Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    ale kiedy dzieciak ma jasna karnacje jasne ubranie i ostrosc ustawiam na oko i aparat robi pi to cykam a w domu zamiast ostrosci twarzy zalapalo ciemna pilke za dzieciakiem i ona jest super ostra a dzieciak juz nie
    nie wiem ale robi sie tak jak jest mialo kontrastu ze AF sobie ucieknie
    ale to nie jest zadne FF czy BF bo jak jest juz glowa np zony gdzie rzesy sa ladnie pomalowane tzn wyraziste czarne to przy D7100 na zblizeniu mozna liczyc ile ich jest tak ladnie walnie idealnie w oko
    Robienie ciasnych portretów dzieci w pomieszczeniach z jasnym obiektywem to bardzo duże wyzwanie dla AF.
    Zupełnie inne niż osób dorosłych.
    Dzieci prawie cały czas nieco się ruszają i są mniejsze czyli robimy z 2x mniejszej odległości podobny kadr.
    Ja zawsze wybieram ręcznie jeden aktywny punkt.
    Przymykam obiektyw do ok. 2.8 (mam stałki 1.8 ).
    Zapalam w mieszkaniu wszystkie możliwe światła o ile robię zdjęcia z lampą (wtedy AF szybciej działa).
    Robię też więcej zdjęć bo mimo wszystko jest duuużo więcej nietrafionych niż dla osób dorosłych.
    Od jakiegoś czasu posiadam Olympusa, jeszcze nie sprawdzałem go przy takich zdjęciach,
    a bardzo jestem ciekaw bo po PENy potrafią automatycznie ustawić ostrość na oczy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-01-2014 o 00:12

  2. #42

    Domyślnie

    Z ostatnich postów wnioskuję, że z moim aparatem jest wszystko ok. Bo pomyłek trafia się trochę ale nie jest aż tak źle. Przy portretach żony celność AF wzrasta o kilkadziesiąt %. Pewnie za dużo wymagam, ale cóż apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie mogę oczekiwać, że wszystko będzie cacy. Lepsze aparaty mają problemy więc pozostaje tylko pstrykać.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  3. #43

    Domyślnie

    Przyczyna pudłowania z punktem ostrości może być jeszcze zupełnie inna: Kiedyś czytałem artykuł w którym autor pokazywał rozbieżności w położeniu punktów AF zaznaczonych w wizjerze i realnie działających. Różnice były duże, w niektórych przypadkach dochodziły do pełnej wysokości punktu widocznego na matówce. Dotyczyło to wprawdzie któregoś ze starszych modeli posiadających zdecydowanie mniej punktów AF, ale jeżeli problem występował to może dotyczyć w jakimś stopniu również D7100, a główka dziecka jest mała więc odległość między okiem a czołem lub policzkiem również jest niewielka więc rozbieżność pomiędzy zaznaczonym a faktycznym punktem ostrzenia mogła by dawać opisany efekt pudłowania AF

  4. #44

    Domyślnie

    No tak... ale to by można było wyczaić w VieNx2 bynajmniej ja robiłem taką analizę u siebie 3 dni temu, bo mi program źle pokazywał..., ale to już eksperci od testów muszą to skomentować.
    "Nikon"

  5. #45

    Domyślnie

    Najpierw należy wiedzieć co pokazuje NX2 jako punkt pomiaru ostrości, czy ten zaznaczony w celowniku aparatu czy ten faktyczny który jest przesunięty. Ja spodziewał bym się tego pierwszego, czyli pokazania tego co widzimy w celowniku. Pozostaje więc tylko metodą doświadczalną wyznaczyć rzeczywiste położenie punktu (punktów) pomiaru AF. Dla 39 czy tym bardziej dla 51 punków jest to mrówcza praca, ale jeżeli komuś na tym bardzo zależy to wykonanie takiego pomiaru dla jednego punktu np. centralnego wydaje się całkiem realne. Cała metodologia została pokazana w artykule na który się powoływałem, a do którego linku nie mogę teraz odnaleźć. Ale jeszcze poszukam, ponieważ ta przyczyna może wyjaśniać wiele przypadków "dziwnego" zachowania AF.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Nie pytajcie - nie powiem .... - byłoby to za proste ....
    Niech każdy próbuje sam do tego dojść ; naprawdę się da
    Skoro ktoś już do tego doszedł (w tym wypadku Ty), to oczywiście, że się da ale... z tego co widzę, jesteś jedynym, któremu było to dane Być może nikt inny nie wpadnie na rozwiązanie, które faktycznie może być proste ale mimo wszystko nadal przysłonięte jest przed naszymi oczami.

    Może jednak zmienisz zdanie i zamiast katować nas zapewnieniami o tym, że się da, powiesz jak to osiągnąć?
    D300 i kilka butelek z denkiem ale bez szyjki...


  7. #47

    Domyślnie

    Podpisuje się pod postem powyżej. Nic bardziej nie wkurza od takiego zachowania "wiem, ale wam nie powiem, nie podzielę się, niech oni się zamawiają A ja się tylko będę z tego cieszyć". Zachowanie trochę jak w podstawówce. Sorry za mocne słowa Ale taka prawda. Skoro znasz ta tajemna wiedzę, to podziel się z nami, niech inni też z tego skorzystają.
    Not all jokes are funny ; ) || Był D5000, D300... Teraz D7100 + N18-105VR + Sigma 18-35 1.8 + NSB-800 + Nissin Di866 Mk II

  8. #48

    Domyślnie

    cytat z postu D800 AF

    "Tak. Nie myszkowal i nie miałem tych wszystkich dziwnych nietrafien które występowały nawet w oczywistych sytuacjach gdy focilem af-c d9. Mocno byłem zaskoczony ta roznica w zachowaniu miedzy d9 a d21 na korzyść 21. Af pracował tak jak bym tego sobie życzył, nietrafiienia były głownie wina operatora i sporadycznie gdy nie nadążyl za akcja."

    moze to pomoze bo u mnie w D7100 tez bylo takie myszkowanie czasem ale nie zwracalem na to uwagi
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •