Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Porsche Carrera 4s

    Auto już wyjechało z warsztatu, wstawiam obiecaną sesję i proszę o konstruktywną opinię

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    1. Tlo srednio pasuje... tak wiem, nie Twoja wina przeszkadza mi ten element sciany wystajacy zza auta. Przeciez umiesz obrabiac foty, mozna bylo cos z tego wyciagnac
    2. Leci w prawo troche, tlo wyglada jakbys 60% dokleil, szkoda tych odblaskow w szybie. W ogole ustawilbym auto bardziej w prawo, bo teraz tak ni z gruszki ni z pitruszki
    3. Zakurzona fura, kadrowo tak sobie, lampa raczej niepotrzebna bo i tak masz takie ciecie, ze kabina nic nie wnosi. Budynki w odbiciu nie pomagaja
    4. Ciemno jak w zadzie
    5. i 6. slabiutko zaswiecone, nie pokazywalbym tego bo po pierwsze malo co widac, a po drugie szkoda, zebys mial takie kasztany w swoim portfolio.
    7. szedlbym bardziej w ukos bo zegarek i dzwignia od zmiany biegow troche za blisko srodka kadru. Wrzucilbym je w mocne punkty.
    8. najlepsze z kabinowych choc brakuje mi swiatla w przestrzeni noznej i w okolicach zegarow, moze odpalenie fury by przy tym ostatnim pomoglo
    9. jakby sie tak nie walilo to nawet niezle, ale drzwi czy co tam jest trzeba bylo zamknac (bo jasno i przeszkadzajki w tle - ciagnie wzrok)
    10. za duzo odbic...

    Ja wiem, ze miejsce trudne ale nie robisz fot od wczoraj i od Ciebie (tak jak i paru innych lobuzow tutaj) wymagam wiecej - musisz sie bardziej starac. Ogolnie set mocno sredni. Furka ok, ale to forum fotograficzne, a nie motoryzacyjne

  3. #3

    Domyślnie

    1 - zszedłbym nieco niżej żeby zasłonić autem ten syfek w tle
    2 - wyczuwam foto-szopo podłogi poza tym ustawiłbym auto bardziej w prawą stronę żeby pokazać nieco boku i przednie koło
    3 - brudna maska, no niestety, ale widać
    4 - 8 - podobne, biorę 5 jako najlepsze
    9 - mi się najnormalniej nie podoba (znowu brudna maska)
    10 - za dużo się dzieje na lakierze, widać też Ciebie

    Ja wiem, ze miejsce trudne ale nie robisz fot od wczoraj i od Ciebie (tak jak i paru innych lobuzow tutaj) wymagam wiecej - musisz sie bardziej starac. Ogolnie set mocno sredni. Furka ok, ale to forum fotograficzne, a nie motoryzacyjne
    No trudno się nie zgodzić z Czcigodnym Shaolinem. Swoją drogą jesteś w gronie łobuzów shaolina, a to duży plus niemniej jednak uważaj bo zawsze paździerz Ci wyłapie więc do fot przykładać bardziej się trzeba
    |D700|D90|50 f/1.8|35 f/1.8|18-105 f/3.5-5.6|70-210 f/4-5.6|58 f/2|
    |OM-2 SP|OM-4|50 f/1.8|35 f/2.8|
    |flickr|Blogger|

  4. #4

    Domyślnie

    auto świeżo po polerce?

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za opinie!
    Shaolin, co do wnętrza auta, to taki miałem zamierzony cel. W postprocessie nawet miejscami przyciemnilem foto. Mam baardzo jasne, wyraźne, wzorowe zdjęcia ale one po prostu dla mnie nie tworzą klimatu.
    Co do kurzu na masce, to niestety chłopaki, są to okropne efekty działania latających kamyczków. Szkoda auta.

  6. #6

    Domyślnie

    1,2i3 mi się bardzo podobają. Fajnie gra kolor auta z tłem. Ekstra!
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Jak mój starszy syn pierwszy raz czytał nazwę z pokrywy silnika tego samochodu, to mu wyszło "Kamera" - ale miałem śmiechy Od tego czasu tak je właśnie nazywam

    Jeśli chodzi o kadry, to czcigodni poprzednicy wszystko już chyba powiedzieli Masz w ogóle polara? Na 10 prawie samochodu nie widać
    Z kadrów dla mnie 9 - bo jest po prostu inne i wygląda, jakby ktoś sobie na chatę wjechał tą furą. Ciekawa też jest 3. Na 2 rzeczywiście dorabiany beton jest zbyt oczywisty. Z fotek wnętrza mogłeś wybrać jedną (dla mnie 4, choć bym ją rozjaśnił) i byłoby OK
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Masz w ogóle polara? Na 10 prawie samochodu nie widać
    Z kadrów dla mnie 9 - bo jest po prostu inne i wygląda, jakby ktoś sobie na chatę wjechał tą furą. Ciekawa też jest 3. Na 2 rzeczywiście dorabiany beton jest zbyt oczywisty. Z fotek wnętrza mogłeś wybrać jedną (dla mnie 4, choć bym ją rozjaśnił) i byłoby OK
    Polara mam, niestety współpracując z firmą detailngową od której dostaję do zdjęć auta wypolerowane wręcz na lustro, ciężko jest uniknąć odbić, szczególnie w pomieszczeniu.
    Zgadza się, na 2 beton jest dorabiany, w oryginalnej wersji były tam budynki i zaparkowane auta, chciałem z tego wybrnąć, aby pasowało do zdjęcia nr. 1
    Być może trochę nieudolnie, ale uwierzcie, że te podłoże jest bardzo ciężkie do brushowania.

  9. #9

    Domyślnie

    Czasem mi się zdarza dorabiać asfalt, czy beton i jeśli wiem, że będzie to konieczne, to cykam fotkę samego podłoża pod zbliżonym kątem do tego z właściwego kadru - ułatwia to później sprawę
    Parę razy złamałem tym już serce Sławolowi (a gdzie On jest? ), bo jak zobaczył oryginał, to przestały mu się zdjęcia podobać

    A jeśli chodzi o polara, to jak cykasz ze statywu, to zawsze można postackować fotki
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 07-03-2014 o 03:02
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #10

    Domyślnie

    Zaraz po procesie detailingowym właśnie chodzi o to, by odbicia na lakierze były jak największe. Tak więc mamy mały konflikt interesów zawsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •