Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Jak ożenić Nikona D3100 z wężykiem Sony?

    Witam
    Mam aparat Nikon D3100 oraz nowy wężyk elektroniczny z LCD i czasowym wyzwalaniem model S1 DO APARATÓW SONY firmy JYC, Dla mojego Nikona jest wersja N3, więc wężyk nie pasuje. Czy możecie mi pomóc połączenia jednego z drugim? Słyszeliście o przewodzie który łączy jedno z drugim? Jakaś przelotka? A może macie jakiś schemat połączeń gniazd sony i nikona? Gdzie tego szukać? Obciął bym jedną wtyczkę z wężyka i podłączył wtyczkę do nikona (wiecie jak ona się nazywa? gdzie kupić?)
    Generalnie chcę połączyć wężyk z nikonem i nie bardzo wiem jak. Proszę pomóżcie.

    Pozdrawiam
    Robert

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba za bardzo chcesz pokombinować. Może dobrym rozwiązaniem była by sprzedaż tego an alledrogo a kupno tego który działa. Może za różnicę cenową nie warto kombinować?
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #3

    Domyślnie

    A mógłbyś napisać na co Ci wężyk ?
    "Nikon"

  4. #4

    Domyślnie

    A znasz jakiś inny sposób wyzwolenia D3100 zdalnie?
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viewsoonic Zobacz posta
    Witam
    Mam aparat Nikon D3100 oraz nowy wężyk elektroniczny z LCD i czasowym wyzwalaniem model S1 DO APARATÓW SONY firmy JYC, Dla mojego Nikona jest wersja N3, więc wężyk nie pasuje. Czy możecie mi pomóc połączenia jednego z drugim? Słyszeliście o przewodzie który łączy jedno z drugim? Jakaś przelotka? A może macie jakiś schemat połączeń gniazd sony i nikona? Gdzie tego szukać? Obciął bym jedną wtyczkę z wężyka i podłączył wtyczkę do nikona (wiecie jak ona się nazywa? gdzie kupić?)
    Generalnie chcę połączyć wężyk z nikonem i nie bardzo wiem jak. Proszę pomóżcie.

    Pozdrawiam
    Robert
    Przelotek i innych wynalazków takich nie dostaniesz, jak już to trzeba sobie zrobić samemu.

    Tu masz opis pinów kabli do wyzwalania aparatów:
    www.doc-diy.net/photo/remote_pinout/

    A co do wtyczki, to w Nikonie jest to wtyczka GPS lub wtyczka kabla wyzwalania - bo tak najczęściej są opisane.
    Jednak dostępność znikoma.
    Znacznie łatwiej jest kupić kabel do Nikona do wyzwalaczy radiowych - z jednej strony wtyczka do aparatu z drugiej mini jack, a na pilocie zamontować gniazdo dla jack'a - w ten sposób można łatwo zrobić sobie uniwersalny kabel z wymiennymi wtyczkami.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    A znasz jakiś inny sposób wyzwolenia D3100 zdalnie?
    ja znam, wystarczy poszukac troche w necie a narafisz na pilota z dodatkowym odbiornikiem ktorego wpinasz na sanki lampy. Mam taki sprzet i uzywam przy foceniu noca.
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Wyzwalasz tym lampę czy migawkę w D3100?
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Wyzwalasz tym lampę czy migawkę w D3100?
    Pilot na podczerwień jest do tego aparatu (albo jego zamiennik).

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko jest jedno ale.... D3100 nie ma czujnika IR.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Tylko jest jedno ale.... D3100 nie ma czujnika IR.
    Przepraszam, mój błąd. Założyłem, że skoro niższy model - D3000 - ma, to ten też będzie miał

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •