Close

Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 291
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Marzenie spełnione, ale umówmy się że oba aparaty wcześniejsze miały kosmicznie lepsze matryce od D300s Ale ergonomicznie i szybkościowo jest bardzo dobry, miło wspominam
    Moge sie zgodzic, ale pod warunkiem ze bez slowa "kosmicznie".
    Owszem, sa lepsze pod wzgledem szumow.
    Ale zeby az kosmicznie, to bez przesady.

    Jakby D300 z D700 porownac to wtedy by moglo byc kosmicznie w osiagach matrycy dopiero.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Owszem, sa lepsze pod wzgledem szumow.
    Ale zeby az kosmicznie, to bez przesady.
    Ponad 13 lat spędziłem z D5000, D90, D300s, D7100 i D500, a nawet miałem epizod z D7000 (czyli D5100) i będę się upierał, że to kosmiczna różnica

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jakby D300 z D700 porownac to wtedy by moglo byc kosmicznie w osiagach matrycy dopiero.
    Porównanie każdego DXa z FXem niestety wypada niekorzystnie dla DXa

  3. #263

    Domyślnie

    Kazdy ma swoje doswiadczenia. Ja jestem przeciwnikiem twierdzen ze jak nowy aparat wychodzi to miazdzy poprzedni i juz jest kosmiczna roznica.
    Kosmos to jest nie do ogarniecia.

    A biorac pod uwage dany format, tutaj DX. To miedzy CCD a CMOS jest znaczaca roznica.
    Tak samo jest roznica miedzy CMOSami z poczatku produkcji a tymi najnowszymi, ale kosmosem bym tego nie nazwal.

    Czyli jest roznica, zauwazalna roznica, znaczaca roznica, spora roznica...ale juz nie piszmy ze jest kosmiczna roznica.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #264

    Domyślnie

    następna sprawa to wymagania odbiorcy, a nie tylko kierowanie się modą i opiniami z forum, na co dzień używam d7100 (jpeg), do rawów zabieram d300, dodatkowo używam m4/3 już nie najnowszej generacji i nie mam problemów z odbiorem jakościowym, dla siebie na wyjazdy zabieram panasonic lx3 (to przecież już historia) z którego na ścianie mam odbitki 30/40cm, gdy chce się pobawić nostalgią to z wielkim sentymentem wyjmuję R1 (czyli muzeum), którego bardzo lubię za obrazek (z niego dwa zdjęcia do kalendarza 32/46cm), do portretu, przyrody z przyjemnością wyjmuję d200 (raw), osoby oglądające fotki bardzo rzadko pytają się jakim aparatem było to robione - więc bez stresu, jeśli ten aparat Ci pasuje, to jest najlepszy, bo Ci pasuje
    ps: zdarza się nawet założyć film do analoga
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #265

    Domyślnie

    Bogdi64, reprezentujesz bardzo rozsądne podejście do istoty fotografii. To jest nas dwóch
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #266

    Domyślnie

    Ależ ja też z radością używam D200 i film w analogu naświetlania, nawet nie jednym. Ale racjonalnie patrząc pierwsze CMOS w DXie, które pięknie pracowały w D5000/D90/D300/D300s mają ograniczenia, których jedna generacja wyżej jest pozbawiona, że o nowszych nie wspominam. Pewnie, że obróbką potrafiłem uzyskać szczegóły na rawie z D300s przy czułości 2000, ale tyle samo starań w LR/PS musiałem wykonać, żeby z D7100 mieć szczegółowy obraz na iso 4000, a na D500 10000, więc może dla kogoś to drobna różnica, dla mnie kosmos...

  7. #267

    Domyślnie

    OK - tylko popadamy w manię wysokiego iso, w "domowych" warunkach posiadając choć 50/1,8 to przy świeczce możemy użyć iso 800, a już w foto rodzinnym to max czego potrzebujemy, przy załóżmy wydatku 3000zł, mamy d200 za 300zł i dużą szklarnię, lub d300 za 700zł i troszkę pomniejszoną szklarnię, lub sam korpus d7200, ewentualnie z jakimś kit zoom, w tym momencie jasność optyki da lepsze efekty niż lepsza matryca, poza tym w wielu przypadkach (potwierdzone) człek nie weźmie na spacer korpusu zabawki za 3000zł bo go trzeba owinąć w kołderkę.
    Jeżdżąc zabieram aparat "tani", mam świadomość, utraty, zniszczenia, wtedy dla mnie będzie jedynie ważne odzyskać kartę i nie będę wyrywał włosów z siwej głowy.
    Fakt, że nowsze daje większe możliwości, ale pod jednym zasadniczym warunkiem - tylko dla osoby, która będzie to w stanie wykorzystać i docenić, a tych naprawdę jest niewielu.
    Jeśli dziś miał bym odejść z fotografii zarobkowej, to po tym całym moim wielkim bałaganie, prawdopodobnie zostawił bym analoga (sentyment i optyka), panasonic lx3 (mobilność) i d200 ze szkłami,
    (teraz policzyłem), czyli za całość ok 3000zł i nie ograniczałem się kwotą, ale potrzebami
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #268

    Domyślnie

    W sumie mam podobnie, na wycieczki rowerowe zabieram D300 i jest w pełni wystarczający, na sesje ostatnio zabierałem często D300s i D5300, ale jutro powinien być u mnie D600 już D300/D300s to niezawodne puszki, mnie jeszcze nie zawiodły nigdy, a mają bardzo wysoki przebieg
    Nikon D4s / Nikon D4 / D600 / D300s / D300 / D200 / D80 / D40 / Nex-5n / NIKKOR 24-70 2.8 ED / Tamron 70-200 2.8 / Nikkor 35mm 1.8G / Nikkor 50mm 1.8G / Nikkor 28-80 3.3-5.6G black&silver / Yongnuo YN-986N II / Yongnuo YN-685 / Yongnuo YN-360II / Yongnuo 50mm 1.8N
    Były: D7100 / D5300

  9. #269

    Domyślnie

    Mam głupie pytanie. Proszę się nie śmiać na sali Przy włączaniu aparatu wydobywa się z puszki taki przeciągły, cichy dźwięk, trudno mi to określić słowami. Metaliczny? Zastanawiam się czy to normalne, czy coś mi pada? 81 tyś. na liczniku

  10. #270
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madziulek Zobacz posta
    Mam głupie pytanie. Proszę się nie śmiać na sali Przy włączaniu aparatu wydobywa się z puszki taki przeciągły, cichy dźwięk, trudno mi to określić słowami. Metaliczny? Zastanawiam się czy to normalne, czy coś mi pada? 81 tyś. na liczniku
    Zapewne masz włączone Czyszczenie matrycy... Jeśli tak, to całkowicie normalne.
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •