Close

Strona 44 z 48 PierwszyPierwszy ... 344243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 473
  1. #431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale to nie wina programu tylko Twojego starego sprzętu. 16gb ramu to ja chyba z 10 lat temu miałem
    No to dlatego pisałem, że mi by się marzył ....

  2. #432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Widzę te różnice, ale moim zdaniem nie ma w tym większego znaczenia (i nie dlatego, że są aptekarskie), a dlatego że w sumie i tak nie ciągnę na automatycznych ustaweniach, tylko kolory staram się obrabiać wedle swojego oka ręcznie.

    Mam natomiast inne pytanie - bo kolega o sympatycznym nicku jamnik o tym wspominał - ma ktoś zainstalowanego ostatniego Capture NX2 i tego nowego NXD i może potwierdzić, że nic się nie gryzie i nie koliduje?
    Ja mam oba z musu, bo NX2 nie otwiera nefów z D850. Do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów, a często latam między oboma programami.

  3. #433
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    No to dlatego pisałem, że mi by się marzył ....
    NXD można pomóc, wrzucając małe porcje zdjęć. Spróbuj podzielić fotki na katalogi, np. po 10 sztuk.

    Właśnie wyczytałem taki trick, żeby zmienić miejsce cache'u na dysk inny niż instalka programu. Mowa o opcji Edit -> Preferences -> General -> Cache settings. Wybierz move to the new location.
    Wydaje się sprawniej działać.
    Ostatnio edytowane przez _Pawel ; 25-09-2018 o 21:28

  4. #434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    NXD można pomóc, wrzucając małe porcje zdjęć. Spróbuj podzielić fotki na katalogi, np. po 10 sztuk.

    Właśnie wyczytałem taki trick, żeby zmienić miejsce cache'u na dysk inny niż instalka programu. Mowa o opcji Edit -> Preferences -> General -> Cache settings. Wybierz move to the new location.
    Wydaje się sprawniej działać.
    Dzięki, faktycznie lekko przyspieszył, dzięki Paweł

  5. #435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ja mam oba z musu, bo NX2 nie otwiera nefów z D850. Do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów, a często latam między oboma programami.
    Ja również żadnych problemów nie zauważyłem.

  6. #436

    Domyślnie

    Witam, co może być powodem tworzenia jakby mozaiki ze zdjęcia po wykadrowaniu go i wyeksportowaniu do .jpg ?
    Przykładowe zdjęcie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0535_00001.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	2,09 MB
ID:	15146
    Problem miałem też w starszej wersji programu jak i w najnowszej. Nie zdarza się to w każdym ale raz na kilka zdjęć. Ponowna próba obróbki nie pomaga.
    D5100 + /N18-55 VR F3.5-5.6/ + /S17-50 F2.8 EX DC OS HSM/ + /N55-200 VR F4-5.6/ + /Nissin Di622/

  7. #437

    Domyślnie

    Spróbuj zresetować ustawienia (adjustments) dla zdjęcia. Najbardziej podejrzane jest tu cropowanie - niektóre wersje NX-D miały problem z cropowaniem, prostowaniem itp.
    A może nefy zostały uszkodzone podczas kopiowania? Spróbuj jeszcze raz skopiować nef z karty, jeśli jeszcze masz oryginały.

  8. #438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Widzę te różnice, ale moim zdaniem nie ma w tym większego znaczenia (i nie dlatego, że są aptekarskie), a dlatego że w sumie i tak nie ciągnę na automatycznych ustaweniach, tylko kolory staram się obrabiać wedle swojego oka ręcznie.

    Mam natomiast inne pytanie - bo kolega o sympatycznym nicku jamnik o tym wspominał - ma ktoś zainstalowanego ostatniego Capture NX2 i tego nowego NXD i może potwierdzić, że nic się nie gryzie i nie koliduje?

    Nie do końca rozumiem co oznacza słowo "gryzie", w każdym razie mam zainstalowane obydwa programy i wszystko działa w jednym i drugim, aczkolwiek używam ich z osobna-najpierw obróbka raw w NX-D (N D750), konwersja do JPG i potem JPG w NX-2 jakieś ew. poprawki. Jeżeli mam otwarte obydwa programy to NX-2 czasami trochę przymula, ale to raczej wina mojego słabego kompa z i3 i 4 ramu. Chyba że będziesz chciał rawa otwartego w NX-D otworzyć w NX-2 ale z poziomu tego programu ( coś jak np. Analog efex pro prosto z PS) to wtedy najpierw przekonweruje do tiffa a potem otworzy w NX-2. Ale jak to dalej dział to nie wiem bo w taki sposób nie obrabiam.


    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale to nie wina programu tylko Twojego starego sprzętu. 16gb ramu to ja chyba z 10 lat temu miałem
    Jakie 16 giga?? Ja tez mam i3 +4 ramu i NX-d całkiem chodzi, tylko zmiany robione na dodanych niedawno u-pointach trochę wolno wchodzą, ale ogólnie nie jest źle
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-10-2018 o 23:20

  9. #439
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Czy jest funkcja w NX-D aby działanie punktu kontrolnego było na zewnątrz okręgu a nie w środku?

  10. #440

    Domyślnie

    Chodzi o coś takiego jak odwrócenie maski? Nie da się. Możesz zduplikować punkt kontrolny, ale on też będzie w okręgu.

Strona 44 z 48 PierwszyPierwszy ... 344243444546 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •