Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143
  1. #21

    Domyślnie

    Naprawdę zastanawiają mnie ostatnie poczynania Nikona. Pytam poważnie, bez złośliwości: co tam się dzieje? Może to totalny kryzys i brak kasy zmusza ich do takich kroków i windowania cen. Naprawdę nie wierzę w to, że pracują tam krótkowzroczni debile, którzy nie mają pojęcia o fotografii i finansach. Przecież oni "zęby zjedli" na ekonomii i fotografii. Znają to wszystko od podszewki i nie wierzę, że nagle od tak obrali kierunek destrukcji.
    Wiem, Polska to 3 świat, ale płyną głosy z całego świata: "WTF Nikon?!" Przecież zbiorowy pozew o olej w D600 nie złożył ZSF a jakaś gruba firma z USA.

    Myślę, myślę i wymyśliłem, że to wszystko co pojawia się na rynku (nie tylko jeśli chodzi o fotografię) nie jest... dla nas. My jesteśmy już za starzy, doświadczeni i kumaci. Wiemy czego chcemy i znamy się. A przecież dziś kupuje się emocjami. Ludzie wydają kasę bo podoba się kolor obudowy, bo zobaczyli w tv fajną reklamą lub przeczytali w necie recenzję (sponsorowaną). My się na to nie nabieramy i dlatego dla firm nie jesteśmy ich targetem. Zwróćcie uwagę przy rozmowie na to, jak mówicie żółtodziobowi o wadach jego np. lustrzanki. Do niego do nie dociera, bo się na tym nie zna. I nie chce znać. 20fps, 2000 fps w serii, wizjer (płatny), uchwyt (płatny), łącze statywowe (płatne). Oni się do tego przyzwyczaili.

    Zwróćcie uwagę, że ludzie nie czytają dziś, nie analizują. Liczy się obrazek, który zobaczyli w necie/tv. Ile to razy słyszało się w sklepie "dzień dobry. Ma Pan produkt X, bo widziałem w telewizji...".

    Wiem, rozpisałem się, ale chodzi mi o to, że kiedyś kryzysem nazywało się brak towaru na półce, niski standard życia. Dziś niskim standardem życia nazywa się laptopa z Unii, 4 telefony, komputer, kablówkę, lustrzankę itd.
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 13-03-2014 o 15:12

  2. #22

    Domyślnie

    Takie czasy, badziewie nas zalewa ale taki też staje się klient, nie wymagający, nie znający się i nie mający ochoty poszerzać swoją wiedzę. Firmy mają na celu zarabianie pieniędzy i robią pod takiego odbiorcę który im to umożliwi. Szkoda klawiatury na analizowanie bo ta też zaczyna się wycierać a tania nie była
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BaCaaa Zobacz posta
    Ładny . I drogi.

    Przydłby się do tego naleśnik 50mm (ekw.) z f/1.8
    No coś Ty...... a nie lepiej kolejne 2 wersje 10-30 ? To przecież najbardziej wyczekiwany i niezbędny obiektyw w systemie.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  4. #24
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    ...

    Myślę, myślę i wymyśliłem, że to wszystko co pojawia się na rynku (nie tylko jeśli chodzi o fotografię) nie jest... dla nas. My jesteśmy już za starzy, doświadczeni i kumaci. Wiemy czego chcemy i znamy się. A przecież dziś kupuje się emocjami. Ludzie wydają kasę bo podoba się kolor obudowy, bo zobaczyli w tv fajną reklamą lub przeczytali w necie recenzję (sponsorowaną). My się na to nie nabieramy i dlatego dla firm nie jesteśmy ich targetem. Zwróćcie uwagę przy rozmowie na to, jak mówicie żółtodziobowi o wadach jego np. lustrzanki. Do niego do nie dociera, bo się na tym nie zna. I nie chce znać. 20fps, 2000 fps w serii, wizjer (płatny), uchwyt (płatny), łącze statywowe (płatne). Oni się do tego przyzwyczaili.

    Zwróćcie uwagę, że ludzie nie czytają dziś, nie analizują. Liczy się obrazek, który zobaczyli w necie/tv. Ile to razy słyszało się w sklepie "dzień dobry. Ma Pan produkt X, bo widziałem w telewizji...".

    ...
    Masz w 100% rację. Mniej więcej to samo napisałem dzisiaj rano znajomemu. Ci od Nikona nie są głupcami... niestety klienci przestają myśleć samodzielnie. Odsetek ludzi którzy kupują świadomie sprawdzając stosunek możliwości-cena maleje. Dzisiaj bełkotem marketingowym można wcisnąć praktycznie wszystko.

    Zresztą dotyczy to wielu dziedzin życia. Ludzie sami prześcigają się w robieniu największych głupot byle zaistnieć medialnie. Gdyby poobserwować społeczeństwo można dojść do ciekawych wniosków (i bardzo smutnych). Producenci o tym wiedzą i dlatego robią to co robią. Oni po prostu dostosowują się do poziomu społeczeństw. Uważam też że dzisiaj celowo wprowadza się pewne utrudnienia w produktach aby zachęcić klienta który ma już "system" do kupna kolejnego aparatu z drobnymi poprawkami. Zresztą to widać po systemie 1, raz jedno poprawią a drugie skopią. Tak się można bujać w nieskończoność a kasa leci.

    Już tak na marginesie polecam film Idiocracy. W tym kierunku zmierzamy.

  5. #25
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    No coś Ty...... a nie lepiej kolejne 2 wersje 10-30 ? To przecież najbardziej wyczekiwany i niezbędny obiektyw w systemie.
    Nie ma co marudzic, nikkory jedynkowe lacznie maja pokrycie od 18 do 800mm

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    No coś Ty...... a nie lepiej kolejne 2 wersje 10-30 ? To przecież najbardziej wyczekiwany i niezbędny obiektyw w systemie.
    I jak widać Nikon ma to to w nosie, albo nie umie, albo nie wie albo ... już nie wiem co ...
    Ostatnio edytowane przez BaCaaa ; 13-03-2014 o 17:07

  7. #27

    Domyślnie

    No i już mają klienta na 70-300 i dodatkowe body
    Moja żonka zapowiedziała, że jak tylko się pokaże w sprzedaży to mam brać cały komplet.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Naprawdę zastanawiają mnie ostatnie poczynania Nikona. Pytam poważnie, bez złośliwości: co tam się dzieje? Może to totalny kryzys i brak kasy zmusza ich do takich kroków i windowania cen. Naprawdę nie wierzę w to, że pracują tam krótkowzroczni debile, którzy nie mają pojęcia o fotografii i finansach. Przecież oni "zęby zjedli" na ekonomii i fotografii. Znają to wszystko od podszewki i nie wierzę, że nagle od tak obrali kierunek destrukcji.
    Wiem, Polska to 3 świat, ale płyną głosy z całego świata: "WTF Nikon?!" Przecież zbiorowy pozew o olej w D600 nie złożył ZSF a jakaś gruba firma z USA.

    Myślę, myślę i wymyśliłem, że to wszystko co pojawia się na rynku (nie tylko jeśli chodzi o fotografię) nie jest... dla nas. My jesteśmy już za starzy, doświadczeni i kumaci. Wiemy czego chcemy i znamy się. A przecież dziś kupuje się emocjami. Ludzie wydają kasę bo podoba się kolor obudowy, bo zobaczyli w tv fajną reklamą lub przeczytali w necie recenzję (sponsorowaną). My się na to nie nabieramy i dlatego dla firm nie jesteśmy ich targetem. Zwróćcie uwagę przy rozmowie na to, jak mówicie żółtodziobowi o wadach jego np. lustrzanki. Do niego do nie dociera, bo się na tym nie zna. I nie chce znać. 20fps, 2000 fps w serii, wizjer (płatny), uchwyt (płatny), łącze statywowe (płatne). Oni się do tego przyzwyczaili.

    Zwróćcie uwagę, że ludzie nie czytają dziś, nie analizują. Liczy się obrazek, który zobaczyli w necie/tv. Ile to razy słyszało się w sklepie "dzień dobry. Ma Pan produkt X, bo widziałem w telewizji...".

    Wiem, rozpisałem się, ale chodzi mi o to, że kiedyś kryzysem nazywało się brak towaru na półce, niski standard życia. Dziś niskim standardem życia nazywa się laptopa z Unii, 4 telefony, komputer, kablówkę, lustrzankę itd.
    Ależ biadolicie, aż się czytać nie da. Teraz jest wybór w foto jak nigdy dotąd, a i tak źle. Przecież nikt nie każe tego kupować. Są setki innych bezlusterkowców, nie wspominając o kompaktach, lustrzankach, hybrydach i innych cudach z pośrednich półeczek.
    to be a rock and not to roll

  9. #29

    Domyślnie

    Edukowanie pokoleń na bezmyślnych, nienasyconych konsumentów jest niestety smutnym faktem.
    Mnie zastanawia, czy nie ma w tym drugiego dna, związanego z mocno nieoficjalną informacją o szykowanym przejęciu marki Nikon.
    Rozumiem usilne dążenie do uzyskania maksymalnego zysku, jednak w tym przypadku widać bardziej dążenie do obniżenia wartości, przez kolejne nietrafione posunięcia.

    Jest to tym bardziej dziwne widząc co robią inni producenci starający się uatrakcyjniać swoją ofertę - np. Olympus jakoś odnalazł się na rynku ze swoim systemem 4/3, Sigma postanowiła znacząco poprawić jakość swoich produktów, nie podnosząc jednocześnie drastycznie cen, Fuji trafia w nurt klasyki oferując przy okazji dobrą jakość, Panasonic realnie kusi filmowców, Sony trafnie odczytuje tendencje masowego konsumenta, Canon zdobywa i umacnia przyczółki w branży filmowej - tylko Nikon działa jak upośledzony na ślepo.

    Mocno dziwna jest ta sytuacja, bo sam jak przez lata nabrałem dużego szacunku i zaufania do Nikona, tak teraz w szybkim tempie je tracę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Edukowanie pokoleń na bezmyślnych, nienasyconych konsumentów jest niestety smutnym faktem.
    Czyli wszyscy powinny chodzić z wielkim formatem, a jeszcze lepiej, z całą plenerową ciemnią kolodionową? A może kolodion też uznamy za fotografię instant i jednak pozostaniemy tylko w studiu? Gdzie jest granica między 'fotografem, który się zna na rzeczy' a 'nienasyconym konsumentem'?

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Jest to tym bardziej dziwne widząc co robią inni producenci starający się uatrakcyjniać swoją ofertę - np. Olympus jakoś odnalazł się na rynku ze swoim systemem 4/3, Sigma postanowiła znacząco poprawić jakość swoich produktów, nie podnosząc jednocześnie drastycznie cen, Fuji trafia w nurt klasyki oferując przy okazji dobrą jakość, Panasonic realnie kusi filmowców, Sony trafnie odczytuje tendencje masowego konsumenta, Canon zdobywa i umacnia przyczółki w branży filmowej - tylko Nikon działa jak upośledzony na ślepo.
    "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma".
    to be a rock and not to roll

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •