Szukaj
Dobra, mogę zakończyc temat. Przetestowałem d50-tki w okolicznych sklepach i wszystkie wyświetlacze sprawują się tak samo. Ostanio przegkądałem CHIP FOTO VIDEO z opisem d50 i tam jak wół napisane jest to, czego nie czytałem w żadnym teście - lcd w d50 w sposób typowy dla nikonów ma niebieskawą barwę, co może na początku utrudniać ustawianie WB. To mnie ostatecznie uspokoiło, a w międzyczasie nauczyłem się już odpowiednio "widzieć" kolory na lcd nikona. Chociaż nadal wydaje mi się to dziwne, bo miałemm w rękach kilka marnych aparatów dziwnych firm, których ekranom nie można było nic zarzucić. W końcu lcd to nie jest jakaś kosmiczna technologia, zeby nie można zrobić ekraniku który nie kłamie.
d50 + kit (przeważnie w szufladzie) 50/f1.8 d + plecak, pusty portfel i apetyt na przyzwoitego zooma
jest tam mozliwosc wyswietlenia histogramu - to moze byc bardziejale jak na razie cholernie sugeruje sie "obrazkiem na LCD"...
przydatneniz przyciemnianie monitorka, który i tak w róznych warunkach
oswietlenia zewnetrznego, bedzie postrzegany przez ciebie inaczej.
Faktem jest, że LCD wd Nikonach strasznie oddają kolory... Sam się złapałem robiąc fotki na MŚ Strong Man, pstrykałem i na LCD były ok, a nie zauważyłęm, że balans bieli przestawił mi się na custom i wszystkie foty okazały się zielone. A na LCD były OK![]()
O obiektywach wiem prawie wszystko![]()
To też mnie uspokaja, że nie jestem "kolorystycznie przeczulony".
d50 + kit (przeważnie w szufladzie) 50/f1.8 d + plecak, pusty portfel i apetyt na przyzwoitego zooma
u mnie jest ok!
witam- odnośnie lcd d50- u mnie występuje usterka która się przejawia migotaniem niektórych elementów na fotce, szczególnie po zrobieniu zdjęcia z elementami płyszczącymi np, chrom, błyszczący kubek itp część błyszcząca mruga na czarny kolor próby różnych ustawień nic nie dają. W nikonie d100 nie ma tych problemów. Sądze że będzie więcej problemów z tymi lcd w d50 producent chyba odeszedł od jakości a szkoda. POzdrawiam!!![]()
to nie usterka. masz wlaczone podswietlanie potencjalnych przepalen.
c2h5oh
|Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu
WIELKIE DZIEKI!!!! zwracam honor NIKONOWI- Jeżli możesz podpowiedz która to jest opcja w setupie czy też menu, niemogę sie tego doszukać - Z góry dzięki POzdrawiam!!!![]()
Na podglądzie zdjęcia przyciskami góra/dół zmieniasz funkcje wyświetlania zwykła/info/prześwietlenia/histogram.
Skontaktuj się z nami