Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie obiektyw do zdjęć makijażu oka

    Cześć,

    Potrzebuję pomocy odnośnie sprzętu jaki będzie potrzebny zdjęcia makijażu oka.

    Posiadam nikona 5100 oraz obiektyw 18-105 oraz 50/1.8.

    Najlepszy byłby obiektyw macro (koszty dużę) ale można do 50/1.8 dołożyć pierścienie (niskie koszty) czy takie połączenie dało by dobry efekt?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek4985 Zobacz posta
    (...)

    Najlepszy byłby obiektyw macro (koszty dużę) ale można do 50/1.8 dołożyć pierścienie (niskie koszty) czy takie połączenie dało by dobry efekt?(...)
    Z 50tką da dobry efekt. Grunt mieć jeszcze dobre światło.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek4985 Zobacz posta
    Cześć,

    Potrzebuję pomocy odnośnie sprzętu jaki będzie potrzebny zdjęcia makijażu oka.

    Posiadam nikona 5100 oraz obiektyw 18-105 oraz 50/1.8.

    Najlepszy byłby obiektyw macro (koszty dużę) ale można do 50/1.8 dołożyć pierścienie (niskie koszty) czy takie połączenie dało by dobry efekt?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    To znakomity obiektyw (50/1.8 ). Pierścienie nie pogorszą obrazu, bo są bez optyki. Musisz tylko zwrócić uwagę na wyczernienie wewnątrz, żeby było dobre. W przeciwnym razie mogą pojawić się odblaski.
    Wystarczy jeden pierścień. Może nie ten najwęższy, ale ten pośredni raczej da radę.

  4. #4

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi

    http://allegro.pl/pierscienie-posred...067338519.html

    takie pierścienie będą wystarczające?

    przy pierścieniach z tego co wiem może być problem ze świtałem, jaka lampę ringową/pierścieniową polecacie lub na co zwrócić uwagę przy zakupie

    http://www.fotcom.pl/lampa-pierscien...kon-p-789.html

    czy taka lampa to dobry pomysł? zniweluje braki świtała przy pierścieniach w stopniu akceptowalnym?
    Ostatnio edytowane przez tomek4985 ; 04-04-2014 o 10:57

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek4985 Zobacz posta
    bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi

    http://allegro.pl/pierscienie-posred...067338519.html

    takie pierścienie będą wystarczające?

    przy pierścieniach z tego co wiem może być problem ze świtałem, jaka lampę ringową/pierścieniową polecacie lub na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Pierścienie wyglądają OK. Mają styki, śrubokręt, są wyczernione.

    Co do lampy. Niestety się nie wypowiem. Do moich zastosowań, nie jest to fajne rozwiązanie, ale przy tego rodzaju fotografii, może się sprawdzić. Ewentualnie pozostaje jakiś dyfuzor, na lampę wbudowaną lub zewnętrzną, jak np. O-flash lub samoróbka.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  6. #6

    Domyślnie

    możesz kupić soczewkę +2, to już ci całkowicie załatwi sprawę zbliżeń, a nie "zabierze światła", lampa pierścieniowa dobra sprawa tylko musisz się zastanowić czy lubisz fotki z okręgiem diodek w oku ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Alternatywą jest jeszcze Raynox M-250. Z 50 1.8 ładnie współpracuje.
    D700 / NEX-6 / FM2N i inni.

  8. #8

    Domyślnie

    Czegoś nie rozumiem, oko jest ze 2-4x liniowo większe od klatki DX więc dlaczego porady idą w makro? Niemal każdym rozsądnym obiektywem to zrobi.

    Światło, światło, światło (i kwalifikacje) - błyskowe, stałe itd to już olbrzymia opowieść...
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #9

    Domyślnie

    Jacek, oko jest male i z bliska bedziemy robic Wiec MAKRO musi byc, a jeszcze lepiej Medical Nikkor

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Jacek, oko jest male i z bliska bedziemy robic Wiec MAKRO musi byc, a jeszcze lepiej Medical Nikkor
    Wielokrotnie tu bywały wątki o jakiejś fotografii "dziedzinowej" zawsze z przesłaniem "kupić obiektyw" np "mam 18-70 (18-55, 18-105, obojętne) co kupić do fotografowania potraw?". W większość tematów trudność polega na świetle - i UMIEJĘTNOŚCIACH ew nabraniu doświadczenia.
    najśmieszniejszy z nich "wychodzą mi za ciemne zdjęcia yyyy, czy mam kupić jasny obiektyw"

    Czy to marketing ludzi tak zmienia (jak seria beznadziejnie odrzucających nawet na poziomie estetycznym maili z centrali Nikona - krzyczanych wielkimi literami, gdzie nawet opis własnego obiektywu jest podany z błędem)?

    Czy ja jestem niedzisiejszy, że zawsze odpowiadam "kupić książkę" ? Chyba głos wołającego na puszczy...
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 12-04-2014 o 09:11
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •