Close

Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 221
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    28.06 i 7.07
    Ooo, to proszę ja Ciebie, szczegóły omówimy na Plenerze, mam nadzieje ze mi sie uda i będę mógł przyjechać

  2. #32

    Domyślnie

    Jacku dopisz mnie do listy.

    pozdrawiam Leszek

  3. #33

    Domyślnie

    Jacku poprosze o dopisanie do listy.

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Uwaga, nowe info.

    RobertMiernik będzie służył swoją wiedzą i sprzętem jeśli chodzi o mokry kolodion i ambrotypię. Będzie cały czas do dyspozycji - o ile będą chętni by się w to "bawić". Będą na pewno, ta technika jest bardzo ciekawa, tylko nie wiemy ilu będzie chciało sobie naswietlic jedną płytkę, ilu będzie zależało na "idealnym" zdjęciu i zrobi takich płyt 5, a ilu będzie co najwyżej oglądac efekty pracy innych.
    Myślę, że traktując to nawet jako ciekawostke to każdy naswietli choć takie jedno zdjęcie i przywiezie z pleneru swój autoportret w stylu retro bądź posadzi przed aparatem modelkę, zrobi jakiś ładny akt czy portret.
    Wklejam 2 zdjęcia Roberta tak by unaocznić o co chodzi. Oczywiście to są małe skany. Zdjęcia będą na płytach szklanych najprawdopodobniej rozmiaru 18x24 cm! (lub "tylko" 13x18 cm, ale raczej opcja 1 wypali.)
    Postaram się zorganizować jakiś płaski skaner na USB i na miejscu zdigitalizujemy zdjęcia tak by ci co nie mają skanera mieli jak swoje ambrotypie wrzucać do netu.
    Pomyślę też nad strojami retro dla dziewczyn. Załatwię gorset, może tez takie suknie jakie były w Luboradzy.



    popatrzcie też na avatar Roberta
    Uprzedzam, że materiały do ambrotypii nie są tanie (czarne szkło, azotan srebra itd) i koszt 1 płyty to cos ponad 10 zł. Cena za plener tego nie obejmuje. 10 zł - to smieszna cena, ale ... jak ktoś chce zrobić 1 płytkę. A jak będzie chciał 5 albo 10? I pomnóżmy to x30 uczestników. Kilkadziesiąt płyt i 1 tys pójdzie mi jak nic. Dlatego traktuję to jako coś nadprogramowego, z której to pewnie okazji część z was skorzysta, a część nie. Jak ktoś jest zainteresowany mokrym kolodionem bądź ambrotypią to ma warsztaty w których płaci tylko za materiały - prowadzącego ma za darmo.
    Takich warsztatów jest bardzo mało (i czasami są one całkiem drogie), więc nie wykluczam, że pojawią się na plenerze ludzie tylko ze względu na kolodion.

    W pierwszym poście pojawiła się na samym dole lista - podaję ja tutaj, ale to jest stan na te chwilę. Aktualne będzie to co w poście nr 1, więc czasem go odwiedzajcie.

    wpłaty zbieram jeszcze 3 tygodnie (28 kwietnia data graniczna). Postanowiłem zrobić jak dawniej listę i za chwile roześlę na PW dane i info dotyczące wpłat, nr konta itd.
    Jak kogo nie ma na liście to niech zabierze głos (oczywiście mam na myśli osoby, które chcą jechać)

    1. RobertMiernik - Robert - Rzeszów
    2. +1 od Roberta
    3. Olsza - ....... - Warszawa
    4. mini21 - ...... - Warszawa
    5. pinokio - Marek - Warszawa
    6. Rozalinda - ... - Warszawa
    6. .:Gerard:. - Gerard - Monachium
    7. anita_wlo - Anita - Wrocław
    +1 od Anity (z Gdańska)
    9. gustaw79 - Gustaw - Ostrów Wlkp (zabierze Anitę wlo)
    10. TOP67 - Tomek - Wrocław
    11. karvajalka - Jurek - Gdańsk (z rodziną)
    12. darko - Darek - Gdynia
    13. leon_gd - Leszek - Trójmiasto
    14. Riki - Ryszard - Gdańsk
    15. eSPARROW - Ewa - Gdańsk
    16. pawszm - ... - Kraków (chętnie zabierze kogoś po drodze - Częstochowa, Łódź itp)
    17. pm16v - Paweł - Kraków
    18. passer - Jacek - Bydgoszcz
    19. 2KC - Jurek - Bydgoszcz
    20. photofun - ... - Toruń, Gdańsk ?

    Woland + opiekunowie ??? + modelka ??? - Sebastian - Bydgoszcz (udział niepewny)
    wilk325 ???
    nickt - 60% ???
    Katrina ???
    cube ???
    Valush ???
    oper ???
    somrozen ???
    Bartman ?
    arieloza ???
    tk422 ???
    digit ???
    gizmo ???
    Lu80 ???
    JerzyB ???
    davi4 ???
    ??? - traktuję jako udział niepewny, proszę o deklarację czy dopisać do "pewniaków" czy wykreślić.

    pensjonat jest na około 30 fotografów (licząc bez dostawek, ale chyba ich nie chcemy) i kilka osób "ekipy" - tzn ja, modelki, makiażystki.
    Chciałbym się wstrzelić z ilością uczestników w te liczbę. Ale to może być kłopotliwe. Opcja minimum to 24 fotografów. Na razie jeszcze trochę brakuje. Mogę dać info na innych forach o ambrotypii i ... może się okazać, że zaraz będzie nadkomplet. Proszę deklarujcie mi się szybko bym wiedział co robić.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-04-2014 o 22:55
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #35

    Domyślnie

    Jacku, ja to znowu uzależniam od możliwości zabrania się z kimś jadącym autem, więc mnie licz tak na 50%. Bo chociaż bardzo bym chciał tam być, to bardzo nie chcę jechać pociągiem 9 godzin.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    D700 ¦ MB-D10 ¦ N24-70/2.8 ¦ N50/1.8G ¦ N85/1.8G ¦ YN560-III ¦ thinkTANK photo

  6. #36

    Domyślnie

    Olsza, to mamy sporo wspólnego
    Dlatego Jacku, proszę, mnie też dopisz do "rezerwy".

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    popatrzcie na listę:
    3. Olsza - ....... - Warszawa
    4. mini21 - ...... - Warszawa
    5. pinokio - Marek - Warszawa
    6. Rozalinda - ... - Warszawa

    po to piszę miasta byście się dogadywali na PW w kwestiach transportu. Sporo osób jedzie z Trójmiasta, można dojechać PKP/PKS do Gdańska i stamtąd jechać razem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #38

    Domyślnie

    Widzę, że już jestem na liście . Jadę, jadę. Trzeba rozebrać przynajmniej jednego modela , ale czy da się sfotografować? Oto jest pytanie!

  9. #39
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    No to zgadajcie się w kwestii transportu z mini21 i Olsza (i z pinokio). Dla mnie nie jest komfortowe gdy na liscie są deklaracje potencjalnych uczestników, ja przestaję "szukać' fotografów (np dając info na innych forach), a potem mi ludziska uciekają i mam niedobór.
    Wymieńcie między sobą PW, telefony i dajcie jednoznaczne odpowiedzi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #40

    Domyślnie

    Tak też uczyniłem - próbuje "zgadać się" w sprawie transportu i jak się uda coś ustalić, na pewno dam znać.

Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •