Close

Strona 28 z 30 PierwszyPierwszy ... 182627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 291
  1. #271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydra_ulik Zobacz posta
    Zapewne masz włączone Czyszczenie matrycy... Jeśli tak, to całkowicie normalne.
    Więc to było pytanie z tych głupich, ale kto pyta nie błądzi
    Miałam włączone, przestało zgrzytać. Dzięki!

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madziulek Zobacz posta
    Miałam włączone, przestało zgrzytać. Dzięki!
    Ale teraz będziesz musiała po pewnym czasie czyścić matrycę na mokro
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  3. #273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    Ale teraz będziesz musiała po pewnym czasie czyścić matrycę na mokro
    Czyszczenie ultradźwiękowe z body nie jest na tyle skuteczne by zastąpić czyszczenie na mokro.

  4. #274
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie D300s - same zachwyty :)

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Czyszczenie ultradźwiękowe z body nie jest na tyle skuteczne by zastąpić czyszczenie na mokro.
    Myślę sobie, że jest w ogóle nieskuteczne...Miałem to włączone w D300s i dalej mam to włączone w D500, ale efektów działanie tego, nie widzę żadnych
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  5. #275
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    A ja używam i matrycę czyscilem może że 4 razy w życiu. Teraz powinienem piąty.
    Aha. Liczę z czyszczeniem w D70 i D200 gdzie tej funkcji nie miałem, a każde z nich czyscilem po 1 raz. D800 mam chyba 6 lat i będę czyscil drugi lub trzeci raz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #276

    Domyślnie

    Ja w D300 jeszcze nie czyściłem i jest dobrze, fakt od dłuższego czasu leży, nie mam siły nosić. Trzeba będzie wystawić na sprzedaż, może jeszcze ktoś skorzysta. Teraz do wycieczek kupiłem Fuji X-T20
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  7. #277

    Domyślnie

    Ja D300s wspominam jako aparat do ciężkiej roboty... Matryca nie jest jakoś wspaniała, ale iso lepsze od CCD, a cudów się nie spodziewałem mając wcześniej D5000 i D90, AF bardzo pewny i możliwość wbijania gwoździ do ściany... U mnie był w użytku w duecie z D7100 i zasadniczo najczęściej służył jako dodatek do serii, lub na brzydką pogodę. Ale fajny aparat


  8. #278

    Domyślnie

    Jak ktoś nie będzie robił plakatów, to D300, D300S jest znakomitym aparatem do nauki, lecz trzeba przywyknąć do wagi, szczególnie górskie wycieczki. Wynagradza za to szczelnym korpusem, bez kurzu i oleju.
    Ja właśnie swojego wystawiłem na giełdzie, po wielu latach przebieg tylko 24662, sam byłem zdziwiony. Ale od dłuższego czasu był tylko rezerwowym.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  9. #279

    Domyślnie

    U mnie D300s prosi się o czyszczenie matrycy, warto spróbować wykonać tą operacje samemu? Zazwyczaj robi to serwis, ale czuję, że chyba pora spróbować swoich sił w tym temacie, tym bardziej, że generalnie serwisowałem swego czasu telefony, więc nie mam dwóch lewych rąk jutro może zbiorę w trasę rowerową D300 bądź D300s, lubię do nich nadal wrócić na jeden dzień
    Nikon D4s / Nikon D4 / D600 / D300s / D300 / D200 / D80 / D40 / Nex-5n / NIKKOR 24-70 2.8 ED / Tamron 70-200 2.8 / Nikkor 35mm 1.8G / Nikkor 50mm 1.8G / Nikkor 28-80 3.3-5.6G black&silver / Yongnuo YN-986N II / Yongnuo YN-685 / Yongnuo YN-360II / Yongnuo 50mm 1.8N
    Były: D7100 / D5300

  10. #280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Senketsu Zobacz posta
    U mnie D300s prosi się o czyszczenie matrycy, warto spróbować wykonać tą operacje samemu?
    Zestaw do czyszczenia firmy Rotin ze szpatułkami. Trudność na poziomie umycia szkła w okularach

Strona 28 z 30 PierwszyPierwszy ... 182627282930 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •