Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie bracketing 5stopniowy w d7100?

    Witajcie,
    Czytam i czytam i nie mogę ustawić trzaśnięcia 5 zdjęć na bracketingu o różnym ustawieniu ekspozycji. Czytaj i niby jest ta funkcja, w instrukcji nie doczytałem tego, nie widzę a w sieci jakoś dojść do tego też nie mogę.

    Moje pytanie - czy ktoś z Was bawi się bracketem? i wie jak ustawić te 5 kroków?

    PS: Na interwale w samrwyzwalaczu też można więcej zdjęć trzasnąć z różną ekspozycją? Dzięki

    Dodam, że mam w ustawieniach bracketingu tylko możliwość wyboru 3f ew. + i - 2f oraz 0,5-3EV. WartośćF odopowiedzialna jest za ilość zdjęć a 0,5-3 to EV?
    Ostatnio edytowane przez FrancisBegbie ; 28-02-2014 o 18:31

  2. #2

    Domyślnie

    Na str. 133-134 instrukcji aparatu masz opisany braketing ekspozycji oraz rysunki.
    W ustawieniach aparatu widzę:
    Kroki: 0,3 0,7 1,0 2,0 oraz 3,0. Ilość zdjęć: 0F, 3F oraz 5F.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  3. #3

    Domyślnie

    Braketing (pod przyciskiem od otworzenia wbudowanego flesza) i pokrętła. Jednym ustawiasz różnicę ekspozycji, drugim ilość i kolejność zdjęć.
    D90, D600, trochę szkła i 2 x Metz 48 Af-1.

  4. #4

    Domyślnie

    I jak potem złożyć te zdjecia?
    W ps na warstwach? Nakładać na siebie?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście jest jeszcze 2F opisane w instrukcji. Ustawia się równie łatwo co poprzednie.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    I jak potem złożyć te zdjecia?
    W ps na warstwach? Nakładać na siebie?
    Ale po co nakładać te zdjęcia. Od tego jest HDR. Bracketing używam jak nie jestem w stanie określić poprawnych ustawień aparatu, a drugiej szansy na wykonanie zdjęcia mogę nie mieć. Lub też jeśli robię zdjęcia a nie koniecznie chce oceniać je na wyświetlaczu. Jeśli już nakładać to tylko w PS warstwy. Tylko nie wiem czy jest sens.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  7. #7

    Domyślnie

    Gdy 1 zdjęcie, matryca nie jest w stanie prawidłowo oddać jednocześnie świateł i cieni stosuję braketing ekspozycji. 1 zdjęcie naświetlam na światła, drugie na cienie a 3 normalnie. Obrabiam w CS6.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Krokus66, musiałem zresetować ustawienia aparatu i zadziałało. A jak mam składać zdjęcia? przecież to żaden problem - jak automatycznie to EnsufeGUI a jak trzeba mi wyciągnąć kilka elementów (np. we wnętrzach to mogę na warstwie jeszcze popracować). HDR w aparacie jest dla mnie średnio użyteczny. Mając kilka zdjęć z różną ekspozycją mogę np. usunąć w łatwy sposób odbicia od szkła (np. na antyramie) czy okno, które jest prześwietlone.
    Ostatnio edytowane przez FrancisBegbie ; 28-02-2014 o 22:07

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    I jak potem złożyć te zdjecia?
    W ps na warstwach? Nakładać na siebie?
    To zależy co chcesz w ten sposób uzyskać.

    Cytat Zamieszczone przez AndBed Zobacz posta
    Ale po co nakładać te zdjęcia. Od tego jest HDR. Bracketing używam jak nie jestem w stanie określić poprawnych ustawień aparatu, a drugiej szansy na wykonanie zdjęcia mogę nie mieć. Lub też jeśli robię zdjęcia a nie koniecznie chce oceniać je na wyświetlaczu. Jeśli już nakładać to tylko w PS warstwy. Tylko nie wiem czy jest sens.
    Ale przecież Bracketing między innymi służy do HDR bo ten dostępny bezpośrednio w aparacie to lipa.

    A łączenie na warstwach w PS ma sens pod warunkiem, że wiemy co chcemy w ten sposób uzyskać bo samo wrzucenie na warstwy nic nie da.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #10

    Domyślnie

    Przeczytaj uważnie co napisałem powyżej.
    Przy bardzo dużych kontrastach np. wschód lub zachód słońca matryca aparatu nie jest w stanie prawidłowo oddać świateł i cieni. Wówczas możesz/należy ratować się filtrami połówkowymi. Stosowanie filtrów jest jednak oddzielnym bardzo szerokim tematem.
    Wracając do tematu - są pewne granice wyciągania świateł i cieni, nie przeskoczysz ich.

    HDR daje Tobie ponadto piękną, bardzo wysoką dynamikę tonalną, tak bardzo wysoką, że pojedyncze zdjęcie nie jest w stanie jej oddać. Pod pojęciem HDR często myśli się o dalszych przekształceniach w efekcie których wychodzą potworki, którymi można niegrzeczne dzieci straszyć - ja mówię tylko o NORMALNYM zdjęciu.
    Na JPEG szkoda mi czasu a RAW-y obrabiam w kompie, HDR też. Zaczynam w CNX2 i następnie przechodzę na CS6.

    Ważna uwaga. HDR nie jest lekarstwem na wszelkie dolegliwości, podobnie ABS i opony zimowe tylko zmniejszają ryzyko kolizji.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •