Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    W branżach gdzie siedzi się po 10+ godzin dziennie biurka stojące stają się coraz bardziej popularne.
    Różnica w stosunku do tego co pokazał @obuch jest taka, że te biurka mają możliwość zmiany wysokości (elektrycznie). Wygląda to tak, że siedzimy sobie 2-3h, potem zmieniamy pozycję na stojącą, a jak poczujemy taką potrzebę, to wracamy do siedzącej.
    Bardzo dobrze to wpływa na kręgosłup i ogólne samopoczucie w pracy przy tylu godzinach za biurkiem.
    Ostatnio nawet Ikea wprowadziła tego typu biurko do swojej oferty - niestety ceny tych biurek są dość spore.
    Z ciekawostek - Walter Murch (znany Hollywódzki montażysta) pracuje przy filmach wyłącznie na stojąco.

  2. #12

    Domyślnie

    No i właśnie o to chodzi - coraz bardziej doskwierają mi problemy z kręgosłupem. Pomimo naprawdę dobrego wyposażenia w firmie, min 8 godz. Siedzenia i prawie 2m wzrostu robią swoje.

    Dodatkowym atutem takiego biurka jest m. in. koncentracja i skupieniem na tym co się robi, człowiek nie 'zasiedza' się robiąc wszystko i nic.
    Ciekawe doświadczenia: produktywnie.pl/2483/30-dniowe-wyzwanie-praca-na-stojaco-wrazenia/

    Jestem w momencie dogrywania szczegółów, pochwalę się jak będzie gotowe. Całość na bazie produktów z Ikea i formie 'biurko w szafie' ;P
    D50

  3. #13

    Domyślnie

    No w sumie obsługa kompa na stojąco zawsze jakoś mi nie leżała. Jakiekolwiek ale siedzisko jest potrzebne, aby działać na spokojnie. Elektryka w sumie schowana w miarę możliwości więc całkiem estetycznie to wygląda.

  4. #14

    Domyślnie

    Biurka z "płytkim" blatem, bez wysuwanej powierzchni na klawiaturę i mychę sprawiają, że siedzi się z nosem w ekranie. Bardzo niezdrowe, moim zdaniem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •