś z kraju, komu kiedykolwiek wypłacono odszkodowanie z ubezpieczenia sprzętu???
    sprzęt: fotografuję sercem

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jędrula Zobacz posta
    A może odezwie się ktoś z kraju, komu kiedykolwiek wypłacono odszkodowanie z ubezpieczenia sprzętu???
    W UK nie ma z tym żadnych problemów. Kolega jest tam fotografem i bez problemu ubezpieczyciel pokrył koszty zakupu nowego aparatu i obiektywu, nawet gdy ten wypadł mu z reki (chyba D5200 z N85/1.8 ). Jedynie to musiał wpłacić 50 funtów - bo u nich jest coś w rodzaju stałej opłaty w takich sytuacjach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-11-2014 o 11:48
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    ta stała opłata to co payment, działa to tak jak u nas AC, do jakiegoś limitu pokrywasz ty, resztę ubezpieczyciel
    Pozdrawiam,
    Michał C.

  9. #19

    Domyślnie

    Ja jednak ciekaw jestem nadal, czy nasi KRAJOWI ubezpieczyciele komukolwiek wypłacili za zniszczony/zagubiony sprzęt. Bo nawet jak ustalą składkę i podpiszą umowę, to jeszcze daleka droga do wypłaty.
    sprzęt: fotografuję sercem

  10. #20

    Domyślnie

    Dwukrotnie bez zająknięcia wypłacono mi odszkodowanie z Hestii. Wypłacono kwotę z faktury, którą dostałem z NPS. Teraz jestem w Compensie. Ubezpieczenie jest, że tak powiem "od wszystkiego" na całą UE. Płacę ok 5% wartości sprzętu na rok.
    Zdjęcia sportowe w duuużym formacie. Zapraszam!
    www.blog.pressfocus.pl

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •