Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Aparat kompaktowy do filmów HD - 1000zł

    Szukam aparatu kompaktowego z możliwością kręcenia filmów HD. Dlaczego kompakt? Bo czasem mam dość latania z lustrem i milionem obiektywów i dobrze mieć coś w kieszeni, co też zdjęci potrafi pstryknąć.
    Mam tez GoPro, ale niestety nie ma w nim możliwości zmiany ostrości na bliskie elementy. Czasem też widzę, że kręci za ciemne filmy i nie mogę mu tego skorygować.

    Zainteresował mnie FujiFilm FinePix F770EXR, bo jest prosty, tani i spełnia moje wymagania. Interesujący wydał się również prawie dwa razy droższy Panasonic DMC-LX7 EP-K.

    Co mnie interesuje:
    - Zapis 1080p
    - Brak ograniczeń długości filmu
    - Kontrola parametrów podczas filmowania (przybliżenie, ostrość, ekspozycja)
    - Stopka statywu
    - Możliwość robienia mocnych zbliżeń makro podczas kręcenia - czasem chcę pokazać element elektroniczny na płycie PCB i muszę mieć taką możliwość

    Miłe dodatki:
    - Nagrywanie z większą ilością FPS

    Jaki aparat możecie polecić? Jeden z tych dwóch proponowanych przeze mnie, czy coś innego?
    D90+BP, N18-105, N80-200 AF f/2.8, N35 AF-s f/1.8, N50 AF f/1.8, N50 MF f/1.8E, M58 AF-1, M808RC4, GP YH324C, Zenit, Helios i dużo innych szpargałów.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    53

    Domyślnie Dmc-lx7

    ja mogę polecić Panasonica LX7, którego wręcz uwielbiam za:
    - poręczność,
    - bardzo dobrą jakość wideo 1080p50
    - dobrą jakość zdjęć jak na takiego malucha (RAWy wołane w C1)
    - doskonały obiektyw
    - błyskawiczny AF nawet w trudnych warunkach oświetleniowych
    - możliwość użycia AF "na żądanie" podczas nagrywania wideo (przyciśnięcie spustu migawki do połowy)
    - bezgłośny, chociaż dość powolny zoom podczas nagrywania wideo
    - wbudowany filtr ND
    - wyświetlacz o bardzo dobrej rozdzielczości i szerokich kątach widzenia

    Parametrów ekspozycji nie zmieniałem podczas nagrywania wideo (tryb A), jednak z tego co pamiętam na pewno jest to możliwe w trybie M, jednak wtedy nie można użyć jednokrotnego AF (przyciśnięcie spustu migawki do połowy).
    W trakcie nagrywania wideo nie można również zmieniać położenia i rozmiaru obszaru ustawiania ostrości.
    Jest również ograniczenie długości nagrywania wideo do 30 minut.

    LX7 zastąpił u mnie GH2 (!) ze względu na mniejsze rozmiary i praktycznie taką samą jakość wideo (GH2 nie był hackowany). Przez tydzień miałem oba i używany przez 1,5 roku GH2 poszedł na sprzedaż.
    D610, N28-105D, N35 f2D, N50 f1.4D, N105 f2DC, N70-300D ED, SB-800,
    Panasonic LX100

  3. #3
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Lx7 > 1000 pln
    .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •