Witam, kuzynka ma nielada problem z bezsensowną Vistą... Otóż;
- na kompie są 2 konta, Administrator (domyślnie wyłączone po instalacji systemu) oraz Aśka, obydwa oczywiście z uprawnieniami administratora
- wysiadł jej laptop w taki sposób, że nie może się zalogowac na własne konto Aśka (jakimś cudem wpisywane hasło jest nieprawidłowe i nie da się zalogować)
- nie może się zalogować na konto Administrator żeby zresetować hasło na koncie Aśka bo... jest domyslnie wyłączone dla celów bezpieczeństwa po instalacji systemu a kuzynka nie jest komputerowym geekiem i nie włączała go nigdy
- nie da się przywrócić komputer z punktu przywracania bo żeby wejść w napraw komputer -> opcje przywracania to przed wybraniem sposobu przywracania trzeba się... zalogować, co jest niemożliwe bo hasło do Aśka nie działa a konto Administrator jest wyłączone
- z tego samego powodu co powyżej nie można też uruchomić przez Recovery wiersza poleceń, aby wpisać tekstowo komendę włączającą konto Administrator (net user administrator /active:yes)
Czy jest jakaś inna możliwość aby włączyć konto administratora, skoro na konto Aśka nie można się zalogować, a Recovery z wierszem poleceń czy przywracaniem systemu jest dostępne tylko po podaniu loginu i hasła do któregoś z kont, z których przecież nie da się obecnie skorzystać?
Jeśli nie, to wygląda na to, że jakiś "spec" od bezpieczeństwa visty tak zaprojektował wszystko, że każdy kto nie włączy konta administratora po instalacji systemu (czyli 90% użytkowników) w razie awarii swojego konta użytkownika i niemocy zalogowania się traci zupełnie możliwość odzyskania systemu, czy to z punktu przywracania, czy to z wiersza poleceń, czy nawet przez powrót do fabrycznych ustawień z obrazu systemu na partycji recovery....??? Bo żeby zrobić przywracanie systemu do tego co było w fabryce musi się zalogować, a przecież się nie da bo hasło nie działa a admin wyłączony......
Przecież to kpina by była...
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami