Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wysyłka sprzętu do serwisu w Niemczech (Dusseldorf)

    Cześć,

    Chcę wysłać body i szkła do serwisu w Niemczech do przeglądu, prawdopodobnej naprawy i w celu upgrade'u firmware'u (F6). Szkła były kupowane w Polsce, body w Japonii via Ebay. Body nie jest już na gwarancji.

    Postępując wg instrukcji z wątku, wszedłem na stronę http://www.nikonrepair.net/ i niestety nie widzę nigdzie formularza rejestracyjnego, natomiast dostaję:

    Aby zarejestrować Login proszę użyć danych dostarczonych Państwu przez lokalny punkt sprzedaży lub placówkę serwisową firmy Nikon.
    Najwyraźniej od 2011 coś się w tym procesie zmieniło. Czy ktoś z Was mógłby opisać krok po kroku, co powinienem zrobić obecnie?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Piter18
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    80

    Domyślnie

    Ja dziś odebrałem aparat z serwisu niemieckiego Frankfurt i nie jestem zachwycony...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piter18 Zobacz posta
    Ja dziś odebrałem aparat z serwisu niemieckiego Frankfurt i nie jestem zachwycony...
    Ceną? Terminowością? Jakością usługi/obsługi? Poza tym piszesz o Frankfurcie, z tego co czytałem tu na forum, ten w Dusseldorfie jest spoko. Polski mnie zraził, niestety.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Piter18
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    80

    Domyślnie

    Zawiozłem aparat nowy nie używany trzymali go 2 tyg niby wymienili pół aparatu po dwóch tygodniach odebrałem i dalej nie działał poprawnie więc musiałem jeszcze raz jechać... do tego wzięli mi tez obiektyw i bez pytania zażyczyli sobie 30 euro za wycenę

  5. #5

    Domyślnie

    OK, napisałem bezpośrednio do serwisu w Dusseldorfie, dostałem bardzo miłą i szczegółową odpowiedź, przeklejam tutaj, może komuś się przyda:

    Good morning Mr. Argasinski,

    thank you for your e-mail. We regret that you have a problem with your camera and lenses. Did you check if the Nikon Service in Warschau can help you? It might be easier and probably faster than sending everything to Germany.

    Nikon Polska
    Ul. Lopuszanska 38B
    02-232 Warschau
    Tel. +48(22)-4608760

    If they can´t help, we can check your camera, please send it in this case to the following address:


    Nikon GmbH
    Service
    Tiefenbroicher Weg 25
    40472 Düsseldorf

    Please take care that everything is well packed against pressure and impact. We recommend shipping by package. Please enclose a note about the defect and your address data, including e-mail and phone. Also attach the warranty papers as copies.

    After receiving the lens we´ll send you information about arrival with repair number and log-in-data. With those you can look online for repair information about your equipment. If needed, we send an estimate before repair. If you disagree with the estimate and order everything back without repair, we charge for our effort € 25,00 + shipping and tax. Please note the shipping costs will be € 35,00 + tax anyway.
    The shipping back will be done after payment in advance.

    We recommend the following possibilities for paying the invoice:

    1) You can transfer the money to our account, written on the invoice you´ll receive after the repair order has been finished. Please give your name, invoice no. and repair no. as a reference.

    2) You can transfer the money by PayPal.

    3) We deduct the money from your credit card. Visa- or MasterCard accepted.

    mit freundlichen Grüßen / with kind regards
    Inga Derwanz
    Customer Support

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam serwis w Dusseldorfie. Kilka lat temu wyslalem D70 bo cos padlo w elektronice. W bardzo krotkim czasie aparat dostalem z powrotem w pelni dzialajacy, a status naprawy moglem sprawdzac online i wiedzialem na jakim jest etapie i kiedy moge spodziewac sie odsylki. Nie wiem jak jest teraz z serwisem Warszawskim, ale podejrzewam ze wciaz nie dorownuja Niemcom. Gdybym znow potrzebowal korzystac z serwisu, napewno wyslalbym sprzet do Dusseldorfu, pomimo wyzszych kosztow wysylki kurierskiej.

  7. #7

    Domyślnie

    jechal koega do frankfurtu? 1000 km w jedna strone? oplacalo sie?
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 02-03-2014 o 15:45
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •