Close

Zobacz wyniki ankiety: przeczytaj post i zaznacz 4 pozycje

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
    Wyniki tej ankiety są ukryte.
  • termin z weekendem 31.05-1.06 bo inne nie pasują

    Wyniki są ukryte 0%
  • termin z weekendem 7-8.06 bo inne nie pasują

    Wyniki są ukryte 0%
  • termin z weekendem 14-15.06 bo inne nie pasują

    Wyniki są ukryte 0%
  • termin - każdy z wymienionych

    Wyniki są ukryte 0%
  • plener długi 2 dni (od piątku wieczór)

    Wyniki są ukryte 0%
  • plener długi 3 dni (od czwartku wieczór)

    Wyniki są ukryte 0%
  • plener 2 lub 3 - obojętne, jadę na każdy

    Wyniki są ukryte 0%
  • obiadokolacja

    Wyniki są ukryte 0%
  • obiad i kolacja

    Wyniki są ukryte 0%
  • jak będzie z posiłkami tak będzie dobrze

    Wyniki są ukryte 0%
  • modelki ciuchowe wyłącznie, nie chcę aktów to po co przepłacać

    Wyniki są ukryte 0%
  • modelka do aktu jedna

    Wyniki są ukryte 0%
  • modelki do aktu dwie

    Wyniki są ukryte 0%
  • modelki mają być fajne, akty czy nie - bez różnicy

    Wyniki są ukryte 0%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Exclamation Plener modelkowy nad morzem - wiosna 2014 - parę pytań

    Czas najwyższy ogłosić plener modelkowy wiosenny (tym razem w Łebie, nad morzem), ale zanim to zrobię chcę usłyszeć wasze zdanie w paru kwestiach. Po to ankieta. Zaznaczajcie 4 sprawy:

    1. Termin - który z weekendów wam pasuje. A może wszystkie?
    edit: Widzę, że da się nawet zaznaczyć 2 terminy, gdyby tylko jeden z trzech nie pasował.

    2. Długość pleneru - wystarczy jak się zjedziemy w piątek po pracy - fotografowanie cała sobota i niedziela do obiadu (3 połówki dnia), czy przyjazd w czwartek (na kolacje) i fotografowanie w piątek, sobotę i pół niedzieli (czyli 5 połówek dnia). Wiadomo plener 2 dni tańszy, 3 dni - droższy

    3. Wyżywienie - pensjonat zapewnia tylko śniadanie, mogą nam załatwić obiad, kolację bądź najchętniej obiadokolacje. Jesli będzie obiad to sesje będą jak zawsze - do obiadu jedna modelka i po obiedzie druga. Jeśli będzie obiadokolacja to nam to skomplikuje sprawę wymiany modelek między grupami fotografów. Ale długi odstęp między śniadaniem a obiadokolacją ma plus - można jechać z modelkami na wydmy (Smołdziński Park Narodowy), co nie ma sensu w przypadku obiadu o godzinie 14, bo się nie zdąży w 3 godziny obrócić w 2 strony i w dodatku zrobić sesje foto.
    obiadokolacje możemy załatwiać sobie sami, jedząc gdzieś w Łebie, bez powrotu na kwaterę. Cena pobytu będzie niższa (cena pokoju ze śniadaniem), ale wiadomo, że trzeba będzie mieć kase na obiadokolacje.
    Czerwiec to najdłuższe dni w roku. Można pomysleć nad zdjeciami o wschodzie słońca i o zachodzie. Czyli krótkie sesje przed śniadaniem i po kolacji (obiadokolacji), a w środku dnia długa sesja.

    4. Modelki - czy same "ciuchowe" czy wziąć 1 do aktu, a może 2 aktowe? oczywiście to zmienia cenę. Nie wiem ilu nas będzie, ale załózmy, że jesli 1 modelkę ciuchową zastapimy 1 aktową to cena pleneru wzrośnie o 50 zł (2 modelki - o 100 zł). Sęk w tym, że jeśli będzie obiadokolacja to kiepsko będzie z rotacją modelek między grupami. Są jakies rozwiązania, ale nie idealne. Martwic sie będe potem - bo zobaczymy co wybierzecie. Możliwe sa no opcje sklejenia 2 grup i fotografowanie 2 modelek - duety.

    W każdej z 4 zagadnień ostatnia odpowiedź daje mi największe pole manewru. Boję się, że kazdy zaznaczy co innego, a są to sprawy wykluczające się. Więc jesli wam to nie sprawia różnicy to zaznaczajcie ostatnią z opcji - obojetny termin, obojetna długość pleneru, posiłki - bez różnicy a modelki fajne (jak zawsze ). Wtedy mam pole manewru (co lubię).
    Gorzej, jak nie będziecie się zgadzali i ja będą musiał wybrać.
    Aha - będzie chyba widać kto głosował na jaką opcję.

    Może zastosowałem tu zbytnie skróty myślowe, ci co byli na plenerach wiedzą o co chodzi, a jak ktoś nie wie - niech pyta, odpowiem.
    Pensjonat chce zaliczkę, będę zbierał kase już w marcu (czyli od zaraz)
    Nie podaję ceny, bo ona zalezy od opcji - ile dni, czy samo śniadanie czy inne posiłki tez, ile modelek do aktu, czy bez nich?

    Plener 2 dni, pokój ze śniadaniem, bez obiadokolacji (bo te kupimy sami "na mieście") modelki " ciuchowe" (oczywiscie makijazytki będa też) to będzie tania impreza, najtańsza z dotychczasowych (okolice 350 zł). Ale opcja 3 dni, 2 modelki do aktu, powroty na kwaterę na obiad, opłacone 3 posiłki - to impreza o pewnie 250 zł droższa od tej z najtańszej opcji, czyli już możemy być w okolicach 550-600 zł.

    Liczba modelek jest zalezna od ilości fotografów. Spodziewam się 25-30 fotografów, 5-6 modelek, 2 makijazystki.
    Proszę o głosowanie tylko osoby dość zdecydowane na udział w plenerze. Szybka decyzja, po weekendzie zamknę sprawę (tzn głosowanie).

    PS - zrobię u siebie warsztaty z mokrego kolodionu/ambrotypii (jeszcze nie wiem kiedy). Jesli do czerwca uda mi się zrobić przewoźną ciemnię, skombinować kilka kaset 4x5" na płyty szklane to może na plenerze każdy naświetli po 1 płycie (powiedzmy, że zajmie to kwadrans, na 1 osobę!), więcej nie damy rady.
    Nie wiem czy dobrze zrobiłem, że to napisałem, bo jest to prawdopodobne tak 50/50.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-03-2014 o 11:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwszy
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Preferuję dwa pierwsze terminy, ale myślę, że na trzeci też się nagnę.

  4. #4

    Domyślnie

    Szkoda Jacek, że mi na fejsie nie odpowiedziałeś, bo zapisałem nas z Markiem już na inny plener....ale ankietę wypełnię, przy czym udział tak na 60%

  5. #5

    Domyślnie

    Jacek podchodzi do fejsa jak do jeża.

    Najważniejsze, żeby była pogoda.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Ja chcę tanio i dużo alkoholu, a modelki i tak porozbieram
    500px.com/kubasikorski

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cube Zobacz posta
    Ja chcę tanio i dużo alkoholu, a modelki i tak porozbieram
    Dokładnie, w glosowaniu powinno być jeszcze jedno pytanie:
    - czy tym razem Jacek powinien postawić alkohol ?

  8. #8

    Domyślnie

    Tez bede

    Mi pasuje bardziej czerwiec, bo w maju tez gdzies wyjezdzam. A ze mam blisko, moze byc juz od czwartku Reszta mnie wsio ryba. Pensjonat DeMartin?

    Co do modelek.... Akty mnie nie ruszaja, poza tym chłopaki i tak robiora nieaktowe dziewczyny ;p

    Ja to bym wolala jakiegos faceta-modela. ;p Czemu tylko faceci maja ogladac ładnie Panie? Dziewczyny tez przyjezdzaja na plener i by chciały ładnego Pana sfocic ;p


    Ale co ja tam wiem, jade sie integrować, jak zawsze
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Generalnie widać jakie opcje przeważają, jedynie z obiadkami nie ma jednoznacznego wskazania.

    Myślałem, że więcej osób zagłosuje. Cuba - nie oddałes głosu na żadna opcję, young, greem itd itd - nie jadą?

    Jeśli liczba głosów ma sugerowac frekwencje, to widze, że może powinienem wyliczać koszt pleneru w opcji około 18 fotografów, 3 modelki i 1 makijazystka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Jacek nie wiesz jak to jest?

    Jak przyjdzie czas na plener, to w ostatniej chwili wszyscy beda sie zapisywac. Wiem to z autopsji ;p Gdybym sobie nie przypomniala, jak Darko kiedys wspominał o plenerze, ze bedzie w czerwcu, sama bym nie znalazła nowego watku o planowanym plenerze.
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •