Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Nikon D3200

  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    80

    Domyślnie

    W teorii nie jest to skomplikowane W manualu przy tym wizjerze nigdy nie będziesz pewna czy zdjęcie jest ostre. Najlepiej ustaw w obiektywie manualne ostrzenie i zobacz czy taka praca Ci odpowiada. Teraz tak myślę jak by to wyglądało w trybie LV zamiast patrzenia w wizjer?

  2. #22

    Domyślnie

    Przy takim wizjerze można mieć tyle pewności przy ręcznym ostrzeniu co polegając na Multi-CAM1000. Kwestia wprawy i... dobrego wzroku. Ale nie ma co ukrywać- jest to męczące.

  3. #23

    Domyślnie

    a jaki jest potrzebny obiektyw by uzyskać takie efekty bokeh? Bo mój pewnie się nie nadaje?
    [/IMG]
    [/IMG]

  4. #24

    Domyślnie

    Przy ogniskowej 105 i dość małej odległości fotografowania można w jakimś stopniu rozmyć tło. Oczywiście nie będzie to typowy bokeh, ale może wystarczy na początek... Po prostu spróbuj. Mam wrażenie, że jeszcze dobrze nie poznałaś sprzętu a już szukasz kolejnego...

    Tutaj D3100 + 18-105:
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 16-03-2014 o 21:10

  5. #25

    Domyślnie

    nie to nie tak, ale kolega powiedział mi że na kitowym obiektywie cudów nie zdziałam dlatego rozglądam się za innymi obiektywami

  6. #26

    Domyślnie

    Ten pierwszy to po modyfikacjach chyba
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  7. #27

    Domyślnie

    a to daleko bo bym mogl uzyczyc do testow nikkora 50 1.8G
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrycha8404 Zobacz posta
    nie to nie tak, ale kolega powiedział mi że na kitowym obiektywie cudów nie zdziałam dlatego rozglądam się za innymi obiektywami
    Najpierw rozglądnij się za czymś w stylu "postawowe pojęcia w fotografii"
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek-83 Zobacz posta
    Ten pierwszy to po modyfikacjach chyba
    W pierwszym masz po prostu na przód założony krążek z wyciętym kształtem kwiatka.

    http://fotoblogia.pl/2009/01/17/pora...h-piekny-bokeh

    A co do nowego obiektywu, nie spiesz się. Tak jak piszesz, od kilku dni masz sprzęt. Zapoznaj się z nim dokładnie. Ja na początku też chciałem kupić mnóstwo sprzętu razem z aparatem. A bo ten do tego, a tamten do tamtego. Z 18-105 można dużo zdziałać, trzeba tylko umieć. Jak nie będziesz umieć się posługiwać to nawet najlepszym i najdroższym sprzętem nie zrobisz nic ciekawego.
    D300| N 18-105| SB-800

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Mam wrażenie, że jeszcze dobrze nie poznałaś sprzętu a już szukasz kolejnego...
    Cytat Zamieszczone przez patrycha8404 Zobacz posta
    nie to nie tak, ale kolega powiedział mi że na kitowym obiektywie cudów nie zdziałam dlatego rozglądam się za innymi obiektywami
    Czyli jednak miałem rację- gdybyś poznała możliwości sprzętu to byś wiedziała co potrafi i opinią kolegi zbytnio byś się nie sugerowała...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •