Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2014
    Miasto
    Siemianowice Śl.
    Posty
    10

    Domyślnie D7000 + Sigma 17-50 EX czy D7100 + Nikkor 18-105

    Witam wszystkich i proszę o pomoc w rozstrzygnięciu dylematu. Chcę kupić lustrzankę cyfrową z przeznaczeniem głównie do domowego użytku (fotografowanie dzieci, rodzinnych wypraw itp) plus ożywienie dawnego hobby.
    Będzie to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa. O samej fotografii trochę pojęcia mam, dość aktywnie fotografowałem w szkole średniej i na studiach. Miałem doświadczenia z Zenithem, a później z kilkoma aparatami cyfrowymi.

    Rozważam zakup zestawów wymienionych w temacie lub coś podobnego w tym budżecie.
    Pierwszy typ to Nikon D7000 plus obiektyw Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM, a w przyszłości kolejne obiektywy. Przy czym w uwagi na krótki zakres Sigmy prawdopodobnie dość szybko będę musiał pomyśleć o dodatkowym teleobiektywie.

    Drugi typ to Nikon D7100 w zestawie z kitowym Nikkorem 18-105. Tutaj zakres ogniskowych obiektywu jest bardziej uniwersalny, ale obawiam się, że docelowo zapewne i tak trzeba by go zamienić na coś lepszego.

    Niezależnie od wyboru z czasem do zestawu będę chciał dołożyć obiektyw do portretów oraz jakiś przyzwoity tele, z tym że będzie to trochę odsunięte w czasie, albo będę polował na niedrogą używkę.
    Czy różnice pomiędzy tymi aparatami są warte tysiąca złotych? Chcę aby był to aparat, który zostanie "w domu" na długi czas, więc jeśli będzie to zasadne, wybiorę droższe body, a obiektywy uzupełnię z czasem. Ale z drugiej strony nigdy nie zajmę się fotografią zawodowo i nie chcę też niepotrzebnie wydać pieniędzy. Chętnie posłucham rad i skorzystam z waszego doświadczenia.

    Pozdrawiam,
    Rafał.

  2. #2

    Domyślnie

    A nie idzie połączyć tejże Sigmy z D7100?
    Nikon

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o cenę, w innym przypadku pewnie można.
    d3100, 18-55VR, 50 1.8g, Olympus e510+kit.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2014
    Miasto
    Siemianowice Śl.
    Posty
    10

    Domyślnie

    Idzie podłączyć, ale budżet tego nie wytrzyma (i żona ), zwłaszcza, że jeszcze trzeba dorzucić karty pamięci, jakąś torbę i filtr UV. Także do 7100 sigma mogłaby się pojawić za jakiś czas, może pod choinkę.
    Poza tym mam możliwość kupienia tego na firmę i wrzucenia w koszty, przy czym, żeby zakup nie wpadł jako środek trwały podstawowy zestaw, muszę zmieścić do 4300 brutto.

  5. #5

    Domyślnie

    D7000 to naprawdę świetny aparat i mimo wejścia D7100 uważam, że temu modelowi nic nie brakuje. Oczywiste są typowe bolączki D7000, więc zależy, gdzie byś kupował, ale jeśli nie one są decydujące, to ja proponuję zestaw nr 1. Kiedyś można by ewentualnie rozszerzyć o 35/1.8 DX lub Sigmę 30/1.4
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie pchaj się w tego D7000 kup zestaw 2 na początku trzeba będzie nadrabiać wyższym ISO a z czasem kupisz coś innego.

  7. #7

    Domyślnie

    bierz D7100 plus N35 1,8. W razie potrzeby N18-55 za kilka zlotych ktore odsprzedasz bez wiekszych strat jak zakupisz cos lepszego...
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez knopers1 Zobacz posta
    bierz D7100 plus N35 1,8. W razie potrzeby N18-55 za kilka zlotych ktore odsprzedasz bez wiekszych strat jak zakupisz cos lepszego...
    Również uważam taki zestaw za... świetne rozwiązanie. W cenie 18-105 masz 2 niezłe obiektywy.
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Nie słuchaj opinii na temat D7000 jak będziesz czytał dużo wątków to nic nie kupisz bo to nie dobre tamto nie dobre, jak nie masz na tyle kasy bierz D7000 z Sigmą i będziesz zadowolony, ludzie na siłę szukają wady w D7000 piszą negatywne opinie a większość z nich tego aparatu nie mają i nie mieli, tylko na zasadzie a kolega kolegi tak powiedział.... ja mimo złych opinii na temat D7000 kupiłem go i jestem zadowolony jak nie będziesz czytał opinii tylko pójdziesz i kupisz będziesz zadowolony i zdrowszy, będziesz robił fotki cieszył się a nie szukał wad na siłę, a elektronika się każda psuje AF może nie trafiać w kazdym apracie czy to canon sony itd...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shagr Zobacz posta
    Idzie podłączyć, ale budżet tego nie wytrzyma (i żona ), zwłaszcza, że jeszcze trzeba dorzucić karty pamięci, jakąś torbę i filtr UV. Także do 7100 sigma mogłaby się pojawić za jakiś czas, może pod choinkę.
    Poza tym mam możliwość kupienia tego na firmę i wrzucenia w koszty, przy czym, żeby zakup nie wpadł jako środek trwały podstawowy zestaw, muszę zmieścić do 4300 brutto.
    Kupując D7100 + Sigmę 17-50/2.8 nie przekroczysz progu dla środków trwałych.
    Ani jedno ani drugie nie przekracza 3500 netto.

    Ja uważam, że lepiej dołożyć i kupić D7100 + S17-50.
    1. jesteś wolny od potencjalnego problemu z AF - w przypadku zakupu jako osoba prywatna, to nie problem, bo można skorzystać z niezgodności towaru z umową, gdzie egzekwowanie swoich praw jest łatwiejsze niż w przypadku rękojmi za wady.
    2. D7100 ma lepszy moduł AF, znacznie lepszą jakość JPEGów z puszki i znacznie lepszą jakość filmów, w tym i 1080i60 lub 720p60, gdzie D7000 ma max 30fps, bez znaczenia na rozdzielczość.
    3. do D7100 nie trzeba kart klasy SanDisk Extreme Pro, aby był szybki zapis. Wystarczy Ultra Plus, aby mieć podobne prędkości zapisu.
    4. D7100 ma możliwość podpięcia malutkiego modułu WiFi. Do D7000 trzeba bawić się z dużym (ogromnym w porównaniu do WU-1b) routerem TP-Link TL-MR3040, który kosztuje prawie tyle samo.
    5. D7100 ma lepszą matrycę - nie tylko rozdzielczość, też brak filtra AA i znacznie lepsze trzymanie kolorów w cieniach i światłach.
    6. D7100 jest ogólnie szybszy - zarówno uruchamianie, jaki reakcja na spust, a różnica jest zauważalna, bo to ponad 25% szybciej niż D7000.

    Ja za swojego D7000 2 lata temu zapłaciłem płaciłem ok. 3700 (za body). Teraz gdybym miał kupować, to zdecydowanie wybrałbym D7100.

    A czemu nie z 18-105 - znacznie wolniejszy AF, gorsza ostrość i znacznie ciemniejszy.
    Do tego, jak będziesz chciał go zmienić na S17-50, to musisz liczyć się ze stratą na sprzedaży. U mnie akurat został, bo zamienił 18-55 przy starym D60. Przy D7000 użyłem go tylko raz - gdy Sigma pojechała do serwisu.

    Czy brakuje mi dłuższych ogniskowych - bardzo rzadko.
    Ale i na to jest znacznie lepsze rozwiązanie - na aledrogo można trafić na Tamron 35-105/2.8 - bardzo fajne szkiełko, a cena jeszcze lepsza - ok 500zł.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •