Close

Strona 73 z 74 PierwszyPierwszy ... 236371727374 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 735
  1. #721

    Domyślnie

    Oczywiście, robi a teraz nawet w rękach nowego właściciela, wyjątkowo zadowolonego z poprzedniego d90 jaki padł ofiarom lepkich rąk. Jeżeli ktoś będzie wybierał się na skok bangee w Krakowie, tam zostanie utrwalony moim byłym d90

  2. #722
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Potwierdzam D90 nadal porusza migawką i rejestruje obraz. Oczywiście technologia idzie do przodu i czasem brakuje czy to prędkości af, czy pełnej klatki a ISO nie pozwala poszaleć. Jednak najważniejsze znać bolączki i niedomagania sprzętu i umieć się do nich dostosować.

    Uwierzcie lub nie niedawno popełniłem ślub D90 plus 50 1.8 na śrubokręt (nie za pieniądze a grzecznościowo) i dało radę.

    Przeraża mnie trochę rozmiar RAW z nowych puszek, a tu pięknie nie najnowszy komp daje radę z obróbką.

    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  3. #723

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9296.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	180,7 KB
ID:	24421
    Kilka postów wcześniej były ptaszki i wiewiórki do daje coś pospolitego mieszkańcy miasta

  4. #724

    Domyślnie

    Nie dać umrzeć tematowi, D90 nieśmiertelne

    Jak już przy ptaszynach to wrzucę coś od siebie, model lata codziennie w parku przegania czarne ptaszyska
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ptak.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	1,58 MB
ID:	24422
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  5. #725

    Domyślnie

    U mnie rolę flagowca w kolekcji przejął po D90 jego następca czyli D7500. Teraz czuję moc. Bohater wątku służył mi 9 lat. Był wymagający. Nie chciał za bardzo gadać ze stałeczką 35/1.8 Nie zawsze byłem zadowolony z balansu, autofocusa . Zdarzało mi się czasem że nawet w postprodukcji ciężko mi było dojść do ładu z kolorami. Z cieni wyciągał nieźle jak na swoją epokę. W momencie zakupu możliwości wysokiego ISO zadowalały mnie jako użytkownika. Z czasem jak wiadomo , apetyt rośnie w miarę jedzenia i rosną potrzeby. Nowa zabawka deklasuje poczciwą D90 pod każdym względem ( niemalże ) chyba że chcieć używać muzealnych obiektywów.
    Co by jednak nie mówić to D90 dał mi wiele momentów radości w użytkowaniu i na pewno go nie odsprzedam. Robi zdjęcia. Trzeba być świadomym fotografem, wiedzieć, czego się chce. Na pewno staruszkowi mogą dodać skrzydeł dobre obiektywy. Ktoś z przedmówców pisał że opędził na D90 wesele. Mi też się udało - nie zarobkowo a po koleżeńsku i hobbystycznie bardziej . Z pomocą SB-710 tki i stałki 35 mm.
    Staruszek więc będzie sobie spokojnie leżał w torbie i jako emeryt od czasu do czasu sobie klapnie parę razy
    D90, D7500, N18-105, N70-300VRII, N35 1.8, N AFP-10-20 i zbieram dalej

  6. #726
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Sigma18-35 1,8 + sigma 50-100 1,8 z tą puchą gada doskonale. Pomimo braku ficzerów typu mikroregulacja itp.
    Nad D 7100 trzeba było nieco popracować...

  7. #727

    Domyślnie

    Zastanawiałem się, jak daje radę obecnie D90 na ustawieniach fabrycznych z kitem 18-105 w jpg. No to zabrałem go ze sobą, jak go fabryka stworzyła (poza gripem)


    i oto efekt (pozazdrościłem kwiatków w wątku o D200)
    Zdjęcia na ustawieniach przetwarzania obrazu "Standard", tylko pomniejszone i wyostrzone poza ostatnim, który jest powiększeniem 100%









    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #728

    Domyślnie

    Dzisiejszy spacer z D90 + 18-105 czyli zestaw startowy z przed dekady jak widać dalej potrafi zaskoczyć.
    gotowy JPG z puszki oczywiście crop
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4185.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	27939
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  9. #729

    Domyślnie

    Miałem i chwalę sobie ten sprzęt. Solidny i niezawodny. Choć po przesiadce na nowszy model widać jego minusy. Największy to ISO.
    ...

  10. #730

    Domyślnie

    Z Sigmą 17-50 dostał nowych skrzydeł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9591.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	1,59 MB
ID:	28273
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9611.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,97 MB
ID:	28274

Strona 73 z 74 PierwszyPierwszy ... 236371727374 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •