Close

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 473
  1. #461

    Domyślnie

    W ustawieniach Picture Control w Capture NX-D.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-02-23 13_14_03-Picture Control Utility 2.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	21524
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-02-23 13_15_05-Window.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	21525
    D750, S 35:1.4, T 24-70:2.8 G2, SB700

  2. #462
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    w życiu bym nie znalazł może dlatego że ten panel mam na stałe wyłączony dzięki

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atum Zobacz posta
    Capture NX-2 nie otwiera RAWów z D810. dlatego o to pytałem. Ale rozumiem o czym piszesz więc skupię się na szukaniu presetów do NX-D
    A otwiera, tylko musisz pobrać wtyczkę: https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...ie-capture-nx2

  4. #464

    Domyślnie

    Usunąłem zbędną dyskusję.
    Nie odbiegajcie od tematu.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #465

    Domyślnie

    Jest jakiś tutorial pl do NX-D?

  6. #466

    Domyślnie

    Jest możliwość wyłączenia Picture Control w Capture NX-D ? bo D-Lighting możemy wyłączyć a Picture Control nie, tak samo w lustrze. Chciałbym porównać obrazy z innymi programami po wyłączeniu tych opcji.

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Jest możliwość wyłączenia Picture Control w Capture NX-D ?
    Nie ma takiej możliwości, podobnie jak nie ma w większości wywoływarek.

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Chciałbym porównać obrazy z innymi programami po wyłączeniu tych opcji.
    Co konkretnie masz na myśli?
    Raw to raw i nie ma czego porównywać, bo raw nie jest obrazem RGB.
    Wyjściowe obrazki, które oglądasz wywoływarkach, zawsze są wynikiem zastosowania jakiegoś "picture control" (czyli dostosowania kolorystyki do preferencji użytkownika), które różnie nazywają się w różnych programach a czasami w ogóle nie są nazwane. Nawet jeśli jakiś profil nazywa się "flat" czy "neutral" to też jest odmiana "pictue control". Nawet jeśli nie widzisz opcji zmiany profilu kolorystyki, to ten profil jest "zaszyty" w programie i reprezentuje wizję twórców programu jak powinny wyglądać kolory na zdjęciach.
    W niektórych programach jest opcja wyświetlenia surowego rawa, ale wtedy to nie jest "obraz".

  8. #468

    Domyślnie

    W Lightroom można wyłączyć wystarczy zmienić profil z Adobe Color na Adobe Standard i mamy jak w Camera RAW w Capture One rozumiem, że tak został napisany wiec nic się nie da wyłączyć, myślałem, że może w Capture NX-D oprócz D-lighting można wyłączyć PC ogólnie Capture NX-D ma nieintuicyjny interfejs jest to strasznie uciążliwe jak korzysta się na co dzień z innego programu.

    Wywołuje zdjęcie w każdym z programów i porównuje jaka jest różnica wiadomo, że suwaki nie działają na tej samej zasadzie wiec trzeba na oko. Wcześniej wywoływałem surowe rawy do Tiffa i myślałem, że surowy RAW w każdym programie będzie surowy po wywołaniu, nie wiedziałem, że każdy program jest inaczej napisany pod względem kolorystyki i innych rzeczy, sądziłem, że tylko nikon ma takie dodatki.

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    W Lightroom można wyłączyć wystarczy zmienić profil z Adobe Color na Adobe Standard i mamy jak w Camera RAW
    To akurat nic dziwnego – LightRoom i CameraRAW to produkty od tego samego producenta, pracujące na tym samym silniku. Nota bene kiepściutkim, jeśli chodzi o kolory. Adobe ma tylko świetne odszumianie, no i może czasaaaami – gaszenie świateł.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #470

    Domyślnie

    Wiedziałem o tym, że pracują na tym samym silniku A co preferujesz innego skoro Adobe ma kiepściutkie kolory ? Capture One ma inne światła i cienie niż Adobe który delikatniej, ale ze szczegółami a Capture One tak jakoś HDR-owo ale malowniczo.

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •