Close

Strona 32 z 48 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 473
  1. #311

    Domyślnie

    "Do NX2 spacerujesz z tifem, nef zostaje w NX-D."

    Tak zrobiłem, ale nie wszystkie funkcje w CNX2 działają na TIFie.
    Przeniosłem też NEFa edytowanego w NX-D do CNXa, ale okazało się , że wprowadzone zmiany w NX-D zniknęły i plik jest surowy jak przed edycją.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  2. #312
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Przecież NX-D zapisuje zmiany nie w NEF, a w osobnym pliku (tworzy do tego podkatalog w katalogu ze zdjęciami).
    Dlatego inne programy (tzn View NX i CNX2) nie widzą zmian.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #313

    Domyślnie

    NX-D tworzy sobie plik z ustawieniami w katalogu, z którego pochodzi edyt. zdj.
    CNX wprowadza zmiany w samym NEF-ie (podobnie ViewNX)
    Tak więc, kompatybilność tych programów nie jest w każdą stronę
    p.s ciekaw jestem, czy NEF edytowany w CNX, będzie ze zmianami otwierany w NX-D ? sprawdzisz ?

  4. #314
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja nie, bo nie mam CNX.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja nie, bo nie mam CNX.
    a to było do kolegi Zom53, ale może to sprawdzić ktokolwiek, kto ma oba softy

  6. #316

    Domyślnie

    Sprawdziłem. Sytuacja jest bardzo ciekawa. NEF z D300s edytowany w CNX2 (zmana ekspozycji,cieni , Picture Control) otwiera się w NX-D i można go dalej edytować. Natomiast jeżeli zastosuje się w CNX2 np. CCP to plik zachowuje poczynioną edycję ale jest tylko do oglądania.Palety do edycji są wtedy nieaktywne i wyświetla się komunikat : "Only preview in their RAW data will be displayed for RAW (NEF/NRW) images that have adjustment steps created in Capture NX ar Capture NX2. To process and adjust the RAW data of the images, you need to restore themto their original states by using the Restore comand from Adjust menu".
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  7. #317
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Sprawdziłem. Sytuacja jest bardzo ciekawa. NEF z D300s edytowany w CNX2 (zmana ekspozycji,cieni , Picture Control) otwiera się w NX-D i można go dalej edytować.
    W sumie co tu dziwnego. tak powinno to wyglądać.
    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Natomiast jeżeli zastosuje się w CNX2 np. CCP to plik zachowuje poczynioną edycję ale jest tylko do oglądania.
    Co to CCP ?
    Jeśli zewnętrzna wtyczka to nic dziwnego, że inny program bez tej wtyczki nie wie co robić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #318

    Domyślnie

    CCP to Color Control Point.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  9. #319
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czyli jak jest korekta w CNX2 w funkcji, której nie ma NX-D, to NX-D nie potrafi obrabiać dalej takiego pliku. To nie jest specjalnie dziwne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #320

    Domyślnie

    Tak właśnie jest.Sprawdziłem na wszystkich narzędziach, których nie posiada NX-D.
    Dziwne jest dla mnie to, że poczynione zmiany zapisuję w tym samym NEF-ie a w NX-D nie można go edytować.
    Ale to wszystko chyba przez to, że NX-D edytowane zmiany w zdjęciu zapisuje w osobnym pliku (NKSC PARAM).
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

Strona 32 z 48 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •