Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: tani statyw

  1. #1

    Domyślnie tani statyw

    Witam otóż rodzice chcą mi na urodziny kupić statyw jednak nie dadzą mi dużo pieniędzy na niego max 250zł (więcej nie chcę wydać) i zastanawiam się między kilkoma statywami:
    1. http://digishots.pl/statywy/statyw-d...owa-172cm.html
    2. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-c-158-statyw-.html + http://fsfoto.pl/product_info.php/in...ca-WF-593.html
    3. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo...2-statyw-.html
    który będzie najlepszy będzie służyć do krajobrazu, architektury, czasem ludzi

  2. #2

    Domyślnie

    Z tych trzech to wybrałbym opcje nr 1: jest najwyższy, ma największy udźwig i torbę w zestawie. Jednak najlepiej jak weźmiesz to co masz najcięższe i pomagasz ten statyw na żywo. Najistotniejsza w statywie jest sztywność, sprzęt, który założysz na głowicę MUSI być stabilny. Na obrazku wygląda ładnie, pytanie jaka jest jakość tworzyw, bo to one będą zimą najsłabszym ogniwem.

    Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
    --------------
    D610+ (D70) + N24-120/4 VR + N50/1,8G + N70-200/2,8 VRII + 055XPROB(498 RC2) + SB-600

  3. #3

    Domyślnie

    Do zdjęć krajobrazu głowica kulowa jest niewygodna. Utrudnia panoramowanie, nie ułatwia ustawienia poziomu. Jeśli w aparacie nie masz poziomnicy to libelka w statywie/głowicy będzie pomocna.
    Statyw w linku 2 (Triopo c-128 ) ma bekotliwy reklamowy opis. Stop aluminiowo-TYTANOWY w statywie za 120 złotych możliwy jest tylko na papierze.

    Przy wyborze statywu powinieneś zwracać uwagę na
    - nośność, uwzględniając ciężar posiadanego aparatu i OBIEKTYWU, biorąc pewien zapas nośności na przyszłe zakupy optyki,
    - ciężar samego statywu oraz sposób planowanego wykorzystania (przy zabieraniu statywu na ptasiarskie czy górskie wycieczki ciężar może być istotnym elementem),
    - sposób połączenia segmentów nóg. Czy blokada jest pewna i łatwo wyłączalna,
    - liczbę segmentów nóg. Więcej segmentów - większy ciężar i mniejsza sztywność.
    W niektórych zastosowaniach bardzo ważny jest rodzaj głowicy, ja np.bardzo cenię głowice "fluid", zapewniające płynne prowadzenie, ale to wyższa półka cenowa.

    Nic nie napisałeś jaki masz aparat i obiektyw, więc trudno coś doradzić.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  4. #4

    Domyślnie

    MilekS rozwinął dość istotnie mój skrót myślowy.

    Bardzo istotne jest zdefiniowanie wagi całego zestawu, który będziesz zapinał na głowicę. No i najważniejsze, do czego Ci będzie potrzebny.

    Na moim przykładzie: lata całe fociłem na szajsowatym velbonie, tylko dlatego, że: 1. nie wiedziałem, że coś lepszego mi jest potrzebne, 2. nie miałem kasy na to co uznałem za potrzebne.
    Do tego co teraz mam dochodziłem latami, wyciskając z posiadanego sprzętu siódme poty i obnażając ich słabości w moich zastosowaniach (dla statywu to są głównie nocne fotki, sytuacje z niskim EV lub zamierzone długie czasy naświetlania). Po wielu przemyśleniach ożeniłem się z frotką 055XPROB+498RC2. Długo zbierałem na ten zestaw, a teraz w ogóle zapomniałem o czymś takim jak niepewne mocowanie sprzętu. Operowanie przy niskich temp. też nie jest problemem. A głowica kulowa sprawdza mi się wyśmienicie i uważam, że jest dużo lepsza właśnie do panoramowania od joysticka czy kół zębatych. Wiadomo, że to nie gimbal, ale i cena inna A w krajobrazach, przy wyrobionym oku i liniach kadrowania w wizjerze, max korekta poziomu, którą muszę potem stosować to 0,5 st.

    Podsumowując: lepszy tani statyw niż żaden. Ale z drugiej strony nie napisałeś co masz. Popatrz jeszcze przez taki pryzmat: chcesz postawić sprzęt np. za 15 kPLN (np. D610+N70-200/2. na chińskim statywie za 300 zł. Serce Ci nie pękłoby z żalu, gdyby wiatr przewrócił cały zestaw np. w kałużę błota?

    I ostatnia myśl: jeśli zaczynasz z półki entry-level to patrz mój poprzedni post. Ale jeśli mówimy o sprzęcie klasyfikowanym na niektórych rynkach jako semipro to nic poniżej gitzo / manfrotto nie powinieneś raczej brać pod uwagę...

  5. #5

    Domyślnie

    A więc mam fuju finepix s2995 lecz w najbliższej przyszłości mam zamiar kupić d7000 + 70-300 f/4-5.6 myślałem tez nad statywem slik pro 330dx, czy będzie on lepszy od tego cinegen?

  6. #6

    Domyślnie

    Silk, dobra firma.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salvdali Zobacz posta
    Popatrz jeszcze przez taki pryzmat: chcesz postawić sprzęt np. za 15 kPLN (np. D610+N70-200/2. na chińskim statywie za 300 zł. Serce Ci nie pękłoby z żalu, gdyby wiatr przewrócił cały zestaw np. w kałużę błota?
    Z tego mógłby wyjść jeszcze cało. Gorzej gdyby to było na skałach lub skraju klifu...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MilekS Zobacz posta
    Stop aluminiowo-TYTANOWY w statywie za 120 złotych możliwy jest tylko na papierze.

    Stopiono aluminium z farbą w kolorze tytanowym.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Z tego mógłby wyjść jeszcze cało. Gorzej gdyby to było na skałach lub skraju klifu...
    Jeżeli chińczyk waży tyle co włoch, to nie ma powodu, aby miał się szybciej przewrócić, więc i łzy nie miałyby związku z narodowością.
    Waga statywu robi się istotna w funcji szybkości powietrza wokół. Statyw doskonały na "bezwietrzu", może być do d... przy wietrze. Ważne żeby nie wysuwać centralnej kolumny,a w miarę możliwości zapomnieć o niej.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  10. #10

    Domyślnie

    Znalazłem także statyw GoldPhoto YH314 do tego jakąś głowice bym dokupił czy będzie to lepszy zestaw od tego slika? Na allegro jest licytacja tego statywu z głowicą YH430 kulową za 250zł warto?
    Ostatnio edytowane przez komandor_shooter ; 10-04-2014 o 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •