Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 221
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Arrow Plener modelkowy - akt i mokry kolodion w Łebie 29.05-01.06

    Tradycja nakazuje bym zwołał pospolite ruszenie na wiosenny plener z modelkami.
    Miałem dylematy jak to przeprowadzić, więc zapytałem Was o zdanie. Głosowanie się odbyło
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=245310
    i zrobię tak, jak wskazała większość.

    Do rzeczy więc:

    Termin - 29 maja - 1 czerwca (piękny dzień dziecka sobie zrobimy )
    chcieliście plener od czwartku, na ten weekend było najwięcej wskazań

    Modelki - było wskazań więcej na 2 aktowe, ale i były na 0 aktowych i na 1, więc kompromisowo weźmiemy jedną modelkę do aktów.
    Z kalkulacją jest zawsze kłopot, bo nigdy nie wiem ilu was będzie.
    Założyłem więc, że będzie:
    a) - 4 modelki ciuchowe, 1 do aktu, 2 makjazystki, fotografów od 30 do 35 (6-7 na modelkę)
    b) - 3 modelki ciuchowe, 1 do aktu, 1 makijażystka, fotografów od 24 do 28 (6-7 na modelkę)
    takie jest mniej więcej pole manewru i prawie identyczna cena (27 zł różnicy, droższa jest opcja b i na taką opcję będę zbierał - muszę przyjąć taką wersję bym nie dopłacał do imprezy)

    Cena za plener (tzn za ekipę) 319 zł brutto (wystawiam FV za szkolenie)
    Do tego należy doliczyć 240 zł za nocleg ze śniadaniem.
    Pozostałe posiłki kupimy sami "na mieście" - o tym napiszę więcej dalej, w harmonogramie.

    Miejsce: Łeba, Villa Meander http://www.meander.tp1.pl/index.php polecona przez Katrinę. Niezły standard, zajmiemy cały obiekt, a jak się okaże, że jest chętnych bliżej 40 to ... będziemy musieli wziąć noclegi także u ich sąsiadów.

    Plan mam taki
    29 maja, czwartek - przyjazd uczestników, zakwaterowanie, zebranie organizacyjne o godzinie 20.00 (podział na grupy, przydzielenie modelek, plan na najbliższe 3 dni)
    30 i 31 maja, piatek i sobota - 9.00 śniadanie, 10.00 fotografowanie ...
    ale tu okazuje się, że dobrze mieć wyjątkowo obiad/obiadokolacje o tej godzinie jak się chce. Bo w zalezności jak sobie ustalimy plan na piątek i sobotę (np w zależnosci od prognozy pogody) to w jeden z tych dni możemy się wybrać z modelkami na wydmy między Łebą i Rowami, nie musimy wracac na obiad na 14.00.
    Te dni to będą jedne z najdłuższych dni w roku. Z tego wynika, że jesli nie będziemy balowali do 3 nad ranem to możemy namówic jakąś modelkę na zdjęcia o wschodzie słońca, który będzie jednak pierońsko wcześnie. Porobimy też coś o zachodzie słońca (strobing - dopalanie lampami).
    edit - wschód słońca o 4.22, nie opłaca się kłaść spać zachód o 21.12
    01 czerwca, niedziela - 9.00 śniadanie, 10.00 fotografowanie, sesja z modelką do godzin okołoobiadowych i powrót do domu
    Oczywiscie te godziny możemy sobie przesunąć, ustalimy to w czwartek wieczorem.

    Wpłaty przyjmuje przez najbliższy miesiąc, do końca kwietnia musze wpłacić większą kwotę za pensjonat. Konto podam chyba na PW tym co się deklaruja z udziałem. Można mi przelać minimum 319 zł, albo + 240 zł za kwaterę czyli 559 zł. Przy wpłacie 319 resztę trzeba będzie zapłacić na miejscu. Zawsze mam wtedy małe zamieszanie, więc wolę gdybyście wpłacili wszystko. Gdyby było mało chętnych (mysle, że nad morzem i z modelka aktową nie będzie problemu z frekwencją) to w ostatni dzień kwietnia zwracam całą kasę. Osoby, które wpłacą, ale będą chciały z przyczyn losowych się wycofać w kwietniu - nie ma problemu, także zwracam kasę w całości. Gorzej z wycofaniem się w maju. Umówmy się, że wtedy kasa na ekipę (319 zł) może przepaść. Gdyby była wpłacona kasa za kwaterę to tę część zwrócę. Ale .. jesli frekwencja będzie duża to nawet wycofującym się w maju zwrócę 100% tego co wpłacili.

    Kilka dodatkowych komunikatów:
    1. Poszukuję ciekawych ośrodków, w cenie za nocleg z wyżywieniem (3 posiłki) niewiele przekraczających 100 zł/dzień (120-140 max). Trzeba myslec o lokalizacji na jesień, a ośrodki bywają rezerwowane z dużym wyprzedzeniem (konferencje, śluby itd).
    W 2014 odpuszczę Luboradzę, Kręgiel tez odpada. Jak nie wymyslimy nic nowego to będziemy w Wiktorowie albo w Wymysłowie (koło Tucholi, dawno temu tam były plenery).

    2. Kto nie jest informatykiem i nie ma takich kumpli to niech nie czyta tego punktu
    Jak wiecie (uczestnicy poprzednich plenerów) udostepniam galerię do wrzucania zdjęc poplenerowych http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php Sęk w tym, że ona jest oparta na starym, nie rozwijanym skrypcie, co oznacza problem z bezpieczeństwem strony (boty ze spamem). Chciałbym postawić stronę (galerię) na wordpressie - ma to zalety, mogą tam się też naleźć nasze teksty, wspomnienia z plenerów itd. Tylko, że nie ma prostego sposobu przesiadki z 4images na wordpressa. Chyba mozna z 4images na phpbb, a z phpbb na wordpressa. Chodzi oczywiscie o bazę MySQL, chcę zachować wrzucone tam wszystkie wasze zdjęcia z przypisanymi do nich użytkownikami (mailami i jak się da to z hasłami). To da się w najgorszym razie zrobić ręcznie - tzn można napisac skrypcik, który przeniesie odpowiednie rekordy ze starej bazy do nowej. Problem w tym, że ja nie mam na ten temat pojęcia. Ktoś się chce tego podjąć?

    3. nasze modelki szaleją: http://moto.pl/MotoPL/0,137336,15651112.html#BoxMotoTxt
    Agata i Angelika są w 12-tce najatrakcyjniejszych dziewczyn (zdj nr 2 w tych mini-portfolich to dział naszych Adamów younga i greema, zrobione zresztą u mnie w studiu)
    Mam nadzieję, że na plener uda się sprowadzić 2 bardzo, bardzo atrakcyjne a nowe modelki które też mogą w przyszłosci "namieszać".
    EDIT - Angelika wygrała, a Agata została miss foto


    Cytat Zamieszczone przez anita_wlo Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna chętna na plener z tym że nie jest tutaj zarejestrowana. Bardziej pasuje jej termin ten pierwszy. Przyleci do Gdańska tak że prośba o transport do Łeby. Wstępnie Ewa się zdeklarowała
    Pilotuj więc jej sprawę, skoro ja nie mam kontaktu

    W dalszej częsci wątku zapewne jeszcze sobie porozmawiamy na rózne tematy.
    Może ustalimy co chcemy zrobić z modelkami jeszcze przed plenerem - tak by przygotować stroje, rekwizyty itd. Na pewno trzeba będzie mieć jakies długie zwiewne materiały do owijania modelek. Ale widziałem i inne pomysły, bardziej odjechane.

    EDIT, zapomniałem o najważniejszym
    Proszę się już od teraz deklarować z udziałem, będę wysyłał PW z nr konta

    Edyta 2
    RobertMiernik będzie służył swoją wiedzą i sprzętem jeśli chodzi o mokry kolodion i ambrotypię. Będzie cały czas do dyspozycji - o ile będą chętni by się w to "bawić". Będą na pewno, ta technika jest bardzo ciekawa, tylko nie wiemy ilu będzie chciało sobie naswietlic jedną płytkę, ilu będzie zależało na "idealnym" zdjęciu i zrobi takich płyt 5, a ilu będzie co najwyżej oglądac efekty pracy innych.
    Myślę, że traktując to nawet jako ciekawostke to każdy naswietli choć takie jedno zdjęcie i przywiezie z pleneru swój autoportret w stylu retro bądź posadzi przed aparatem modelkę, zrobi jakiś ładny akt czy portret.
    Wklejam 2 zdjęcia Roberta tak by unaocznić o co chodzi. Oczywiście to są małe skany. Zdjęcia będą na płytach szklanych najprawdopodobniej rozmiaru 18x24 cm! (lub "tylko" 13x18 cm, ale raczej opcja 1 wypali.)
    Postaram się zorganizować jakiś płaski skaner na USB i na miejscu zdigitalizujemy zdjęcia tak by ci co nie mają skanera mieli jak swoje ambrotypie wrzucać do netu.
    Pomyślę też nad strojami retro dla dziewczyn. Załatwię gorset, może tez takie suknie jakie były w Luboradzy.



    popatrzcie też na avatar Roberta
    Uprzedzam, że materiały do ambrotypii nie są tanie (czarne szkło, azotan srebra itd) i koszt 1 płyty to cos ponad 10 zł. Cena za plener tego nie obejmuje. 10 zł - to smieszna cena, ale ... jak ktoś chce zrobić 1 płytkę. A jak będzie chciał 5 albo 10? I pomnóżmy to x30 uczestników. Kilkadziesiąt płyt i 1 tys pójdzie mi jak nic. Dlatego traktuję to jako coś nadprogramowego, z której to pewnie okazji część z was skorzysta, a część nie. Jak ktoś jest zainteresowany mokrym kolodionem bądź ambrotypią to ma warsztaty w których płaci tylko za materiały - prowadzącego ma za darmo.
    Takich warsztatów jest bardzo mało (i czasami są one całkiem drogie), więc nie wykluczam, że pojawią się na plenerze ludzie tylko ze względu na kolodion.

    EDYTA 3 - lista
    Postanowiłem zrobić jak dawniej listę, zainteresowanym rozsyłam na PW dane i info dotyczące wpłat, nr konta itd.
    Jak kogo nie ma na liście to niech zabierze głos (oczywiście mam na myśli osoby, które chcą jechać)

    stan na 16.05. godz 12.30

    1. RobertMiernik - Robert - Rzeszów
    2. Anyth - Grzegorz - Rzeszów (od Roberta)
    ......
    ......
    5. pinokio - Marek - Warszawa
    6. Rozalinda - Agnieszka - Warszawa (za noclegi też)
    6. .:Gerard:. - Gerard - Monachium
    7. anita_wlo - Anita - Wrocław (za noclegi też)
    +1 od Anity (z Gdańska)(za noclegi też)
    9. gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp (zabierze Anitę wlo)(za noclegi też)
    10. TOP67 - Tomek - Wrocław
    11. karvajalka - Jurek - Gdańsk (z rodziną)
    ..........
    13. leon_gd - Leszek - Trójmiasto
    ......
    15. eSPARROW - Ewa - Gdańsk
    ....
    17. pm16v - Paweł - Kraków (ale będzie jechał raczej z Katowic)
    18. passer - Jacek - Bydgoszcz
    19. 2KC - Jurek - Bydgoszcz
    ....
    21. Valush - Łukasz - Kalisz
    22. +1 od Valusha - Michał (z noclegiem, ale 19 zł za mało)
    23. oper - Piotr - Warszawa 95%
    24. cube - Kuba - Trójmiasto
    ......
    26. JerzyB - Wyrzysk (czyli Bydgoszcz ) (za noclegi też)
    27. somrozen - Irek - bez noclegów, mieszka obok
    28. doreena69 - Dorota - to +1 od somrozen - bez noclegów
    29. kiirpl - Robert - (śląsk)
    30. holek331 - Marek - Poznań (lub Toruń) (co do pasażerów - nie wie)
    32. kashpir - Paweł - Warszawa (za noclegi też)
    33. elvis185 - Arek - Włocławek (szuka transportu) (za noclegi też)
    34. nikonista02 - Marek - Bydgoszcz
    31. arieloza
    - Arek - Chojnice - pół pleneru = pół wpłaty - czwartek i piątek
    xx. fotopstryczek - Radek - Trójmiasto - pół pleneru = pół wpłaty - czwartek i piątek
    35. Walle - Roman - Rzeszów (za noclegi też)
    36. davio
    37. Marie - Mariola - Trójmiasto

    Karolina z Wrocławia (towarzysząca)
    antebot (brak kontaktu)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-06-2014 o 14:47
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    a) - 4 modelki normalne, 1 do aktu, 2 makjazystki, fotografów od 30 do 35 (6-7 na modelkę)
    b) - 3 modelki normalne, 1 do aktu, 1 makijażystka, fotografów od 24 do 28 (6-7 na modelkę)
    Czy jesteś pewny, że wszystkie modelki aktowe i makijażystki są nienormalne?

    ;]


    P.S. Co z kontynuacją naszej rozmowy PeWu'owej - daj znać, bo nie wiem co planować na czerwiec
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    OK, przeedytuje na ciuchowe

    co do mokrego kolodionu/ambrotypii - macie dużą rozbiezność co do oceny kosztów wykonania 1 płyty - Hania mówi, że 1 płyta ambrotypii (z chemią do oblewu i wywołania) 4x5 cala kosztuje ponad 10 zł, ty tyle samo mówisz o 18x24. Myslę, że uczestnicy i tak potraktują to jako zabawę, a 4x5 cala to tez nie jest mały format , będzie wystarczający.
    Kompletuję swój sprzet, nie chce zabierać Hani (ani twojego), choć może będę do tego "zmuszony". No i ćwiczę, dochodzę do perfekcji
    Nie wspominam o tym w temacie plenerowym, bo nie przesądzam, że będziemy się w to bawili. Muszę lepiej jeszcze poznać proces - np co gdy temperatura się zwiększa i będzie 25, a nie 20 stopni.

    Aha - jedziesz?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-03-2014 o 23:45
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    decyzja będzie pewnie zależała od tego czy 'mnie bierzesz' czy nie, bo ostatnio tylko takie zdjęcia robię...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    tzn kolodion?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja chętny. I chętnie podczepię się do kogoś jadącego z Warszawy.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    D700 ¦ MB-D10 ¦ N24-70/2.8 ¦ N50/1.8G ¦ N85/1.8G ¦ YN560-III ¦ thinkTANK photo

  7. #7

    Domyślnie

    A ja właśnie planuję w tym terminie wyprawę do Faro.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Też bym był chętny, jeśli dałoby radę zabrać się z kimś z Warszawy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    odpowiedzi na pytania z wątku z głosowaniem:
    butelka wystarczy?
    Jasne, symboliczna na otwarcie wystarczy
    Trzymamy za słowo

  10. #10

    Domyślnie

    Ja również jestem chętna

    Co do ciekawych miejsc to proponuje http://www.moszna-zamek.pl Jest klimat
    Ostatnio też zachwycałam się tym oto miejscem http://www.willa-jaskolka.pl (Szklarska Poręba).
    No i tez ciekawe okolice http://www.darjury.pl
    Jeśli chodzi o ceny to nie wiem, ale jest to pewnie kwestia dobrej negocjacji.

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •