Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: D3/D4 -> ftp

  1. #1

    Domyślnie D3/D4 -> ftp

    Jak najlepiej przesyłać zdjęcia z aparatu bezpośrednio na ftp lub jakąś chmurę?

    Czy jedynym wyjściem jest adapter WiFi ( jeśli tak to jaki?) i połączenie go z telefonem?

    Oj kliknęło mi się nie w tym dziale, prosze o przeniesinie do Pozostałe akcesoria.
    Ostatnio edytowane przez Wald ; 26-01-2014 o 20:11
    D800 / AF 16mm f/2.8D / AF-S 24-70 f/2.8G ED / AF-S 85 mm f/1,8G / SY 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

  2. #2

    Domyślnie

    Bez komputera sie chyba nie obedzie...
    Do D3 jest WT-4, raz widzialem na oczy. Podobno nie dziala najlepiej i jest piekielnie drogi.
    Do D4 jest WT-5, dziala calkiem fajnie, ale nie wiem czy da sie ustawic wysylanie bezposrednio po Wi-Fi. No i rowniez piekielnie drogi

    Jesli nie zalezy Ci na duzej predkosci, sa karty Eye-Fi. Do D3 wchodza CF typu II, wiec bezproblemowo kupisz adapter SD->CF (eye-fi sa tylko formatu SD). D4 ma CF typu I i niestety nie ma adapterow na SD (mozna pokombinowac, podpilowac i poucinac, ale 100% pewnosci nie bedziesz mial). Jesli sie nie myle, w tym przypadku bez kompa sie nie obejdziesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Do D4 jest WT-5, dziala calkiem fajnie, ale nie wiem czy da sie ustawic wysylanie bezposrednio po Wi-Fi.
    To znaczy co on dokładnie robi? Może wysyłać po wifi do np. telefonu zdjęcia na bieżąco?
    Może jest jakieś oprogramowanie na telefon które otrzymywane zdjęcia przez wifi automatycznie ładuje na podany serwer.
    D800 / AF 16mm f/2.8D / AF-S 24-70 f/2.8G ED / AF-S 85 mm f/1,8G / SY 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wald Zobacz posta
    To znaczy co on dokładnie robi? Może wysyłać po wifi do np. telefonu zdjęcia na bieżąco?
    Może jest jakieś oprogramowanie na telefon które otrzymywane zdjęcia przez wifi automatycznie ładuje na podany serwer.
    http://www.nikonsupport.eu/europe/Ma...WT-5_Pl_01.pdf

  5. #5

    Domyślnie

    Pisze wlasnie soft i modyfikuje sprzęt, analogiczny do Camranger - małe pudełko podłączane do usb aparatu, przesylajace zdjecia automatycznie na dowolne inne urządzenie - tablet, komputer, moze także jakas chmure? Pytanie - czy sterowanie aparatem z poziomu np ipada ma sens? Zacząłem projekt z względu na potrzebe czasami podglądu zdjecia na ekranie tableta w czasie pracy w terenie, gdy nie chce mi sie targać laptopa, ale moge popracować takze nad sterowaniem jesli bedzie zainteresowanie taka funkcja.

  6. #6

    Domyślnie

    Mi bardziej chodzi o to żeby aparat wysłał fotki na ftp. Ideałem byłby modem gsm podłączany bezpośrednio do aparatu, obecne rozwiązania pozwalają na takie połączenie przez wifi co nie jest konieczne.
    D800 / AF 16mm f/2.8D / AF-S 24-70 f/2.8G ED / AF-S 85 mm f/1,8G / SY 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wald Zobacz posta
    Mi bardziej chodzi o to żeby aparat wysłał fotki na ftp. Ideałem byłby modem gsm podłączany bezpośrednio do aparatu, obecne rozwiązania pozwalają na takie połączenie przez wifi co nie jest konieczne.
    Tylko jakie łącze komórkowe biedzie w stanie przesłać taką ilość danych skoro te aparaty walą po 10 klatek na sekundę? Jakie łącze komórkowe ma upload na poziomie ponad 100 MB/s ?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Tylko jakie łącze komórkowe biedzie w stanie przesłać taką ilość danych skoro te aparaty walą po 10 klatek na sekundę? Jakie łącze komórkowe ma upload na poziomie ponad 100 MB/s ?
    LTE przy dobrym zasiegu
    ale fakt, z transferem bedzie duzy problem

  9. #9

    Domyślnie

    lte, konsumenckie 100 mega up? chyba nie...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    LTE przy dobrym zasiegu
    ale fakt, z transferem bedzie duzy problem
    Transfery LTE to na papierze i reklamach operatorów fajnie wyglądają ale w praktyce już nie bardzo.

    Cytat Zamieszczone przez wunat Zobacz posta
    lte, konsumenckie 100 mega up? chyba nie...
    Tyle to one nawet downloadu nie mają
    Play oferuje do 150 Mb/s czyli niecałe 20 MB/s (na papierze) przypominam download.
    Prędkości wysyłania to w tych ofertach trudno się nawet doszukać.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-01-2014 o 01:17
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •