Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie lustrzanka czy coś do kieszeni......dylemat

    witam
    sprzedałem d90
    i mam dylemat został mi po nim
    18-105
    70-300
    statyw
    głowica
    torba
    plecak
    sb 900

    zastanawiam się nad sprzedażą tego albo dokupieniu innego body interesuje mnie d300s
    albo rozważam też zakup czegoś małego z jakością lustrzanki sony chyba robi takie cacka z wymiennym obiektywem i jakość podchodzi pod lustrzankę

    problem jest w tym ze pracuje poza polską i lustrzanka jest trochę za duża bym mógł ją zabrać i bezpiecznie przechowywać mieszkam w hotelach
    na chwilę obecną robię zdjęcia telefonem.....ale to nie to samo, chodź mieści się w kieszeni

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli się boisz, że mogą ci skroić lustrzankę to pozostań przy zdjęciach telefonem. Lustrzanki nie wsadzisz do kieszeni (w przeciwieństwie do telefonu) i na pewno będzie się rzucała w oczy...
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    To może Nikon 1? Mały, przyzwoita jakość zdjęć, a z przejściówką będziesz mógł podpiąć posiadane obiektywy...
    * Ten post sponsorują literki N i S oraz liczba 40 *

  4. #4

    Domyślnie

    musisz napisać troszkę więcej..

    Masz sb900. Dużo z niej korzystasz?

    dalczego akurat d300s? Ja bym optował za d300 albo d7100 - w zależności od tego ile chcesz wydać i czy konieczne jest filmowanie..

    Jeśli natomiast bezlusterkowce (i uważam że to bardzo dobra droga) to musisz zdecydować się - ile chcesz wydać, czy zamierzasz dokupować jakieś obiektywy oprócz kita, jaki zakres mają ci pokryć , czy ważny jest dla Ciebie wizjer etc.. wtedy można myśleć o jakichkowliek decyzjach. Po tym co podałeś to można tylko podać co się ma..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  5. #5

    Domyślnie

    z uwagi na to że pracuje jak pracuje mój sprzęt był mało używany
    co do filmów to lepiej mieć jak nie mieć
    co do inwestycji do aparatu pewnie by jakieś były z biegiem czasu
    wiec dokupienie obiektywu czy coś jest możliwe
    dlaczego akurat d 300s miałem go w ręce i jest ok mam duże dłonie wiec nawet pasuje
    dlaczego nie d7100......cena i jakość wykonani miałem go w rękach i trochę jak zabawka
    wiem że ma nowszą matryce i jest nafaszerowany nowościami ale przy moim cykaniu zdjęć d300 jest i tak za dobry
    co do nikona 1 to nie znam , jestem trochę nie na bieżąco jeśli chodzi o rynek
    zastanawiam się też nad sprzedażą tego i zakupie bez lusterkowca z przyzwoitą jakością zdjęć
    nie pisze na chwilę obecną ile mogę wydać czy coś, bo nie wiem na co się zdecyduję, jeśli upolował bym d300s
    w takim stanie w jakim bym go chciał mieć z gwarancją itp to pozostanę przy lustrzankach

  6. #6

    Domyślnie

    dlaczego chcesz zmienić d90 na d300s?
    Oczywiście na plus będzie ergonomia + AF, ale matryca ta sama. Z ISO nie poszalejesz..

    zresztą.. najpierw sam musisz się zdecydować co chcesz zrobić.. albo iść w bezusterkowe albo w lepsze lustro. Z informacji które widzę bardziej podpasuje ci bezlustrkowiec (wybór jest spory i warty zastanowienia - szczególnie jeśly mysli się o rozbudowie sprzętu)
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  7. #7

    Domyślnie

    powiem tak jak kupię lustrzankę to może porobię nią trochę fotek i skończy w torbie bo strach wozić ją po hotelach
    jeśli będę miał mały aparacik który robi dobre fotki i mieści się w kieszeni albo niedużej torbie to zabiorę go ze sobą
    zależy mi też na dobrej jakości zdjęć nie pogardzę też kręceniem filmów

  8. #8

    Domyślnie

    No jeśli masz wybór - kupić lustro i trzymać je w szafie albo kupić bezlusterkowca i robić nim zdjęcia to chyba wybór jest prosty..

    potrzebujesz wizjera, czy sam wyświetlacz LCD Ci wystarczy?
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  9. #9

    Domyślnie

    zawsze korzystam z wizjera nie lubię podglądu na wyświetlaczu

  10. #10

    Domyślnie

    Zobacz giełdę, jest tam Samsung dp pchnięcia, może Ci wystarczy skoro nie chcesz "luszczanki".
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •