Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Epson 1500W - Fatalny druk zdjęć

    Właśnie zamontowałem nowiutkiego Epsona 1500W z Cissem (tusze INK-Mate)

    No i po prostu tragedia - w porównaniu do mojego HP-ka strasznie mocne kontrasty (zero półcieni, ucinanie wszystkiego co się da), w dodatku z tym koszmarnym zafarbem). Nie wiem czy to kwestia tuszy, czy cholera wie czego - wiem tylko tyle, że z Epsonami zawsze miałem problem, bo nawet drukowanie na oryginalnych tuszach na leciwym R200 było niemożliwe - przekłamania zbijały z nóg.

    Pomocy! Co zrobić, żeby to dobrze hulało?

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź jescze raz sterowniki - czy wszystko jest kompatybilne z systemem. Ostatnio, po upowszechnieniu się nowych Windowsów 7 i 8, zaczynają wariować np. plotery Epsona, które pod XP działały idealnie. Stare, sprawdzone na XP sterowniki, pod Win 8 zaczynaja kroić niespodzianki. W Twoim przypadku może być coś podobnego, bo identyczne, opisane przez Ciebie, objawy widziałem właśnie na wydruku z plotera. Po przełączeniu go na stary komputer (z XP) problem sie skończył.
    Lepsze jest wrogiem dobrego - warto o tym pamiętać.

  3. #3

    Domyślnie

    Więc doszedłem do takich wniosków - drukowanie z zarządzaniem profilami na PC to porażka.

    Podstawa to oczywiście wyłączony Enchance Photo (zostawię go jedynie do krajobrazu, bo widzę, że jest problem z soczystym zielonym w krajobrazach [w końcu cmyk...], a to poprawia sytuację). Do wydruków czarno białych w ustawieniach drukarki proponuję ściągnąć -13~15 dla gęstości, +3~5 dla ostrych kontrastów (i +2 do kontrastu), sceny ogólnie ciemne / stonowane) proponuję zostawić w spokoju (wszystko to profile normalne, nie vivd).

    Póki co - no, drukuję z przyzwoitą jakością. Czernie i biele mnie dosyć pozytywnie zaskoczyły jak na tą chwilę (chociaż STRASZNE problemy z utrzymaniem niskiej tonacji i niuansów hiaroscuro). Walczę z kolorem - spróbuję z niego wyczesać jak najwięcej.

  4. #4

    Domyślnie

    A którego CISSa kupiłeś i gdzie?
    Jest kilka dostępnych i w mocno różnych cenach.
    Zastanawiam się którego kupić a rozpiętość cenowa 100-300 plnów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •