Może i wyjdzie podobnie, ale okaże się że SIGMA nie ma najnowszego firmware, nie daj boże gwarancji u upgrade firmware pod D5300 wyniesie więcej niź D5300 z nową Sigmą, która już teraz kosztuje w kilku sklepach po 1499 zł brutto
Szukaj
Może i wyjdzie podobnie, ale okaże się że SIGMA nie ma najnowszego firmware, nie daj boże gwarancji u upgrade firmware pod D5300 wyniesie więcej niź D5300 z nową Sigmą, która już teraz kosztuje w kilku sklepach po 1499 zł brutto
Prawie 3k za amatorską puszkę to jakiś żart, W życiu nie dałbym za entry level więcej niż 1,5k. Za D40 kiedyś kiedyś dałem 1200, i w tym momencie kupiłbym TYLKO D5100 jeśli zaczynałbym naukę fotografii. Nie bez powodu jest tu polecana w 99% pytań "co na początek". Pozatym za te 1,5k różnicy można nabyć nową Sigmę, wiadomo jaką.
D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8
@Dho'ine ja bym identycznie zrobił ale wiesz, że D5100 nie jest już trendy.Lepiej wypakować ponad 700 stów więcej za D5200 czy kolejne tyle za D5300, przez co dochodzi się do ceny 3000 zł. Czy warto tyle płacić za D5300? MZ absolutnie nie bo w cenie gołego body D5300 można mieć D5100 + Sigmę 17-50 f/2.8, czyli bardzo fajny zestaw. No ale magia MPx potrafi niejednemu zasłonić nie tylko oczy...
![]()
Nikon
Moi mili. Dziękuję za wszelkie wasze rady. Ponieważ zakup body planuję na dłuższy okres (średnio 5-6 lat) postanowiłem zakupić jednak najnowszą konstrukcję D5300 + obiektyw SIGMA 17-50 F 2.8. Rozważałem już D5200, ale Body D5300 udało mi się zdobyć za cenę ok. 2599 zł (615 EURO). Brat mi go dziś kupił w Niemczech (służbowy wyjazd) w niemieckim Saturn i jest w drodze do PL. Obiektyw SIGMA kupuję w poniedziałek w SPC. Mają na stanie wersje oznaczone D5300 compatible (z najnowszym firmware) więc nie trzeba wysyłać do serwisu w celu wgrania firmware.
No i fajnie
Stawałem przed podobnym dylematem i również stwierdziłem, że warto wziąć nowszą konstrukcję. Pomijająć bajery w stylu wifi i GPS D5300 ma matrycę bez filtru AA (5200 ma AA) i układ AF z D7100 (D5100 ma klasę niższą). Z tym, że ja zostałem przy kitcie 18-105 i dopiero jak nabędę potrzbną wiedzę i doświadczenie to zmienię obiektyw na taki, który będzie mi odpowiadał najlepiej![]()
Ostatnio edytowane przez MstrG ; 09-02-2014 o 11:48 Powód: zapomniałem o Df ;)
z pozdrowieniami - KrzysiekNikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E
właściwie stoję przed takim samym dylematem co autor tekstu, też mam szybko biegające dzieci i bardziej stawiam na kręcenie filmów rodzinnych, oraz amatorskich teledysków...
D700, Nikkor 24-70f/2.8 Nikkor 80-200f/2.8 SB-900
Skontaktuj się z nami