Close

Strona 65 z 80 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 798
  1. #641

    Domyślnie

    To jest fajne. "Jest wiadomym", ktoś mi mówił, gdzieś słyszałem, dotarłem dookoła. To rzeczywiście jest merytoryczne podejście do tematu. Moje gratulacje.
    Jacek

  2. #642

    Domyślnie

    Nie zajmuję się certyfikacją procesów produkcyjnych.

  3. #643

    Domyślnie

    Wiedziałem, że tak będzie. Macie już 642 posty, jeśli dobrze pamiętam, z kłótnią czy Tom01 ma rację czy nie ma. Od kilku lat jestem na forum i za każdym razem jest to samo. Tylko Tom01 jest stały W każdym razie ja kupiłem monitor z listy Tom01 taki, na który mnie było stać.
    @leszek00 kupiłeś coś? Czy ciągle próbujesz zrozumieć o czym koledzy piszą?

    Spójrz tutaj: https://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

    wybierz taki na jaki Cię stać. W Twoim zakresie cenowym będzie to "1. Klasa domowo-biurowo-uniwersalna." Ja jestem amatorem bardzo nieprofesjonalnym, więc też z tej klasy wybrałem. Po kalibracji mam deltaE w zielonym polu (według iProfilera x-rite) i jestem zadowolony. W każdym razie to co wydrukowałem jak dotąd zgadzało się z obrazem monitora. Więc dalej nie wnikam.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #644

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Wiedziałem, że tak będzie. Macie już 642 posty, jeśli dobrze pamiętam, z kłótnią czy Tom01 ma rację czy nie ma. Od kilku lat jestem na forum i za każdym razem jest to samo. Tylko Tom01 jest stały
    Ja jestem na tym forum równie długo co Ty, miałem kilka słownych utarczek z Tome01 i powiem tyle - doceniam jego wkład w to forum, ale moim zdaniem nie jest to działanie bezinteresowne i tak było od samego początku.
    Ktoś kto rzuca normami, a potem głupio się wykręca, ze taka norma kosztuję całkiem sporo i on to jej nawet w rękach nie miał jest dla mnie osobą do której nie mam zbyt dużego zaufania.
    Gdyby nie mój wpis i "kłótnia" , to sporo ludzi mogłoby powielać ów rewelacje dalej, a to już moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. W tej normie nie znajdziecie tego o czym wspomina Tom01 (brzmi fachowo, a ze mało ma to wspólnego z prawda to już nieistotne)


    Cytat Zamieszczone przez Tom01
    Norma ISO-13402 mówi, że aby zachować ciągłość produkcji, wytwórca monitorów musi mieć minimum dwóch niezależnych dostawców paneli. Z tego wynikają dość oczywiste wnioski.
    kontra wypowiedz dwa posty później:

    Cytat Zamieszczone przez Tom01
    Dokładne sprawdzenie nie jest takie super proste, bo normę trzeba kupić aby mieć wgląd w jej całą treść. Wspomniana norma nie jest typowo produkcyjna, ale zdaje się w niej jest wzmianka, przy okazji tolerancji parametrów, bo traktuje głównie o nich. Ja do tych informacji dotarłem dookoła, przez serwisówkę. Nie podam szczegółów, sygnalizuję tylko istnienie takiej rzeczy.

    Ok, to by było na tyle. Po kilku latach nieobecności na forum mogę powiedzieć, ze taki styl jednak musi przynosić całkiem spory profit, skoro jesteś w stanie dalej produkować tutaj tysiące postów o tym jak to EIZO I NEC, oczywiście tylko w wersji regionalnej (kolejna ściema i bełkot marketingowy) COLOR (którą to wersję tak się składa - oferuje tylko twój sklep i żaden inny w PL) ma racje bytu.

    Tym którzy jednak potrafią myśleć - polecam zastanowić się, ile w tym wszystkim jest marketingu a ile prawdy....
    Ostatnio edytowane przez locos ; 14-01-2021 o 00:27

  6. #646

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    oczywiście tylko w wersji regionalnej (kolejna ściema i bełkot marketingowy) COLOR
    Co jest ściemą? W skład monitora w programie COLOR wchodzi:
    - Przebranie, sprawdzenie pod kątem naturalnej liniowości, wad panelu, pikseli, paprochów, wycieków.
    - Rozszerzenie gwarancji na ww + 5 lat gwarancji ogólnej.
    - Licencja na kalibrację.
    - Usługa wszechstronnej prekalibracji do kilku dziedzin i wariantów oświetlowych.
    - Wysokiej klasy wzornik porównawczy.
    - Raportowanie z wynikami.
    - Obsługa produktu i dostawa zgodna z standardami fabrycznymi. Nie ma nawet pół odcisku palca na obudowach.
    - Przejęcie odpowiedzialności w przypadku szkód transportowych.
    - Przechowanie danych monitora, plików z obrazami programowania procesora obrazowego przez 10 lat.
    - Bezpłatne wsparcie techniczne do końca życia produktu.

    Co z tego jest ściemą, nieprawdą? Proszę o konkretne dowody, że tak jest. Bo dowodów przeciwnych jest dużo, nawet w tym wątku. Jeśli Pan ich nie przedstawi, stwierdzę, że jest Pan cholernym kłamcą.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 14-01-2021 o 01:27

  7. #647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Po kilku latach nieobecności na forum mogę powiedzieć, ze taki styl jednak musi przynosić całkiem spory profit, skoro jesteś w stanie dalej produkować tutaj tysiące postów o tym jak to EIZO I NEC, oczywiście tylko w wersji regionalnej (kolejna ściema i bełkot marketingowy) COLOR (którą to wersję tak się składa - oferuje tylko twój sklep i żaden inny w PL) ma racje bytu.

    Tym którzy jednak potrafią myśleć - polecam zastanowić się, ile w tym wszystkim jest marketingu a ile prawdy....
    Ok, z normą w pierwszej chwili zabrzmiało to inaczej, więc faktycznie trochę wpadka.
    No dobra, zaraz, ale wielokrotnie było powiedziane, napisane, podkreślone i wyjaśnione, wielokrotnie też przez samego @Tom01, że wersje COLOR TUNED i COLOR są autorskim pomysłem i produktem Toma. Usługa wykonywana jest na tyle dobrze, że została wprowadzona w porozumieniu i z oficjalnym wsparciem firmy NEC, która to firma podpisuje się pod tym i autoryzuje to, co robi z monitorami Tom. W związku z tym, że Tom miał pomysł, włożył ileś czasu, wysiłku, zaangażowania we wprowadzenie tego pomysłu, wykonuje tą usługę dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, poświęca swój czas i pieniądze nazakup oprogramowania i sprzętu, płaci pracownikom, więc chyba naturalnym jest, że na tym zarabia, co jest w tym takiego dziwnego? Nie musisz kupować wercji CT lub COLOR, to jest opcja, w ofercie dostępne są także wersje gołe. Nie musisz kupować u Toma, możesz kupić w innym sklepie. Nie musisz kupić Eizo/NEC, możesz zakupić monitor wyprodukowany przez firmy np BenQ, Dell, Phillips, LG i inne, które sa sprzedawane bez zysku, bezinteresownie, bez ściemy i bełkotu marketingowego, przez wolontariuszy, którzy po czasie dla przyjemności i bezinteresownie w fabryce, sklepie, biurze projektowym wymienionych firm, idą do pracy wieczorem, żeby zarobić na chleb. W swoich materiałach podają tylko suche fakty, bez zadnej obudowy reklamowej, tylko prawdę. Nikt na tym nie zarabia, a Twój uśmiech po zakupie ich monitora jest dla nich najwyższą nagrodą. Czego nie rozumiesz?

    PS. Mam nadzieję, że w swojej pracy kierujesz się podobnymi wartościami

  8. #648

    Domyślnie

    Muszę sprostować: Moja firma monitory przygotowywane "pod klucz" robiła co prawda od zawsze, ale bez specjalnego oznaczania. Po prostu zamawiało się dodatkową usługę. Pomysł podziału NEC-ów na osobną serię ColorTuned jest kolegi #Czornyj. Seria COLOR jest natomiast po prostu nadaniem znaku towarowego temu, co firma oferowała już dużo wcześniej. Obie serie ColorTuned i COLOR są wytwarzane z porozumieniu z producentem. CT produkuje się w siedzibie jednego z dystrybutorów, COLOR u mnie. Istnieją dwie serie, gdyż różnią się zaawansowaniem przygotowania, kompletacją, zakresem wsparcia gwarancyjnego i technicznego.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 14-01-2021 o 10:29

  9. #649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Co jest ściemą? W skład monitora w programie COLOR wchodzi:
    - Przebranie, sprawdzenie pod kątem naturalnej liniowości, wad panelu, pikseli, paprochów, wycieków.
    - Rozszerzenie gwarancji na ww + 5 lat gwarancji ogólnej.
    - Licencja na kalibrację.
    - Usługa wszechstronnej prekalibracji do kilku dziedzin i wariantów oświetlowych.
    - Wysokiej klasy wzornik porównawczy.
    - Raportowanie z wynikami.
    - Obsługa produktu i dostawa zgodna z standardami fabrycznymi. Nie ma nawet pół odcisku palca na obudowach.
    - Przejęcie odpowiedzialności w przypadku szkód transportowych.
    - Przechowanie danych monitora, plików z obrazami programowania procesora obrazowego przez 10 lat.
    - Bezpłatne wsparcie techniczne do końca życia produktu.

    Co z tego jest ściemą, nieprawdą? Proszę o konkretne dowody, że tak jest. Bo dowodów przeciwnych jest dużo, nawet w tym wątku. Jeśli Pan ich nie przedstawi, stwierdzę, że jest Pan cholernym kłamcą.

    Tom01 - szkoda mi czasu na jałową dyskusję. Masz dość krotka pamięć i chyba nie wiesz co napisałeś pare postów wcześniej. Pytałem dlaczego na oficjalnej stronie NECa nie ma takiej wersji monitora jak COLOR - dostałem odpowiedź, ze NEC prezentuje model referencyjny, natomiast wersja COLOR to wersja regionalna. Zacznijmy od tego, ze to nie jest żadna wersja REGIONALNA, tylko twoja wersja - żaden inny sklep w Polsce nie ma takiej opcji w ofercie !! Mistrzostwo robienia ludziom wody z mózgu ! Ty sobie wymyśliłeś tą wersje i kurczowo bronisz tezy, że NEC wypuszcza buble jakościowe z linii montażowej ...
    To co Ty robisz z monitorem, który bierzesz jak każdy inny sklep w PL z tego samego centrum dystrybucyjnego to już jest dla mnie jest totalnie nieistotne i nigdzie nie napisałem, ze tego co zadeklarowałeś nie wykonujesz!!
    Natomiast wtłaczanie ludziom do glow, ze linia produkcyjna NECa ma takie rozrzuty jakościowe, że głowa mała jest następnym chwytem marketingowym.
    Pracowałeś kiedyś w przemyśle ? Wiesz jak funkcjonuje QA w tak wielkich firmach jak NEC czy mu podobne - gdzie produkcja jest wielkoseryjna i nie ma miejsca na błędy/ rozrzuty jakościowe ? Stawiam na to ze jednak nie, bo gdybyś pracował to nie rozpowiadał byś takich bzdur. Swoja droga ciekawym jest reakcji NEC'a (z którym ponoć masz naprawdę ultra specjalne relacje) na to w jakim świetle ich przedstawiasz..... żaden dystrybutor danej marki tego nie robi w taki sposób jak Ty !

    Rozmowa z Tobą nie prowadzi do niczego - jesteś mistrzem lawirowania i prowadzenia dyskusji w taki sposób, żeby twoje było na wierzchu. EOT z mojej strony !

  10. #650

    Domyślnie

    Czyli kolego #locos, jesteś paskudnym kłamcą i trollem. Stawiasz tezę i nie potrafisz jej udowodnić.

    Nigdzie nie napisałem, że producent ma jakieś nadzwyczajne rozrzuty jakości. Wskaż kłamco cytat gdzie rzekomo twierdzę coś innego. Wiem już, że kompletnie nie rozumiesz, że chodzi o kompletnie co innego. Jeśli kupisz nowe auto to dokupujesz do niego np opony zimowe? Wiadomo, że dokupujesz, płacisz za to osobno. Wymagający użytkownicy, kupujący drogie auta, zlecają dodatkowe prace nad powłoką lakierniczą, płacąc za to extra w zewnętrznych firmach. A takie AMG czy MTechnik ingeruje w auto bardzo głęboko mechanicznie. Że też wredny producent tego wszystkiego nie przewidział i nie ma w komplecie, co? Ktoś z sieci dystrybucji ogarnia potrzebne rzeczy do korzystania w pełni z produktu lub dodatki ponadstandardowe i dlaczego to jest źle? Jakie masz podstawy cholerny kłamco i manipulancie się przypierdzielać i zarzucać mi ściemę? Wyjaśnij co z oferty mojej firmy dotyczącej programu COLOR jest ściemą, albo zamilcz, bo choć jestem nieprzeciętnie cierpliwym człowiekiem, to nie chce mi się już odpowiadać takiej kanalii rozsiewającej oszczerstwa.

Strona 65 z 80 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •