Close

Strona 34 z 48 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 473
  1. #331

    Domyślnie

    Panowie - ja mam taki dziwny problem z NX-D
    Otóż, ostatnio dość często po kliknięciu na ikonę "otwórz w aplikacji" i czy to wybiorę PSa ( a nawet NX2 próbowałem i to samo) - coś zamiesza, zakręci, zawiruje - jak program wskazany nie jest uruchomiony, to nawet go uruchomi... i koniec.
    Nie pojawia się to zdjęcie w tym programie. Ale odnajduje go tam gdzie NX-D zapisuje TIfy - i to zapisanego z dziwną nazwa jakies cyfry i litery i zaczynającą się od $$
    Zaczyna to byc bardzo irytujące - ponieważ trafia to i PS i NX2 więc nie wiem gdzie szukać przyczyny ? Ma ktoś jakiś pomysł ? A drugie - można wskazać miejsce zapisywania TIFa przez NX-D przy takiej akcji "otwórz w aplikacji" ?
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 14-01-2015 o 13:38

  2. #332

    Domyślnie

    U mnie dzieje się coś innego: jak nacisnę "otwórz w aplikacji CNX2" to otwiera się CNX2 i pokazuje to zdjęcie ,które było widoczne w NX-D. Natomiast nie można wówczas zamknąć programu NX-D na krzyżyku (tylko wyłączając PC) nawet po zamknięciu programu CNX 2.( Próbowałem na pliku z D300s).
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  3. #333

    Domyślnie

    Ciekawostka: w nowej wersji NX-D 1.1.0 wprowadzono do palety Camera Lens Corrections nowy element o nazwie PF Flare Control służący do ograniczenia efektu flary pierścieniowej i kołowej.
    Zainstalowalem dla sprawdzenia jak to działa ale to okienko jest nieaktywne. Próbowałem z NEF-ami z D300s, D600 i D750 z obiektywem typu D i G i nic. Może ktoś spróbuje u siebie z ciekawości.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  4. #334

    Domyślnie

    Też mam ten nowy element, o nazwie PF Flare Control martwy.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  5. #335

    Domyślnie

    Nie rozumiem, jak poważna firma na swojej oficjalnej stronie chwali się czymś czego faktyczne w programie nie da się uruchomić.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  6. #336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    U mnie dzieje się coś innego: jak nacisnę "otwórz w aplikacji CNX2" to otwiera się CNX2 i pokazuje to zdjęcie ,które było widoczne w NX-D. Natomiast nie można wówczas zamknąć programu NX-D na krzyżyku (tylko wyłączając PC) nawet po zamknięciu programu CNX 2.( Próbowałem na pliku z D300s).
    No, to u mnie jeszcze inna opcja
    Przy próbie otwarcia pliku z poziomu NX2 - "otwórz z CNX" - program CNX uruchamia się błyskawicznie, zdjęcie jest edytowane, funkcje CNX działają, ale... na ekranie zostaje etykieta CNX, której nie daje się za nic usunąć. Ale CNX daje się zamknąć krzyżykiem z paska otwartych programów . Co ciekawe, pliki z poziomu NX2 otwierają się bez problemu w Corelu...
    Jeśli uruchamiam CNX i otwieram zdjęcia z jego przeglądarki, wszystko jest OK.
    Chciałem wrzucić zrzut, ale nie wchodzi do postu...
    Zaczynam podejrzewać kartę graficzną.
    Pozdrowienia
    Jan

  7. #337

    Domyślnie

    To napiszę coś i innej beczki !
    Kupiłem KIEDYŚ wcale nie Tak dawno i wcalle nie była to mała cena NX + Filtry
    Bo LR był niewiele droższy i teraz mam Program do Wolania NEF co mogę wywalić do KOSZA !!!
    Bo Firma Nikon doszła do wniosku że coś jest .......
    Czyli wydałem Kasę i po CA; 2 latach muszę sam się martwić co dalej !?
    Ręce OPADAJĄ
    Program to CA 450 zl Filtry Kolejne 450zl i teraz wszystko do KOSZA !!!
    Nikt o tym nie Pisze ale to nasza KASA i co DALEJ ???
    NIKON

  8. #338

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirek Zobacz posta
    To napiszę coś i innej beczki !
    Kupiłem KIEDYŚ wcale nie Tak dawno i wcalle nie była to mała cena NX + Filtry
    Bo LR był niewiele droższy i teraz mam Program do Wolania NEF co mogę wywalić do KOSZA !!!
    Bo Firma Nikon doszła do wniosku że coś jest .......
    Czyli wydałem Kasę i po CA; 2 latach muszę sam się martwić co dalej !?
    Ręce OPADAJĄ
    Program to CA 450 zl Filtry Kolejne 450zl i teraz wszystko do KOSZA !!!
    Nikt o tym nie Pisze ale to nasza KASA i co DALEJ ???
    Niczego nie musisz przecież wyrzucać do kosza. Nikt nie zabiera Ci tego co kupiłeś. Możesz dalej używać tego co Twoje. Podchodząc do sprawy optymistycznie jest nawet lepiej ponieważ nie musisz wydać kolejnych 450 zł na NX3, a dostajesz darmowego NXD. Ja oczywiście również żałuję że nie będzie już następcy CNX2, ale trudno takie jest życie.
    Natomiast Niksoftware możesz chyba stosować z LR i PS jeżeli się na nie przesiądziesz uznając, że CNX2 to już nie jest to.

  9. #339
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Wcale mnie nie dziwi frustracja Mirka, jako że autentycznie nie wygląda to poważnie ze strony Nikona.
    Za mało kasy, czy inna dolegliwość ?
    W sumie i tak im się ta decyzja o niepodtrzymaniu cnx-a drugiego czkawką odbije.
    Zresztą ku uciesze konkurencji.

    Sam się zastanawiam, czy na złość Nikonowi nie zmienić systemu.
    Medice, cura te ipsum.

  10. #340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    ...

    Sam się zastanawiam, czy na złość Nikonowi nie zmienić systemu.
    Może lepiej "odmrozić uszy" ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 34 z 48 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •