Close

Strona 1 z 80 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 798
  1. #1

    Domyślnie tani monitor do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez MstrG
    UWAGA
    Aktualna lista monitorów do fotografii znajduje się w artykule naszego forumowicza @skinny500: https://tomaszpluszczyk.pl/monitor-f...obrobki-zdjec/ - wpis jest na bieżąco aktualizowany o nowe modele

    Witam.
    Kupiłem laptopa i niestety jakakolwiek obróbka zdjęć na nim to porażka. Chodzi przede wszystkim o to, że wszystko zależy od tego jak jest otwarty. np. obrobiłem zdjęcie i klapnąłem laptopa, za chwilę wracam, otwieram (inny kąt otwarcia laptopa) i wydaje mi się, że zdjęcie za jasne. .
    Szukam jakiegoś taniego monitora, którego będę mógł podłączyć do laptopa i wtedy zająć się obróbką.
    Czy takie monitory dadzą mi lepszy komfort pracy?
    - Monitor LG 19EN33S
    - Monitor SAMSUNG S19C150F

    Bardzo proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 09-02-2017 o 21:49 Powód: Dodanie przydatnego linku
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem ten wątek. Niestety nie stać mnie na takie monitory
    Moglibyście mi podać jakieś modele raczej niedrogie. Dodam tylko, że zdjęciami zajmuje się amatorsko. Raz w miesiącu zrzucam zdjęcia z aparatu i wtedy delikatnie je obrabiam.
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Dołączam się do tematu. Kupiłbym jakiś monitor, coś lepszego niż matryca w laptopie. Nie chciałbym (nie mogę) przekroczyć 500-600zł. A jeśli nie ma w tej cenie monitora do fotografii/grafiki, to może chociaż coś z tych monitoropodobnych, o lepszych osiągach niż to co mam i możliwości skalibrowania.
    Znajdzie się coś takiego?
    D300| N 18-105| SB-800

  5. #5

    Domyślnie

    W takiej cenie szału nie będzie, ale można powalczyć z LG 234 na IPS, w mniej więcej tej cenie będzie ok, skończy Ci się kłopot z kątami przy obróbce.
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszek00 Zobacz posta
    Czytałem ten wątek. Niestety nie stać mnie na takie monitory
    Moglibyście mi podać jakieś modele raczej niedrogie. Dodam tylko, że zdjęciami zajmuje się amatorsko. Raz w miesiącu zrzucam zdjęcia z aparatu i wtedy delikatnie je obrabiam.
    Mówimy o nowych czy używanych? Jak używka to Eizo EV2023W i powinien być Pan zadowolony oczywiście do amatorskiej obróbki.
    Właśnie przeszukałem znany portal aukcyjny i była jedna używka która poszła za lekko ponad 300zł.
    Sam taki posiadam i mogę polecić.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak na szybko to kilka modeli już znalazłem na aukcjach polisingowe w granicach 200-300zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłem niedawno Samsunga 22 cale - model S22C300, za trochę ponad 400 stówki. Jak na moje zabawy ze zdjęciami a nawet jakieś próby pracy z PSem w zupełności wystarcza. Tak jak napisano wcześniej, nie ma co oczekiwać szału za parę stówek. Jaki by to nie był model - praca z nim będzie niemal identyczna jak z pozostałymi w tej cenie. Aby zacząć pracować z grafiką profesjonalnie, niestety ale wtedy trzeba wyskoczyć z kasy i to nie małej.
    N

  9. #9

    Domyślnie

    NEC 2080UX, poczytaj o nim, używka za ok 300zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Eizo L795 na Allegro kosztują ponizej 200zł. Matryca PVA zastosowana w tym panelu daje dobre możliwości kalibracji i dosyć dobre kąty widzenia. Profile dostępne w sieci.

Strona 1 z 80 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •