Close

Strona 2 z 80 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 798
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sephi Zobacz posta
    NEC 2080UX, poczytaj o nim, używka za ok 300zł.
    Mam tego Nec'a - jak na monitor za 300zł dobrze się sprawuje

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr-21a Zobacz posta
    Do obróbki zdjęć proponuję taki:

    http://iiyama-sklep.pl/monitory-iiya...ro-pixeli.html
    Dlaczego ten? Napisz coś więcej pliz. Jakiś czas temu kupiłem do kompa biurowo/domowego używkę 24 cale Fujitsu Siemens za 500 pln brutto. Przy tej cenie Iiamy to było lekko bez sensu. Teraz szukam jakiejś 24ki jako dodatek do Neca 2690 wuxi.

  4. #14

    Domyślnie

    Po męczarniach z wynalazkami z matrycą TN, przesiadłem się na Eizo S1921 i jestem zadowolony. Do 300zł jakąś niezajechaną sztukę spokojnie wyrwiesz

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wdhiz Zobacz posta
    Dlaczego ten? Napisz coś więcej pliz. Jakiś czas temu kupiłem do kompa biurowo/domowego używkę 24 cale Fujitsu Siemens za 500 pln brutto. Przy tej cenie Iiamy to było lekko bez sensu. Teraz szukam jakiejś 24ki jako dodatek do Neca 2690 wuxi.
    Polecił mi go mój kolega, który jest grafikiem komputerowym. Też szukałem jakiejś używki iezo albo nec. Iiyama bardzo ładnie odwzorowuje wszystkie szarości, co jest ważne przy zdjęciach cz-b. Mam go już ponad rok. Dla mnie ważne jest abym na wydrukach zdjęć widział dokładnie to co na monitorze. I tu sprawdza się doskonale. Poszukaj sobie w sieci opinie o modelu ProLite X2377HDS-1 lub jakimś może młodszym odpowiedniku.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    23

    Domyślnie

    Wiem że temat jest stary ale może się komuś przydać. W zakładzie fotograficznym gdzie pracuję szef kazał mi wybrać monitory do firmy no ale oczywiście nie nowe ;/ Jak najtaniej ale żeby było dobrze.
    Złożyłem zamówienie na Eizo S1921. To są stare monitory ale z matrycą PVA. Po wykalibrowaniu okazały się rewelacyjne. Naprawdę bardzo dobry obraz, ostry, kolorki naturalne i spore możliwości ustawienia. Kosztowały na 290 zł a czas świecenia matrycy nie przekraczał 9k h

  7. #17

    Domyślnie

    http://www.lg.com/pl/monitory-ips

    juz od 550 pln masz nowke IPS w tej serii.Moim zdaniem rewelacja.Mam od paru miesiecy.
    Ostatnio edytowane przez fotouśmieszek ; 06-03-2014 o 21:32
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  8. #18

    Domyślnie

    o czym wy tu piszecie? monitor do czegokolwiek za 3 stówy to jakieś nieporozumienie. wydajecie kupę kasy na aparaty, obiektywy, katy flasz itp a potem monitor do pracy w wordzie żeby te zdjęcia obrabiać? na czyms takim nic nie zobaczysz, zwykły telefon ma lepsze osiągi.
    Kupowanie eizo na allegro z parę stów to wyrzucenie kasy w błoto. To jak kupowanie auta w komisie - 95% po dzwonie ale nie bite. Z tym że te monitory to wypalone trupy z podkręconymi licznikami czasu pracy.

    Sory ale sprzęt do fotografi swoje kosztuje i robią to dwie firmy - eizo i nec. Kosztuje to od kilu do kilkunastu tysięcy i nie ma tu czegoś takiego jak tani sprzęt do fotografii. Tani nie jest do fotografii bo to co wyświetla pozostawia wiele do życzenia. Taki monitor musi dać się porządnie skalibrować w odpowiednio przygotowanych warunkach pracy. Zassanie profilu z sieci to nie kalibracja i nic nie daje.

    Można kupić tani monitor o ile jedynym wymogiem są kąty widzenia ale to nie ma nic wspólnego z poprawnym wyświetlaniem kolorów ani tym bardziej z poprawnym postrzeganiem tychże.

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Tylko co za różnica, że mam monitor za 4 kafle, jak i tak 98% forumowiczów będzie oglądało te obrobione zdjęcia na lcdkach za 350 zeta? Ktoś tam wyżej się pyta o monitor do amatorskiej obróbki to po co mu polecać ipsy z gamutem adobe skoro i tak tego nigdy nie wykorzysta?

    Gesendet von meinem C6806_GPe mit Tapatalk
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

Strona 2 z 80 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •