Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Unhappy Nikon D40 Nie działa lampa systemowa.

    witam. chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy będzie działać lampa zewnętrzna którą mam zamiar dokupić ponieważ mój aparat zakupiłem z niedziałającą lampą wbudowaną. czy ktoś spotkał się z tym problemem? lub ewentualnie pomógłby mi z naprawą jeśli okazałoby się że obie drogi do błyskania nie działają? z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek zerknij na forum, do działu o lampach.

  3. #3

    Domyślnie

    w dziale z moim modelem? czy ogólnie lampy?

  4. #4

    Domyślnie

    W dziale "serwis" rozmawiamy o wszelkich uszkodzeniach. Tylko będziesz musiał podać trochę więcej szczegółów. W wyborze lampy zewnętrznej pomoże lektura działu "lampy błyskowe". Z D40, jeżeli chodzi o kompatybilność, będzie tak samo jak np. z D3xxx czy D5xxx.
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 15-03-2014 o 18:42

  5. #5

    Domyślnie

    Iść z aparatem do sklepu z lampami i sprawdzić?
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    To że wbudowana nie działa nie oznacza że zewnętrzna też nie będzie działać, w wbudowanej mógł się spalić palnik lub uszkodzić elektronika, ewentualnie wypadła zapadka którą można włożyć we właściwe miejsce, gdzieś widziałem taki filmik jak ją włożyć.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #7

    Domyślnie

    zapadkę sam odhaczyłem żeby się na darmo nie podnosił. dzięki wielkie. zerknę do działu serwis spróbuję opisać problem jaśniej i spróbuje poszukać w warszawie sklepu w którym bedą chcieli założyć lampę żeby zobaczyć czy błyska. pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remus36 Zobacz posta
    zapadkę sam odhaczyłem żeby się na darmo nie podnosił. dzięki wielkie. zerknę do działu serwis spróbuję opisać problem jaśniej i spróbuje poszukać w warszawie sklepu w którym bedą chcieli założyć lampę żeby zobaczyć czy błyska. pozdrawiam.
    Próbowałeś tej metody: http://zoltyserwisfotograficzny.info...d40-video.html
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    dokładnie... szukalem informacji czy wbudowany flesz jest zintegrowany ze stopką w którą wsuwa się lampę zewnętrzną i czy w przypadku awarii nie działają obie opcje ale nie znalazlem nic na ten temat

  10. #10

    Domyślnie

    Tak na logikę, to zależy co padło. Jak palnik to lampa w sankach powinna działać, jak sterowanie czy soft to już niekoniecznie. Może podjedź do jakiegoś sklepu, albo znajomego i sprawdź?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •