Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Jeden obiektyw, dwa zastosowania, pojedynczy wydatek i satysfakcja.

    Drodzy przyjaciele!

    To fakt, Nikkor 85mm 1.8 G jest ostry, to rewelacyjny obiektyw.
    Oto on: http://nikon.pl/pl_PL/product/nikkor...or-85mm-f-1-8g

    Wiemy także, iż Nikkor 60mm f/2.8G ED, jeżeli chodzi o zdjęcia makro, jest wzorem.
    Proszę bardzo: http://nikon.pl/pl_PL/product/nikkor...60mm-f-2-8g-ed


    Cóż chciałbym osiągnąć?
    Całkiem sporo. Kupić jeden obiektyw i cieszyć się możliwością robienia zdjęć makro jak i portretów.
    Tu właśnie zaczyna się wątpliwa kwestia.
    Otóż, natknąłem się na recenzję obiektywu Nikkor 60mm f/2.8G ED, z której to wynika, iż nie tylko zdjęcia makro wychodzą udane, jednak także portrety odznaczają się piękną jakością.
    To użyte sformułowanie, zdecydowanie nie oddaje piękna zdjęć, jakie ten obiektyw pozwala osiągnąć.

    Proszę bardzo:
    http://www.optyczne.pl/222.11-Test_o...sumowanie.html

    Zerknijcie proszę na te cudowne zdjęcia portretowe. Wiem że dziewczyna jest piękna, tak więc, co zrozumiałe, nasze uznanie dla tych zdjęć jest tym większe. Jednak, zwróćmy uwagę na ostrość. Coś wspaniałego.
    Tak myślę - po co mam kupować Nikkor 85mm 1.8 G, skoro ten, który tak pięknie uchwycił tą jakże piękną istotę, spisuje się tak wspaniale podczas zdjęć portretowych?

    Jednak, czy to aby tak proste? Kupić obiektyw do zdjęć makro, dzięki któremu uzyskam także wspaniałą jakość zdjęć portretowych? Znam życie, tak więc sądzę, iż gdzieś, nie wiem tylko gdzie, niezawodnie znajduje się "haczyk"

    Opcja druga:

    Stać się posiadaczem Nikkor 85mm 1.8 G i, dzięki przejściówce, która pozwoli podpiąć obiektyw odwrotnie do korpusu, cieszyć się zaletami obiektywu makro.
    Oto coś takiego:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3422/...29_komentarze/

    bądź jakieś pierścienie pośrednie, jednak, zapewne, cena będzie trudniejsza do przełknięcia.
    I znowu - jak to możliwe?
    Po co ktokolwiek, kupowałby obiektyw makro, skoro wystarczy nabyć obiektyw portretowy, który, za śmieszne pieniądze, zamieni się w obiektyw makro...

    Proszę, pomóżcie mi.

    Aby sprawę ułatwić:

    1. Nikkor 60mm f/2.8G ED zapewni wspaniałą jakość zdjęć makro, jednak, co z portretami?

    2. Nikkor 85mm 1.8 G jest gwarancją portretów o fenomenalnej ostrości, jednak, czy dzięki przejściówkom, których cena nie powoduje szybsze kołatanie serca, zamieni się go w obiektyw makro?

    Dziękuję za Wasz czas.
    Ostatnio edytowane przez Człowiek Refleksji ; 05-03-2014 o 15:58

  2. #2

    Domyślnie

    60mm to ciut krótko jeśli chodzi o portret, więc jeśli chcesz robić minimum 50/50 portret do makro to mimo wszystko brałbym 85mm. Jeśli fotografujesz robale a raz na X chcesz pstryknąć jakieś dziewczę, to może takie rozwiązanie jest akceptowalne ale zdecydowanie 'to nie to'.

    Polecam pierścienie zdecydowanie zamiast odwrotnego montażu, pamiętaj że jak obrócisz obiektyw to ani AF ani (w każdym razie nie ze wszystkimi puszkami) potwierdzenia ostrości czy pomiaru światła - ogólnie KICHA.


    Jest jeszcze inne rozwiązanie: nikkor 105 - nie dość, że super do makro to jeszcze genialny do portretu
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Masz trzecią opcję. Kupić Tamrona 60mm f2.0 - obiektyw do makro, który i w portretach z DX da sobie nieźle radę.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    Przemyśl jeszcze Tamrona SP AF 60 mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro 1:1
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    masz jeszcze do wyboru tamrona 90 mm i nikkora 85 makro ze stabilizacją, w przypadku "zwykłej" 85 nie będziesz miał możliwości ustawienia przysłony, a makro robić na f1,8 ?. 60 makro jest bardzo fajnym obiektywem, tylko czy dla ciebie troszkę nie za mała ogniskowa ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm, ma moze ktos z Was kilka przykladow tego Tamrona 60 f2,0 w portrecie?
    Chetnie bym poogladal.... Szklo jest f2 czyli jasniejsze od f2.8 co dla portretu wydaje sie byc lepsza opcja....
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    @Stanisław Udławsię

    poszukaj wątku o tamronie 90VC - wiele osób wstawiało zdjęcia portertowe i bardzo sobie chwalili to szkiełko.

    Mi osobiście nikkorek 105 2.8D Micro spodobał się również do portetów i 85 1.8D pójdzie pewnie w świat..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  8. #8

    Domyślnie

    Przyjaciele!

    Nie napisałem, a przecież powinienem.
    Mój aparat to Nikon D7000.

    Tak więc wspomniany obiektyw makro, o ogniskowej 60 mm, zamieni się w szkoło o ogniskowej 90 mm.
    Został wysunięty argument, iż 60 mm to za mało, jeżeli chodzi o uchwycenie portretu.
    To prawda. Słusznie, te 60 mm to nieco zbyt skąpo.
    Skoro mój aparat to format DX, ogniskowa będzie wyglądała inaczej i będzie właściwie wzorowa.

    Pragnę podziękować wszystkim, jednak szczególnie, użytkownikowi - RobertMiernik.
    Nie miałem pojęcia, iż odwrotne mocowanie obiektywu, niesie ze sobą tak ogromną cenę, w postaci choćby braku AF.
    Zatem, co zrozumiałe, owa przejściówka, która umożliwia takie właśnie podpięcie obiektywu, już mnie nie interesuje.
    Na co się zdecydować? Pierścienie pośrednie. Zdaje się, iż to jedyna alternatywa.
    Czy mógłbym prosić, o wskazanie odpowiedniego modelu? Nie wiem jakie oraz jaka ich ilość będzie optymalna, dla uzyskania tak upragnionego efektu makro.

    Tak więc...

    1. Nikkor 60mm f/2.8G ED, który, po podpięciu, będzie miał ogniskową 90 mm.

    Czy zda egzamin również jako obiektyw do zdjęć portretowych?

    2. Nikkor 85mm 1.8 G, w połączeniu z moim aparatem, jego ogniskowa wyniesie 127 mm, ciut za dużo, jednak sporo ludzi robi portrety nawet przy dłuższych ogniskowych, więc gigantyczny kłopot to raczej nie jest.

    Czy pierścienie pośrednie, zamienią go w prawdziwy obiektyw makro?
    Ostatnio edytowane przez Człowiek Refleksji ; 06-03-2014 o 11:38

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież odpowiedź już padła. Tamron 60/2.0
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam takie pierścienie: http://accord-foto.pl/Zestaw-trzech-...kon_p3272.html

    ale ktoś mądrzejszy będzie Ci musiał powiedzieć czy z Twoim body będą działać. Ogólnie z tymi pierścieniami większą skalę odwzorowania ("powiększenie") będziesz miał z obiektywem 60mm więc może rzeczywiście na DX to jest jakieś rozwiązanie...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •