Close

Strona 21 z 80 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 798
  1. #201

    Domyślnie

    Zdjęcia to zdjęcia: ptaki samoloty portrety, krajobrazy - tam gdzie kolor tam są te same wymagania odnośnie jego odwzorowania. Kiedyś jak wybierałem statyw natknąłem się na forum na taki wątek: " Jaki statyw? - tani i dobry!" i odpowiedź: " Po co ci dwa, nie lepiej kupić jeden - dobry. Ten tani i tak wyrzucisz wiec szkoda na niego pieniedzy". Dwa monitory, to oczywiście trochę inna sprawa, ale z tego co czytałem praca na dwóch różnych monitorach jest uciążliwa. Zastrzegam, że ja w tym obszarze nie mam osobistych doświadczeń, bo uzywam tylko jednego, więc zalecam tylko ostrożność.
    Do tego NEC-a też się przymierzałem, jednak we wszystkich źródłach czytałem, że akceptowalny poziom jakości można osiągnąć po przyzwoitej kalibracji, a ten NEC nie jest wdzięcznym obiektem do tego zabiegu (brak w Polsce firmowego dedykowanego oprogramowania kalibracyjnego). No i kalibracja to kolejne koszty, a EIZO CS240 bez kalibracji jest na pewno bez porównania lepszy niż NEC EA244WMI po kalibracji. Powiem jednak obiektywnie, ze ten NEC kiedy wszedł na rynek miał niezłą opinię i w tym budżecie jest chyba dalej najlepszym wyborem.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Do tego NEC-a też się przymierzałem

    Jaki ostatecznie wybrałeś monitor ?

  3. #203

    Domyślnie

    Choćby świat się walił, w tej chwili nie mogę sobie pozwolić na monitor powyżej 2500zł/3000zł dlatego jednak ten Eizo odpada.

    Obecnie mam Nec 2080 UXi 20"
    szukam czegoś lepszego, co mniej będzie męczyło wzrok, i będzie o krok lepsze niż obecny monitor i większe, takie 24" będzie idealne.
    NEC EA244WMI - mieści się w moim budżecie, czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tego modelu, ktoś kto posiada sprzęt ?
    Czy ten monitor będzie dużo lepszy niż obecny 2080UXi posiadam?

    Na różnych forach poczytałem o NEC EA244WMI i są bardzo pozytywne opinie "cena w stosunku do jakości" jedyne co mnie przeraża to opinie których po przeczytaniu samemu nie jestem w stanie ocenić, otóż problem z migotaniem, czy ktoś kto posiada z forumowiczów ten monitor, może określić czy jest to jest dokuczliwe, czy przy normalnym użytkowaniu to widać, czy męczy to wzrok ?

  4. #204

    Domyślnie

    Zerknij jeszcze na Eizo EV2450 i EV2455. Nie są to monitory stricte do grafiki/foto ale podobno lepsze od marketowych super ofert.

  5. #205

    Domyślnie

    odezwę się bo widzę brak komentarzy a coś o tym monitorze mogę napisać po kilku miesiącach.

    Czy jestem zadowolony? Tak. Zacznę od fajnej możliwości regulacji ustawienia monitora; kąt pochylenia, obrót, wysokość, wszystko bez zbędnego kombinowania jak wcześniej musiałem robić w monitorach bez ruchomej postawy. Innego już nie kupię!

    Najbardziej interesuje Cię migotanie. Jest bardzo delikatnie odczuwalne patrząc kątem oka przy niskich wartościach jasności. Mam ustawione 3 profile przełączane przyciskiem na obudowie: 100%, 60% i 30%. Pierwszy na pogodny dzień, drugi na warunki o średniej jasności a trzeci typowo do nocnego siedzenia. Tutaj zaznaczam, dla mnie wartość ok 25% ( % podaje wg skali monitora ) jest jedną z najniższych akceptowalnych. Dla poprawy komfortu zamontowałem ledy za monitorem i dopiero teraz mogę spokojnie i długo w nocy siedzieć bez korzystania ze zbędnego dodatkowego oświetlenia.

    Któregoś pięknego dnia wybiorę się do Krk aby nasz kolega z forum naprostował kolory skoro jest taka możliwość

    Pisz co chcesz dokładniej wiedzieć a postaram się odpowiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez sabur ; 13-09-2015 o 16:33

  6. #206

    Domyślnie

    @sebur dzięki bardzo za opinie. Właśnie najbardziej obawiam się tego migotania, mam obecnie starszego Neca i nie zauważyłem czegoś takiego. Chociaż nie gapie się w monitor kątem oka. Rozumiem że patrząc wprost nie widać tego migotania ? Męczą się przez to oczy ?

    Oczywiście monitor chcę też czasami wykorzystać sobie do wirtualnej rozrywki, np. Jak minie sezon slubny to jakieś GTA5

  7. #207

    Domyślnie

    Dla mnie problem nie istnieje ale jak pisałem, jasność przynajmniej 30% i dodatkowe oświetlenie dla oszczędzania oczu i komfortu. Sam fakt proporcji 16:10 jest dla mnie ogromnym plusem i nie chciałem innych proporcji.

    Nie będę oszukiwał, ustawiając jasność na kilka % widać jak delikatnie miga. Nikogo nie będę oszukiwał. Podbijając do wspomnianego poziomu 30% migotanie nie jest odczuwalne ( przynajmniej świadomie). Wartości jak 60% i więcej są mega komfortowe. Pochwalę monitor za wysoką jasność, która w połączeniu z matowym ekranem bardzo przydaje się w słoneczne dni, gdy promienie słońca zaglądają do pokoju.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jaki ostatecznie wybrałeś monitor ?
    W czasie mojego przymierzania do NEC EA244 wszedł właśnie na rynek CS240 i na niego padł wybór. Chociaż wahania dotyczyły NEC EA244 i Eizo CS230
    Jeżeli CS240 przekracza budżet, to zastanów się jeszcze nad CS230. Jest nieco mniejszy bo ma 23", ale robiony typowo do fotografii.
    Przejrzyj jeszcze ten wątek jeżeli dotychczas tam nie byłeś http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=1216

  9. #209

    Domyślnie

    Tez mam ten monitor NEC EA244wmi od grudnia i jestem z niego zadowolony.
    Nigdy nie zauwazylem zadnego migotania. Monitor mam nie skalibrowany, ustawilem raz na poczatku i tak zostalo.
    Nie wiem jak ten monitor spisze sie w zawodowym obrabianiu zdjec, ale na moje potrzeby obrobkowe i do zastosowania domowego jest calkowicie wystarczajacy.

  10. #210

    Domyślnie

    @kurczeblade też posiadam 244wmi i mogę polecić.
    Przesiadłem się z marketowego LG i jest o niebo lepiej, ale cały czas trzeba mieć świadomość, że to jednak nie jest to. Sprzęt przejściowy, w przyszłości na pewno kupię coś lepszego, ale nie dlatego że widzę, że jest słabo, ale po opiniach. Coś w tym musi być, że dolna półka monitorów do foto zaczyna się od 3kpln, skoro tylu ludzi o tym pisze.
    Ten monitor to takie 'mniejsze zlo' jak się nie ma $$ na coś lepszego to na prawdę warto. Przestrzeń robocza - super, dla mnie docelowa, nie szukałbym nic większego.
    Z tym migotaniem nie ma się co przejmować. To nie jest tak, że migocze jak stare CRT. Raz czy dwa jak się przyjrzałem to zauważyłem b. lekkie migotanie tła w LR, ale gdybym wcześniej o tym nie przeczytał w necie to nie miałbym o tym pojęcia.

Strona 21 z 80 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •